TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
fb_pavel76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.03.2021 12:10
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od fb_pavel76 »

Jasné teď bude času, ale nebudu se s tím už štvát já. Mám už číslo na jednoho nabídka, který má snad i na to speciální diagnostiku.

zibasto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 21.04.2019 00:23

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od zibasto »

Zdravím všechny ve spolek, mám takový problém s bufíkem, po startu se rozjede všechno je v pohodě bafá, ale po cca 1 minutě někdy 45 vteřinách sepnutí bufíku, začne uplně brutálně řvát a hulit jak prase. Jede furt dokud se motor nezahřeje jak má pak zas vypne a je to v klidu, ale řve to tak, že vibruje pulka kabiny. Někdy když auto odstavím na volnoběh u obchoďáku, bufík se sám zase rozjede aniž by klesla teplota kapalin. Čím to chování může být. Děkuji. :blush:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Kouř může dělat víc věcí ... zbytky nafty ve výfuku, špatné rozprášení nafty, zanesená komora, ...

A to, že opakovaně startuje, je normální. Motor na volnoběh nevyrobí moc tepla, tak mu budík musí pomoct. Na budíku to nepoznáš, ale na VAGu se ty teploty mění.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Sezóna klimatizací končí a nastává sezóna bufíků. Takže tady nějaké to vylepšení.

První je jednoduchý spínač, příp. doplněný LEDkou, v podstatě to, co je v prvním příspěvku. Jednoduché, levné, rychlé. Malou muškou je, že nesmíte zapomenou v jaké poloze je spínač, aby bufík netopil i při +30st. nebo naopak nebyl vypnutý při -10t.
Spínač a LED 09092021.jpg

Druhé je už kapku složitější, ale má více funkcí. Tou hlavní je, že se vždy po sepnutí zapalování nastaví automatický režim, tj. bufík se chová dle teploty. Stiskem příslušného tlačítka nastavíte režim zapnuto nebo vypnuto, příp. se vrátíte do režimu automat. LEDky indikují stav pro sepnutí bufíku, tj. motor běží (svorka D+) a je sepnutý termospínač u stěračů (označení TS); zvolený režim vypnuto nebo zapnuto a konečně indikace chodu a režimu bufíku podle "cvakání" palivového čerpadla (plný výkon=bliká rychle, snížený výkon=bliká pomalu, netopí=nesvítí, nebliká :D )
Tlačítka a LED 09092021.jpg

Na obrázcích jsou jen schémata, mechanickou stránku musí vyřešit každý sám. Doporučuji pečlivost zejména při tahání kabelů a izolování spojů; naopak nedoporučuji instalaci těm, co se nevyznají v autě a v elektrice - to raději dejte na pivo kámošovi, co to opravdu umí. Oba způsoby jsem vyzkoušel a tedy jsou funkční, jejich aplikace je na vlastní nebezpečí.

edit: ještě doplním, že výše uvedené funguje jen u příhřevů D3W-Z, D5W-Z a D5Z-F. U nezávislých topení to v tomto provedení nefunguje.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Tlapa 78 »

Super, díky 👍
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

venca61
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.05.2016 21:12
Bydliště: Svitavy

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od venca61 »

Nemá někdo zájem o kvalitní žhavící svíčku Beru GH 001 + originál osazené sítko svíčky. Vhodné pro Eberspächer D3WZ/D5WZ, 500 Kč za vše ,více na SZ.


Na inzeráty máme bazar sag-bazar/

fb_jan129
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.03.2022 12:41

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od fb_jan129 »

Dobrý den. Umí zde někdo opravit řj nezávislého topení? Řj hlásí oběhové čerpadlo zkrat na kostru i když čerpadlo normálně funguje. Sharan 2006 Topení D5ws-f
Naposledy upravil(a) fb_jan129 dne 17.03.2022 13:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Pravděpodobně ne, ale jistou nadějí je pokusit se opatrně prohřát kontakty v konektoru ŘJ, doufat, že je chyba tam a kontakt se opět spojí s bodem na DPS.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

djgas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 13.01.2013 17:31
Bydliště: Královohradecko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od djgas »

Zkus autoelektro Horáček,dela opravy Webasto řj
VW Multivan T5GP 2,0 biTdi 132kW, DSG, 4 motion

bobo99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 16.05.2009 13:58
Bydliště: Habartov

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od bobo99 »

