TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hiero »

co mysli ze neustale topi? akoze ti auto stale kuri aj ked znizis teplotu na climatroniku ci ide neustale bufik? bufik si zije svoj zivot a s climatrinicom nema nic spolocne aspom pocas jazdy.....riadi sa teplotou okolia ktoru snima bimetalovym spinacom pod stieracmi u dvojok teplota 10 stupnov a nizsie a teplotou chladiacej kvapaliny........ak ti auto kuri neustale v interieri asi je nefunkcna klapka zmiesavania tepleho a studeneho vzduchu......da sa zistit diagnostikou a preverit funkcnost cez akcne cleny.....popripade na chvilu odpojit akumulator a po pripojeni si climatronic urobi zakladne nastavenie klapiek sam..... :D

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Dzurd:a jak to souvisí s bufíkem, resp. nefunkčním bufíkem?

jinak jako hiero - klapka, zkontrolovat, udělat základní nastavení. Jestli se nepletu, tak výměník "topí" pořád, teplota vzduchu je regulována klapkou
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Dzurd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 09.09.2020 16:14

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Dzurd »

hiero píše:
25.02.2021 12:19
co mysli ze neustale topi? akoze ti auto stale kuri aj ked znizis teplotu na climatroniku ci ide neustale bufik? bufik si zije svoj zivot a s climatrinicom nema nic spolocne aspom pocas jazdy.....riadi sa teplotou okolia ktoru snima bimetalovym spinacom pod stieracmi u dvojok teplota 10 stupnov a nizsie a teplotou chladiacej kvapaliny........ak ti auto kuri neustale v interieri asi je nefunkcna klapka zmiesavania tepleho a studeneho vzduchu......da sa zistit diagnostikou a preverit funkcnost cez akcne cleny.....popripade na chvilu odpojit akumulator a po pripojeni si climatronic urobi zakladne nastavenie klapiek sam..... :D
Topení topí i když dám teplotu na nejnižší, odpojovat baterku jsem zkoušel, zkoušel jsem i takový ten ten climatroniku, který by měl najít chyby, ale nějak mi nejde spustit.

Dzurd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 09.09.2020 16:14

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Dzurd »

michall píše:
25.02.2021 12:57
Dzurd:a jak to souvisí s bufíkem, resp. nefunkčním bufíkem?

jinak jako hiero - klapka, zkontrolovat, udělat základní nastavení. Jestli se nepletu, tak výměník "topí" pořád, teplota vzduchu je regulována klapkou
V téma je napsané problém s topením, takže mi to přišlo jako nejbližší téma pro tuhle vadu.
Takže je dost možné že je tk jen tou klapkou 🙈

Pepa61
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.02.2016 17:45

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Pepa61 »

Zdravím, může někdo poradit na co se mam zaměřit při nefunkčním bufiku? Čidlo hoření je nové
Přílohy
IMG_20210301_184114.jpg

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hiero »

ze by rj?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Pokud je to D5Z-F tak je to pravěpodobné. Ovšem není úplně za hubičku, takže bych doporučil se o tom nejdříve 100% ujistit a pak koupit novou. Pokud máš možnost, tak prohodit řj mezi dvěma busíky. Ten druhý musí být samozřejmě funkční :-)
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

fb_zdeněk16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.03.2021 12:19

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od fb_zdeněk16 »

Dobrý den, kolegové. Mám zapojený bufík jako předehřev, ale cca po dvou minutách vypne z důvodu nízkého napětí. Baterku sem mu koupil novou - 100 Ah a dělá to stále. Nejde někde v ovládání bufíka snížit hranici, kdy se má vypnout? I když mám připojenou baterii na nabíječku a napětí je na baterii 14V, tak stejně během veklého odběru při startu bufíka klesne napětí a zase zhasne. Při běhu motoru jede bez problému, ale chtěl sem, aby mi předehřál motor před startem. Díky

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hiero »

kabelaz mas tam prechodove odpory...

fb_zdeněk16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.03.2021 12:19

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od fb_zdeněk16 »

To se mi nezdá, když běží motor, tak to neudělá. Ta nabíječka není schopna dodat tolik proudu, co altík a pak zkoumal jsem to Vagem a i napětí na bufíku a voltmert na palubce mi ukazují stejně - ale bohužel při cca 11V se bufík vypne. Zajímalo by mě, jestli jde nějak snížit v řídící jednotce ta hodnota, při které se má vypnout. Díky

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hiero »

opakujem znovu mas tam prechodove odpory...mozno konektor bufik auto , pises z mas nezavisle kurenie a ako samodomo cez diody? aj tam moze byt problem ktory pri napati alternatoru nenastane...mam peerobene na nezavisle so svojim modulom a nemam problem dokonca nodulom mam strazenie napatia nastavrnych na 11.5 voltu nakolko bufik ma hranicnu 10.5 v :D a nie 11 ako pises

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Co je to za bufíka? Krom těch přechoďáků by mohla být i poškozená jednotka, příp. i kabeláž/konektor. Ono při běhu motoru může být v síti i přes 14V, otázka je, kolik je na bufíku skutečně, ne podle VAGu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Pepa61 : Může to být jen čidlo plamene, rozdělej topení a změř odpor na čidle, to je to pod žhavičkou

fb_zdeněk16: hlídací napětí v jednotce nesnížíš, napiš co je to za topení. Problém je v tom že topení řady Z D3 a a D5
jsou JEN příhřevy a ty nejsou na nezávislé přímo stavěný a proto bývá tenhle problém dost častý. Většinou pomůže JEN
nová či zánovní baterie o kapacitě nejlépe 100Ah. Jakou kapacitu má tvoje baterie? Jak je stará a kolik drží ampér v zátěži?
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Nicollass
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.01.2017 18:07

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Nicollass »

Zdravím. Mám dotaz. Jaký druhý akumulátor přijde do Ford Galaxy 2005 k nezávislému topení? Díky moc za odpověď.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tornado1 »

61AH/330A - 000915105DE
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“