Golf VII a kočárek / autosedačka

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Tome_MK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.07.2019 21:54

Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od Tome_MK »

Manželka taky jezdí vzadu, ale na delší trasu toho moc člověk nevymyslí. Nakonec jsem na dovolenou zaplatili u vodafone youtube balíček a už to jelo.. :D Ale řekl bych že je to prostě o naučení, my jsme na něj hold měkký a kór v autě když 10 minut řve jak tur tak ho radši otočíme dopředu kdy mi zdárně popisuje vše co vidí na cestě. Sedačku pořád používáme, mladej bude mít teprve v červnu dva roky, takže mu ještě nějakou dobu zůstane :)

Aktuálně mám u sebe jen tuto fotku (koukám, že v té době jsem ještě neměl podložku pod sedačku :D). Nicméně mám Sportsvan, takže to auto je o něco vyšší než Variant. Ty ten přístup budeš mít o něco horší si myslím, ale tím spíš bych šel po něčem co má možnost otáčení jako je tato.

Jak můžeš vidět, tak dopředu moc místa nezbývá a jak dítko roste tak aktuálně vepředu (rok a půl, výška cca 90cm) už nejde pohodlně jezdit. Ty isofix body jsou posuvné, takže díky tomu se ta sedačka dá dát ještě víc dopředu a dítě může sedět protisměru. Dobré je taky to polohování do polohy vleže, respektive máš aspoň nějaké možnosti jak to aspoň trochu sklopit na spaní, což není špatné.

Jediné co bych vytknul je ventilace. Sice píšou jak je skvěle ventilovaná, ale mladej z toho vždycky vyleze zpařenej jak párek. I mi to přijde logické, když se podíváš jak to má masivní plný záda, tak fakt nevím kudy by to ventilovalo :)

Můžu ti případně udělat víc fotek, ale možná pro tebe nebudou úplně relevantní tak dej vědět jestli máš zájem :)
Přílohy
IMG_4263.JPEG
Golf Sportsvan 1.4 TSi 110kW DSG

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od ablorhm »

Tak to nám vetšinou hned usne, i když se jede třeba jen po Praze na nákup.
Minule nám poprvé prospal celé 2h Praha > Brno. Většinou tu trasu dáváme s jednou zastávkou na krmení.

Co se týče přebalení, je to na českých benzinkách šílené. Obchoďáky už jsou naštěstí vybavené a čisté. K tomu málokdo ví, že by chtěli přebalovat i pánové a leckde je přebalovna jen na dámských.

Zrovna u té i-spin 360 všude píší, že jde o jednu z nejmenších základen a potřebného prostoru. Doporučují ji i do malých aut. Navíc ta otočná sedačka musí být super při tom vkládání /vyndávání dítěte.
Klidně přidej nějakou fotku, pokud najdeš nebo budeš mít možnost vyfotit. Já bych stejně před koupí zajel do nějaké prodejny s vyzkoušením do vozu, abych nekoupil něco, co pak nebude úplně ideální. Byť to lze do 14ti dnů z eshopu vrátit, ale kdo se s tím chce tahat.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Tome_MK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.07.2019 21:54

Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od Tome_MK »

Na začátku taky usínal, ale nějak to přešlo s věkem :)

My většinou přebalovali v aute, ale žádná pohoda to nebyla :D nicméně alcantara to přežila bez bonusu :D jinak si myslím, že na benzinkách jsme neměli špatnou zkušenost, ale je pravda že jsme přebalovali jen párkrát a zrovna na trase Praha Brno to proběhlo vždy v lete v kufru :)

Ty brďo, tak to nevím jak vypadají ty fakt velký sedačky :D
to vyndávání a nandávání je super - proto jsem ji hlavně chtěl. Jedna věc je dávat malé dítě ve vajíčku do isofixu, druha je se snažit do sedačky nalámat 12kg dítě... No nedokážu si ani představit dělat to jinak, když jsem si zvykl na toto :)

Fotky přikládám - teď jezdí po směru a u spolujezdce je to tak akorát na nohy. Žádná pohoda. A když je protisměru tak můžeš vidět že je tam tak 20cm k sedačce spolujezdce a na nohy vzhledem k zadní sedačce by mu moc místa nezbylo. Takže kdyby měl jezdit proti, tak bych tu autosedačku musel ještě vic posunout dopředu a tím pádem i sedadlo spolujezdce, který už by bylo prakticky nedostupný.

Omlouvám se za rozcvičku krku, ale na mobilu ty fotky vypadají na výšku tak nevím proč jsou naležato ve fóru :)
Přílohy
CE5605C0-263A-4FF1-8750-50A71E8B13F6.jpeg
AFBB68E1-9857-4606-AC63-DD8A80FE913C.jpeg
6E1308E6-2AAF-4045-8225-891E44336008.jpeg
Golf Sportsvan 1.4 TSi 110kW DSG

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od ladaf »

ablorhm píše:
31.01.2021 16:38
Jsem se nějak zapomněl s tou posměrnou sedačkou pro dítě. :roll:
Zjistil jsem, že je nutné vozit dítě do 15ti měsíců protisměrně a to ideálně až do cca 4 let dítěte, respektive ideálně co nejdéle.
Tak hledám dál, ale něco protisměrného, zatím ještě slouží vajíčko.
Co jste měli pro dítě před těmi Romer King a jinými? Líbí se mi ty otočné sedačky na základně, zase to má nohu. Ale ta by asi nijak nevadila, navíc, pokud je s tím bezpečnější. Ta otočná však není podmínkou.
Když je isofixová sedačka s top tetherem, ten je nutný poutat? Naštěstí sedaček s takovou kombinací není mnoho (ideálně jen isofix, isofix+noha, pásy auta bez isofix). Osobně se mi ta kombinace s top tether ani moc nelíbí. Samozřejmě to je bezpečné, že sedačka drží na místě, ale ten pás přes záda/opěradlo sedačky ukotvit do kufru, no nevím.

díky za vaše rady a zkušenosti
Škoda že tapatalk přestal nacházet vw-club.cz tak sem nechodím.

