Pikatec - nanotechnologie

Co se nedá zařadit...
Odpovědět
Uživatelský avatar
paja02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: plzen

Pikatec - nanotechnologie

Příspěvek od paja02 »

Zdarec
Přešel jsem z B 5,5 na B8 11/2017 najeto poctivých 100t světlý béžový vnitřek autí fakt zachovalé.
Můj dotaz - chtěl bych na lak , disky a sklo aplikovat ceramiku Picatec.Máte někdo zkušenost..budu rád za každou informaci.

Uživatelský avatar
Marcel96
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 25.03.2009 17:24
Bydliště: Vysočina HB

Re: Pikatec - nanotechnologie

Příspěvek od Marcel96 »

VW Passat B7 2.0 TDI - chip Motorpower

Uživatelský avatar
paja02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: plzen

Re: Pikatec - nanotechnologie

Příspěvek od paja02 »

Marceli tohle video znám.Dělají tam fatální chybu - vrstva musí být co nejtenčí - jen takový film.

Uživatelský avatar
Marcel96
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 25.03.2009 17:24
Bydliště: Vysočina HB

Re: Pikatec - nanotechnologie

Příspěvek od Marcel96 »

VW Passat B7 2.0 TDI - chip Motorpower

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Pikatec - nanotechnologie

Příspěvek od hampejz »

moje zkušenost je špatná. Dělal jsem to v Průhonicích v jejich "licencovaném" pracovišti. Nanesli na neleštěné a dle mě i nedekontaminované auto (oktavka asi 4O tis najeto). bylo to jak vosk s účinností na měsíc a čelní sklo vodvádělo vodu tak 5-6 měsíců.

Passata jsem odvezl ke kamarádovi (taky asi 35tis km), jednostupňově přeleštil a dal vosk plus keramiku na okna. A hlavně mi ukázal Sonax Briliant shine detailer. Auto mám 3,5 roku a meju ručně a jednou za měsíc obnovím sonax BSD, takže vlastnosti to má stále stejné jako po voskování (byť neumím mít dobře a vlásenky tam mám zas) a okno paradoxně i dnes po té době se stále snaží vytlačit vodu při 100+km/h - čístím jednou za měsíc čpavkem.

Nevím jak by to dopadlo, při stejné aplikaci, ale upřímně, když ti někdo připraví dobře lak, tak Sonax BSD je geniální věc a už nikdy nebudeš řešit keramiku/vosk

dasautos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 02.05.2012 16:45

Re: Pikatec - nanotechnologie

Příspěvek od dasautos »

Pičatec je snad polskej a každý kdo s ním měl co do činění na něj nadává.Vem radši keramiku od renomovaných a ověřených výrobců.

Skycreative
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 22.03.2021 08:43

Re: Pikatec - nanotechnologie

Příspěvek od Skycreative »

Je lepší si auto potřít hovnama než píčatekem. Ty hovna ti ochrání lak 100x lip
Tiguan 2.0 TDI 4motion 2011
Touran 2.0 TDI 2014
Golf Variant 6 2.0 TDI 2013

Passat B8 2.0 TDI 2017

https://rollercoin.com/?r=lq0yreok

Uživatelský avatar
paja02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: plzen

Re: Pikatec - nanotechnologie

Příspěvek od paja02 »

Zdary chlapi - tak Pikatec mám na autě dva měsíce a zatím max, spokojenost funguje přesně, jak má.Jezdím na vapku a auto je umyté za poloviční čas a super.
Auto jsem před aplikací umyl a celé opatrně vzal jemnou brusnou pastou od autofinich, potom umytí jejich šamponem ze sady.Nanášel jsem v garáži při 23 st a dal jsem si opravdu záležet na mikrovrstvě, po půl hodině bez tlaku vyleštění, až byl lak úplně hladký.Tvrzení do druhého dne.Po 14ti dnech opět umytí jejich šamponem.Celý proces trval dva dny,Uvidím, jak dlouho vydrží.Ošetřil jsem takto i sedačky jejich produktem a komplet skla včetně světel.Ještě se chystám na disky.Lahvička na lak mi zbyla půlka.
Určitě jsou lepší přípravky, ale já už měl koupeno, tak jsem to prubnul.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“