Levé zadní kolo přibrzďuje

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Woithus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.05.2017 11:15

Levé zadní kolo přibrzďuje

Příspěvek od Woithus »

Zdravím,
Mám dotaz pořád mi přibrzďuje levé zadní kolo už po 10ti km je cítím jak na ruku hřeje víc než pravé to je v pořádku. Dělalo mi to dřív tak jsem před 2 měsíci (2/2021)vyměnil komplet desky / kotouče . Problém se objevil znovu . Tak se ptám čím to může být ? Brzdič chodil OK. Kapalina měněna 07/2020.
Díky za každý nápad.
Golf VI 1.6 TDI

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Levé zadní kolo přibrzďuje

Příspěvek od srotty »

Při výměně desek se vše vyčistilo a promazalo ? Desky chodí volně v držáku ? Pístek ve třmenu se vrací ?

Woithus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.05.2017 11:15

Re: Levé zadní kolo přibrzďuje

Příspěvek od Woithus »

Ano, všechno šlo jak mělo.
Golf VI 1.6 TDI

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Levé zadní kolo přibrzďuje

Příspěvek od Peťas »

Pokud opravdu chodí pístek, vodítka třmenů i desky volně, tak už by mohlo být jenom špatně nastavené (moc přitažené) lanko ruční brzdy. Nic jiného už tam není.

Nejčastěji dělají problém ty vodítka třmenu.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Woithus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.05.2017 11:15

Re: Levé zadní kolo přibrzďuje

Příspěvek od Woithus »

Díky za nápady. Tu ruční brzdu beru vpotaz. Když jsem teď přezouval na léto tak jsem ji zkoušel a nezdála se mi .. další možnost podle mechanika je ucpaná trubička. Že už se s tím setkal.
Golf VI 1.6 TDI

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Levé zadní kolo přibrzďuje

Příspěvek od TSIman »

Dnes jsem dával auto do servisu a technik mi sdělil, že se musí vyměnit třmen. Cena 12000,-Kč. K zástavě dechu jsem nepotřeboval ani COVID. :twisted:

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Levé zadní kolo přibrzďuje

Příspěvek od srotty »

To dával aj s nápravou ne ? A co tomu je, že musí dát nový? Většinou to jde zrepasovat.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Levé zadní kolo přibrzďuje

Příspěvek od Peťas »

Asi před měsícem jsem kupoval kompletní nové zadní brzdy pro GV R32 (třmeny, držáky třmenu, kotouče, desky, štíty, šrouby a pár dalších drobností) a 12000,-Kč jsem nedal za všechno dohromady. Lakovaný třmen od TRW stál necelých 1750,-Kč.

Tak na menší brzdy ten třmen určitě nebude dražší. To jsi byl přímo ve VW, ne?
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Levé zadní kolo přibrzďuje

Příspěvek od TSIman »

U Auto Heller v Ostravě mi tvrdí, že originál díl stojí 8500,-Kč. 12000,- je s prací a výměnou brzdové kapaliny. Taky jsem se divil, že na netu je druhovýroba běžně od 1000 do 2000,-Kč, ale oni používají jen originál. Přijde mi to jako super zlodějna. Nemám ani kde ověřit, zda je ten díl opravdu tak drahý. Možná si v servisu někdo na mou zakázku něco přikoupil. Příště asi zkusím AR CARS v Ostravě, který je taky autorizovaný a co jsem slyšel tak je levnější.
S neautorizovanými servisy nemám dobrou zkušenost.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Levé zadní kolo přibrzďuje

Příspěvek od srotty »

Takže výměna už proběhla ? Dej sem fakturu, mrknem na ty ceny ?

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Levé zadní kolo přibrzďuje

Příspěvek od Peťas »

Ty ceny originálních třmenů se kolem té částky pohybují. Ale Heller nedrží (nebo teda aspoň dřív nedržel) cenikove ceny náhradních dílů, ale měl je ještě o něco navýšené. :negative:

AR Cars byl vždycky v pohodě, cena za práci bývala nižší než u Hellera, ale u dílů se asi budou držet doporučených cen.

Příště napiš, tohle Ti udělám i doma a cena by byla tak třetinová (i když budu brát v potaz, že musím něco vydělat i na dílech :mrgreen: ).