Dobrý den všem přeju-mám problém s Eberspacher D5WSC, po zmacknuti tlačítka v autě-nic neběží,necvaká a je úplné ticho(Svítí jen červená ledka).Hlásí chybu č.31,po smazání se ukáže znovu.
Vím,je zde forum VW,mám to v O2-ale topení by mělo být asi stejné-je to dodělávka od předchozího majitele i s dálkovým EasyStart R+
Poprosím,je zde někdo,kdo by se mohl na toto topení podívat ?
Děkuji

P.S.Po sundání pošlu na opravu prosím ?
Naposledy upravil(a) bobo99 dne 12.12.2022 19:07, celkem upraveno 2 x.

seredan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 01.09.2010 20:09
Bydliště: Handlová

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od seredan »

dobrý den, páni
mam Galaxy I ,na nom mam origo nezavisle kurenie, mam vod. cerpadlo hned pri bufíku.
mam Sharan II 2008, origo baterku pod sedadlom spolujazdca, hodiny na strope, cerpadlo v motore
a otazka znie: má byť este jedno cerpadlo vody pri bufíku?
niekto tvrdi ano , niekto nie. z coho by bolo to cerpadlo ovladane?
vdaka za odpovede

mirda123456
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 20.09.2012 16:20

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od mirda123456 »

Dobrý den, mám ve vozidle topení B4WSC, kde se vyskytuje již dva roky problém v podobě naběhnutí topení až na druhý pokus. Přisuzoval jsem to svičce tak jsem ji minulý týden výměníl za novou keramickou, dal i nové sítko a všechny těsnění ale pořád je to stejné, dnes jsem zkusil diagnostiku a napsalo mi to chyby 52, což je:

052 prípustná bezpečnostná doba štartu prekročená, všetky pokusy o štart vyčerpané;
kontrola množstva paliva a dodávky paliva,
Kontrola výfukových plynov a spaľovacieho vzduchu, kontrola prietoku

Napadlo mě čerpadlo, že nebude v pořádku, ale čerpadlo svaka, a při prvním neúspěšném startu kape benzin z výfuku. Tak si myslím že v pořadku
Když jsem měnil svíčku, sítko a tesneni, tak jsem vše vyčistil. Tak si nemyslím že by mělo být někde něco přivolaného v těsnění.

Napadá někoho něco , kde může být problém?
Přílohy
IMG_20221211_152547.jpg

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od tomas.nemo »

bobo99 píše:
11.12.2022 11:45
Dobrý den všem přeju-mám problém s Eberspacher D5WSC, po zmacknuti tlačítka v autě-nic neběží,necvaká a je úplné ticho(Svítí jen červená ledka).Hlásí chybu č.31,po smazání se ukáže znovu.
Vím,je zde forum VW,mám to v O2-ale topení by mělo být asi stejné-je to dodělávka od předchozího majitele i s dálkovým EasyStart R+
Poprosím,je zde někdo,kdo by se mohl na toto topení podívat ?
Děkuji

P.S.Po sundání pošlu na opravu prosím ?
Bobo nepíšeš odkud jsi, zavolej mě na 739464005 a problém vyřešíme :-)
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

war@plechovka.info
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.07.2010 14:44
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od war@plechovka.info »

Ahoj,
poradí mi někdo, nefunguje mi nezávislé topení. Zjistil jsem, že do něj nejde nafta. Podávací čerpadlo cvaká.
Děkuji


VW Sharan 1,9TDi PD (AUY) automat rv2001

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Jak jsi zjistil, že nejde nafta? Cvaknutí čerpadla = kapka nafty. Může být ucpané sítko v čerpadle, ucpaná hadička od čerpadla nebo do čerpadla, bord.l v čerpadle, uškrcené čerpadlo, málo nafty v nádrži, španě otočené čerpadlo, ... Při činnosti čerpadla (test akčních členů ve VAGu) zkus odpojit výstupní hadičku na čerpadle - když tam bude kapat, je ucpaná tahle hadička, pokud ne, zkontroluj sítko na vstupní straně, příp. profoukni tu příchozí hadičku směrem do nádrže. Příp. se dá čerpadlo vyndat a zkusit "na stole", "pohon" obstaráš ručně připojováním napájení.

No a nebo se obrať na někoho, kdo ví, co a jak. To všem obvykle stojí nějaké penízky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“