Pískání na pětce

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
jakub.jezek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 14.02.2021 17:25

Pískání na pětce

Příspěvek od jakub.jezek »

Zdravím,

pozoruji nějakou dobu na svém autě pískání na 5. stupni převodovky. Projevuje se to pouze a jenom na pětce. Když zařadím pětku a pouštím spojku bez plynu, tak to jemně piskne, když pouštím spojku s plynem, tak to ten zvuk nedělá. Pak se to pískání také projevuje při brzdění motorem.

Trochu mě zaráží, že to dělá jen na pětce. Do servisu jsem s tím objednaný až na duben, tak zkouším se zeptat tady, ať jsem na vše připraven.

Nevíte někdo co by to mohlo způsobovat?

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Pískání na pětce

Příspěvek od Prochy01 »

Projdi si stránky Sixty. Má tam popsané všechny možné závady prevodovek. Určitě tam najdeš i svůj problém.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pískání na pětce

Příspěvek od sharik4x4 »

Dělá to axiální vůle na předlohové hřídeli. Stačí vymezit a je klid. Jde to udělat někdy i na autě, záleží co tam je za obal převodovky.😀
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“