Na ty ceny dílů z faktury se Ti taky můžu mrknout......
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Levé zadní kolo přibrzďuje

Příspěvek od TSIman »

Trochu upřesním, jak to celé vzniklo. V autě mi začalo něco rezonovat, když jsem stal na volnoběh, třeba na křižovatce. Stav se zhoršoval. Mám doma malý montážní kanál a zvuky byly slyšet pod krytem podlahy. Nemám doma nářadí, kterým by se dal kryt sundat (nějaké speciální šrouby). Syn jel se svou Fabii k "garážmistrovi", který mu vyvařoval prahy a tak mu říkám ať se zeptá, zda to umí sundat a podívat se co tam rezonuje. Nakonec jsme tam Golfa dali a další den mi volal, že to jde asi z motoru, z nápravy a chtěl už to rozebírat. Já jsem ještě rychle začal hledat na netu a na youtube jsem našel úplně stejný zvuk s tím, že to dělají svislé trubky topení. Tak mu volám zpět co by to mělo být. Vycpal to nějakou tvrdou pěnou a než jsme dojeli domů tak to dělalo znovu i když méně. Časem se to zase zhoršovalo, vycpávky asi vypadly. Opět se mi potvrdilo, že garážové servisy nejsou nic moc. Teď v březnu začal zlobit zámek pátých dveří. Jednou to odemknout šlo, pak zase. Nebylo v tom žádné pravidlo (třeba, že by nešel otevřít jen při zapnutém nebo vypnutém motoru, na rovině, z kopce, do kopce... prostě otevíral, jak měl náladu). Tudíž jsem si nechtěl měnit zámek sám, protože to mohlo být v kabeláži, ve spínači nebo co já vím v čem. Primárně s autem jezdí manželka a už ji šlo na nervy tak jsem se objednal do servisu. Navíc se mi začala objevovat pod motorem tmavá skvrna, něco kapalo. Zde mám podezření taky na garážmistra, že do motoru vrtal. Dle servisní knížky bylo potřeba vyměnit brzdovou kapalinu. Tak jsem to chtěl nechat udělat zároveň a přišlo se na "zadřený" třmen.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Levé zadní kolo přibrzďuje

Příspěvek od TSIman »

S AUTO HELLER jsem měl historicky dobré zkušenosti, nicméně přechodem na Porsche Heller Ostrava mám pocit, že to není to co bývalo. S technikami se dříve dalo více komunikovat, byli vstřícnější a poradili. Kdybych věděl, že rozdíl v ceně druhovýroby je tak veliký, tak jsem se nenechal do výměny třmenu přemluvit a dal bych to někde jinde, třeba Peťasovi jak mi tady nabídl.
Celková cena opravy je 17800,-Kč. Třmen samotný stál po slevě 7112,-Kč.
Materiál celkem ( zámek, třmen, brzdová kapalina, silikon, chlad. kapalina, drobný mat.)10500,-Kč. Zbytek práce.
Jediné co mě překvapuje, tak na faktuře není nic o opravě rezonance trubek. Doufám, že to zase za měsíc nebude dělat.
Auto už mám 11 let a asi bude potřeba podívat se po jiném. Na druhou stranu jsem s ním spokojen a problém byl jen jednou. To když jsem chvátal na letiště do Prahy a po natankování benzínu 100 km před Prahou hodil nouzový stav a na letiště jsem dojel 80sátkou a do kopců jsem ho skoro tlačil.

Sisina45
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.04.2021 19:05

Re: Levé zadní kolo přibrzďuje

Příspěvek od Sisina45 »

TSIman píše:
11.04.2021 21:54
U Auto Heller v Ostravě mi tvrdí, že originál díl stojí 8500,-Kč. 12000,- je s prací a výměnou brzdové kapaliny. Taky jsem se divil, že na netu je druhovýroba běžně od 1000 do 2000,-Kč, ale oni používají jen originál. Přijde mi to jako super zlodějna. Nemám ani kde ověřit, zda je ten díl opravdu tak drahý. Možná si v servisu někdo na mou zakázku něco přikoupil. Příště asi zkusím AR CARS v Ostravě, který je taky autorizovaný a co jsem slyšel tak je levnější.
S neautorizovanými servisy nemám dobrou zkušenost.
Zdravím, já si před rokem a půl koupila starší VW GolfV, a také jsem řešila žhavé zadní kolo. Zajela do neautorizovaneho servisu a nechtěli po mně moc neboť brzdy rozebrali a vyčistili. Upozornili že to není na dlouho a bude nutné vyměnit celé brzdy(kotouče, destičky, třmeny). Tato doba nastala. Díly si umím koupit sama obě strany mne vyjdou na 5.300,- a to značkové ND a repas + práce 1.000,-. Na 12let staré auto je to dost, ale brzdy jsou brzdy 😊 na tom se šetřit nedá. Doporučím autoservis Pospíšil Martin kousek od Hellera.A ADC prodejna ND + příslušenství, tuning, autokosmetika.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“