Žhavení a studené starty

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
Kluxii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 06.04.2020 00:09

Žhavení a studené starty

Příspěvek od Kluxii »

Zdravím,

mám takový specifický problém, a to konkrétně se studenými starty a žhavením svíček.
Studené starty tuhle zimu byly docela hrozný, tak jsem se rozhodl vyměnit všechny 4 žhavící svíčky za nové NGK dPower4.
I před výměnou se po startu tak na 3-4 sekundy rozsvítila kontrola žhavení ( žlutá spirála ), pak zmizela. Bohužel se to děje stále i po výměně a nevím moc co s tím.
Děje se to jen po startu, nebliká při jízdě, ani nijak jinak.
To že to hulí po startu už jsem si zvykl, ale doufal jsem, že s novými žhavičkami to bude startovat na hned. Baterka je tam taky relativně nová, Varta Silver Dynamic E44.
Svíčky budou funkční určitě, nejsem si už tak jistý s kabely, jde je nějak otestovat? Třeba multimetrem? Popř.jestli je to normální, nebo co by mohlo způsobovat tento problém.

Děkuji


Passat Variant B5.5 1.9TDI, 2001, 96kW + úprava ECU

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Žhavení a studené starty

Příspěvek od majkl1 »

Ono ty specifické problémy máš dva. První je, že i přes velký nápis "ZDE NEZAKLÁDEJTE NOVÁ TÉMATA!!!" zde zakládáš téma. Ten snad vyřešíš jednoduše.
Druhý problém je, že to chce dát na diagnostiku. Kontrolka žhavení má řadu dalších důvodů signalizace, nejenom to, že se žhaví.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Kluxii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 06.04.2020 00:09

Re: Žhavení a studené starty

Příspěvek od Kluxii »

Moje chyba ... Ale že by bylo zas tak těžké locknout toto forum a nechat možnost postit jen do subfór se říct nedá.
Každopádně poprosím moderátora, aby smazal tento příspěvek, nemůžu to udělat protože na něj někdo odpověděl. Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“