AdBlue

Moderátor: čapik

Odpovědět
tomo_111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.08.2020 16:47

Re: AdBlue

Příspěvek od tomo_111 »

lakpein píše:
02.11.2020 12:01
Dobrý den,pise mi dojezd 1000km a nehlásí žádnou závadu.kapalina dolita do plna.nevi někdo pls?
do plna vraj moze byt spatne - ma sa dolievat v intervale ktory system ziada, inak sa ti moze stat, ze prelejes nad mieru ktoru tam ten senzor zachyti (tusim tam nie je plavak ale len nejaky iny senzor) a on potom nevie, ze si nieco dolial...

Tzn. co radi motropower by mohlo pomoct :)

svatmat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.03.2018 21:05

Re: AdBlue

Příspěvek od svatmat »

Já jsem též dolil až po víko AdBlue, problém byl ale v přerušeném kabelu u konektoru vstřikovače.
Po opravě OK.

MiraZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.07.2020 12:21

Re: AdBlue

Příspěvek od MiraZ »

Ahoj panove,
divam se po ojetem Sharanovi a vim o problemech s vyhrivanim Adblue a snimacem NOx. Chtel bych se zeptat, jestli jsou tyto problemy vyreseny po faceliftu? V Touranu jsem totiz o podobnych problemec neslysel a to ma mit stejny motor. Ze by zde vyhrivani mocoviny bylo reseno nejak jinak? Mam budget asi 400 tis a budto budu mit mene jezdeny predFL nebo facelift s vetsim najezdem. Pokud by byly problemy s Adblue vyreseny faceliftem, beru urcite facelift. Pokud ne, se slzou bych musel vybirat mezi mensimi Tourany.
Diky moc.

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: AdBlue

Příspěvek od maxie »

Co vim, zlobilo to i po FL.
Na druhou stranu, mam po FL najeto 220 tkm a s AdBlue zadny problem.
Na jinym Sharanu se to zase umelo vysypat i po 120 tkm, tak je to i od kusu...
Kdybys chtel FL s poctivym servisem, dej vedet:
post3371930.html#p3371930

MiraZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.07.2020 12:21

Re: AdBlue

Příspěvek od MiraZ »

Diky za odpoved! I kdyz moc me to nepotesilo :evil:
Ja se tech najezdu nad 200tis.km celkem bojim, protoze tam hrozi investice turbo, vstriky, setrvacnik, spojky, mechantronika, do toho Adblue - to jsou desitky tisic, ktere z toho vyplynou. Verim, ze pak to zas treba 100tis.km najede bez problemu.
Ono je dost mozne, ze se muze stat, ze koupim za 400tis. ojetinu a vrazim do toho dalsich 100, aby to vubec jezdilo. To uz docela vazne uvazuju nad novym Berlingem, ktere me s automatem vyjde na nejakych 550, ale bude nove. Samozrejme pocitove a vybavove jsou to rozdilne svety. Je to dilema.
Cerpam informace ze Sveta motoru, kde Sharan vyzniva jako ne uplne levna ojetina. Oproti tomu mensi Touran vychazi jako uplne bezproblemove vozidlo.
Ale bohuzel u velkych MPV s automatem nema clovek moc vyber - mam overene od servisu automatu, ze mokre DSG je spolehlive a relativne dobre servisovatelne. Bral bych klidne Galaxy, ale tam se proste ten Powershift vubec nepodaril a nechci to riskovat.

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: AdBlue

Příspěvek od jenda.master »

Mam Alhambru po FL, najeto cca 140 tisíc a zatím naprosto bez problému.
Za 3 roky co jí mám jsem řešil pouze přestavbu webasta na nezávislé topení, montáž tažnýho, výměny olejů a motorek ovládání vnitřní klapky :-D

A samozřejmě tankování + dolejvání adblue - snažim se dolejvat jakmile se rozsvítí zbejvající dojezd 2400km. Dolejvám vždy doplna, kupuji pořád stejnou značku v InterCars po 20ti litrovejch kanystrech.
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

dusan2008
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.04.2021 17:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AdBlue

Příspěvek od dusan2008 »

Mám dotaz...
Teď jsem koupil Sharana rok výroby 12/2012 a poprvé ho chci dát na servisní prohlídku s výměnou oleje a filtrů plus dolití AdBlue se zápisem do servisní knížky.
Poradí mi někdo prosím dobrý servis s rozumnou cenou v Brně?
Moc děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: AdBlue

Příspěvek od SupermanXXX »

uz jsem lidem na sharanech abdlue vypinal, jak to má najeto pres 200 tis zak se oprava často proste nevyplatí...

mirdaduban
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.06.2018 10:54

Re: AdBlue

Příspěvek od mirdaduban »

Dobry den, zacala mi svitit kontrolka motoru a na diagnostice to hlasi chybu/zavadu: 9688 - obvod snimace teploty palivove nadrze
P205B 00 [237] - rozsah/vykon.
Resil to nekdo? Sharan 2011. Je to predehrev AdBlue? Drive mi to hlasilo P202A 00. Dekuji

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: AdBlue

Příspěvek od motorpower »

V Praze vyřeším... :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

volant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 12.10.2014 10:02
Bydliště: Stetten AG-CH

Re: AdBlue

Příspěvek od volant »

Tak mi začla svítit kontrolka motoru,diagnostika ukázala závadu,vyhřívání AD blue,zkrat na kostru,co s tím optimálně udělat?
Alhambra III 2,0 TDI style,130KW

Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AdBlue

Příspěvek od anydraj »

Kontaktuj Honza Praha, mozna ma jeste teliska vyhrivani.
Off Adblue nic neresi
Max se zacpou NOx filtry, cena silena

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: AdBlue

Příspěvek od motorpower »

Je tam NOX snímač, filtr je pouzem DPF. |Pak jsou katy. A ty se neucpou. Močovina se přivstřikuje pro zlepšení katalyktické reakce.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

volant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 12.10.2014 10:02
Bydliště: Stetten AG-CH

Re: AdBlue

Příspěvek od volant »

Auta s dieselgate softwarem neměli skoro žádnou spotřebu ad blue a fungovali ze všech TDI s nejmenšími problémy,tak bych si dovolil souhlasit s motorpower,nejradši bych to úplně vypnul a bylo by to.Nejlepší asi by bylo zbavit se toho auta úplně,ale manželka nechce,že jí vyhovuje
Alhambra III 2,0 TDI style,130KW

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AdBlue

Příspěvek od tornado1 »

nejlepší je opravit, vyřazovat je pouze ojebávání
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Motor“