Já měl dvě sedačky Romer Dualfix (2015 a 2017), obě jsem do pár dní prodal a zrovna v tomto čase kdy jsi ty hledal. Jsou 360 otočné a jsem s nimi max. spokojený. Dokonce se normální člověk vlezl dozadu i mezi ně.

Teď mám 2x Kidfix 2S a mezi ně do golfu nikdo nevleze :-(

Offtopic ale funguje vám někomu vw-club v tapatalku? Nenajde mi ho..
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od Shorty »

Mě se tam mezi ně vejde třeba tchýně :-D

Tapatalk nejde, jen zprávy chodí
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od ablorhm »

ladaf: My zatím stále jezdíme ve vajíčku, ale rosteme jako z vody. Bude to tak otázka chvíle a budeme potřebovat nástupce. Jak je však všechno zavřený, je to boj. Teda přes eshop s tím problém není, ale rád bych syna zkusil posadit někde na prodejně v X sedačkách a z toho se pak nějak finálně rozhodl. To je však teď jaksi nemožné.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od ablorhm »

Na dnešek padl den testování, do ruk se mi dostalo Romer King II LS Black a Romer King Duo Plus.
King ve variantách obyč, LS a ATS tu má spousta lidí - poutá se pásem auta, nad Duo Plus nevím, zda někdo uvažoval. Má Isofix i pásy, tedy obojí způsob připojení. Natož, že jsou obě sedačky stejného věkového i váhového rozmezí, je ta Duo Plus obecně strašně velká.
Myslím si, že z těch dvou by byl u nás King aktuální vítěz. Jen bychom zvolili případně jinou barvu. Obě tak mohu s klidem vrátit a nějaký ten měsíc ještě počkat. 8)
Fotky King Duo Plus z auta nemám, byla děsná chumelenice a z ničeho nic strašná tma. :mrgreen:
Přílohy
DuoPlus.jpg
King.jpg
IMG_20210319_140057.jpg
IMG_20210319_140121.jpg
IMG_20210319_140249.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od ladaf »

ablorhm píše:ladaf: My zatím stále jezdíme ve vajíčku, ale rosteme jako z vody. Bude to tak otázka chvíle a budeme potřebovat nástupce. Jak je však všechno zavřený, je to boj. Teda přes eshop s tím problém není, ale rád bych syna zkusil posadit někde na prodejně v X sedačkách a z toho se pak nějak finálně rozhodl. To je však teď jaksi nemožné.
Jak pisu, vyzkousej Romer Dualfix! Mas od narozeni do 18kg a budes max spokojeny. Nejlepsi je to otáčení při dávání dítěte do sedacky nebo i krmeni kdyz nekde stojis.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od Master »

Ja bych teda sedacku poutanou pasem nechtel, isofix + top tether mi prijde rozhodne lepsi volba a uchytne body jsou uz v podstate v kazdem soudobem aute.
Celkem fajn sedacka je romer trifix, je celkem velka a s polohovanim, takze kdo jezdi v noci, i vetsi deti se v ni dobre vyspi. Sedacky 15-36 uz pak tak dobrou polohu na spani nemaji. Akorat zabere dost mista, coz ve sportsvanu nevadi, tam je ho pri posunute sedacce fura, ale v normalnim golfu a rozmernejsich cestujicich vepredu to muze byt problem.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od ablorhm »

Potřebujeme na pás nebo isofix i pás. Jen na isofix ne, protože pak nelze dát případně na místo spolujezdce nebo do staršího auta ani dozadu. Nikdy nevíme, s kým by dítě mohlo kam jet třeba přítelkyně s kámoškou apod. (plavání, na výlet, do obchodů apod.).
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od r@pid »

Pasom je to bezpecne. Preukazali to testy.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od ablorhm »

Nastal den D a došlo k výměně za vajíčko 8)
Hned po chvíli jízdy usnul :mrgreen:
Přílohy
IMG_20210411_103622_781.jpg
IMG_20210411_103523_595.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Paldagram
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 11.10.2019 15:30

Re: Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od Paldagram »

Neni na cestovani smerem dopredu jeste moc mladej?

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od ablorhm »

V protisměru by mohlo dítě sedět i až do 4 roků.
Samozřejmě víme, že nejbezpečnější je protisměr, přesto jsme zvolili toto.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Golf VII a kočárek / autosedačka

Příspěvek od ladaf »

To bych si asi nelajznul vyčítat si to po zbytek zivota. Proc jsi nezvolil Dualfix? To co mas je v testech lepsi?
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“