LED denné svietenie v svetlomete T2015

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
fb_jarkokatka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.04.2021 15:33

Re: LED denné svietenie v svetlomete T2015

Příspěvek od fb_jarkokatka »

No jednotka ktorú tu niekto poslal kod dielu ty alebo neviem je som prehodil ľavé za pravé a naopak a stále nesvietila ta istá ledka (pravá). Áno mám faceliftovanú verziu aspoň myslím. Kód svetla má koncovku 7P1941033A.

high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Re: LED denné svietenie v svetlomete T2015

Příspěvek od high »

to je divný, i v odpovědi od člověka z firmy kde to opravují je citace, ze je třeba vyměnit ŘJ denního svícení viz. příspěvky na první straně. Ty tam máš ještě nejakou další ŘJ jednotku? Je tam už pouze na výbojku a na natáčení. Máš jeji číslo?
Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

fb_jarkokatka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.04.2021 15:33

Re: LED denné svietenie v svetlomete T2015

Příspěvek od fb_jarkokatka »

viber_image_2021-04-28_14-39-23.jpg
no rj s číslom: 4G0907397P som prehodil ľavú za pravú lebo sú obojstranné a stále to nesvieti, automechanik si myslí že je to toto neviem presne čo to je či starter alebo čo prikladám foto

fb_jarkokatka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.04.2021 15:33

Re: LED denné svietenie v svetlomete T2015

Příspěvek od fb_jarkokatka »

z tej firmy my teraz odpísali čo to robia, že je potrebný repas svetla a stojí 200,-€ ale čo sa bude robiť nie tak som im napísal nech mi bližšie špecifikujú čo sa bude diať :?:

high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Re: LED denné svietenie v svetlomete T2015

Příspěvek od high »

najdeš to kde je to umístěný?
touareg licht_23.jpg
Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

fb_jarkokatka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.04.2021 15:33

Re: LED denné svietenie v svetlomete T2015

Příspěvek od fb_jarkokatka »

Niekde z kraja svetla ale otazocku mám na teba, ked si vymenil tu rj si aj vymazal chyby a resetoval jednotku a tak založil lebo mne mechanik len prehodil zapol a žiadna zmena...??

high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Re: LED denné svietenie v svetlomete T2015

Příspěvek od high »

ja jsem jen připojil novou jednotku a vše svítilo. Máš to na pravým světle (u spolujezdce)? Co vim, tak odchází pouze tahle strana, ale proč? To nikdo neví.
Ještě je jedna varianta jak to trochu vyřešit, da se přes diagnostiku vypnout ten spodní proužek na obou stranách, takže pak svítí pouze to horní účko na obou stranách.
Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

fb_jarkokatka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.04.2021 15:33

Re: LED denné svietenie v svetlomete T2015

Příspěvek od fb_jarkokatka »

No ty chlapci z dobre svietime vedia 😉 takže dopytoval som sa u nich čo sa bude robiť stále hovorili o repase svetla ale nič konkrétne potom o výmene svetlovodu ale po mojom naliehani mi zavolal od nich technik a vysvetlil mi že svetlovod je ta čierna krabička čo som posielal do nej su vyustene obidve ledky a ze tá pravá je od výroby zlá v rokoch 14-17 že sa tam robí nejaká škrupinka asi na tej doske vo vyústení tej spodnej ledky a že občas ide opraviť ale že uz robili strašne veľa tých opráv a že je to toto
Suma sumarum 200€ s dph krabička vymenena robota pekná vobec nevidno že bolo svetlo otvárane akurát mi povedali že ide tam originál nová krabička vw a je tam nejaká s čínskymi znakmi lebo vraj aj pôvodná je z číny ale vsetko funguje a to je celá veda poslal som im ho a na druhý den že si mam prísť
Dúfam že to niekomu pomôže lebo ja som ani v nemecku ani v amerike o tom nic nenašiel.

high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Re: LED denné svietenie v svetlomete T2015

Příspěvek od high »

tu krabicku vyndali ven jak? Museli odstranit přední plexi od světla? nebo zezadu?
Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

fb_lukáš87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.07.2022 18:42

Re: LED denné svietenie v svetlomete T2015

Příspěvek od fb_lukáš87 »

PROSÍM O VYŘEŠENÍ CELÉ DEBATY (píši v rychlosti)

Zazněli tady pochybné informace nebo nepřesné, takže prosím pokud někdo opravdu umí pomoci:

1. Trafíčko (údajně ŘJ pro LED pásky)viz obrázek - tedy HELLA 03C0878621 - nikde neexistuje!!! Podle mě neexistuje jako náhradní díl a není ani v katalogu viz příspěvek od high » 06.05.2021 22:45 Pokud někdo má ověřené info ,jak tvrdí že je chyba v ŘJ denního svícení prosím napište to přesně, pod jakým číslem nebo náhradou se to dá sehnat, PŘÍPADNĚ JAK SE TO VYMĚNÍ - VŠAK SE K TOMU NEDÁ DOSTAT TO SE MUSÍ ODLEPIT PPŘEDNÍ SKLO SVĚTLA A ROZŘÍZNOT SVĚTLOMET??? někdo píše že stačí vyměnit jednotku 4G0907397P ...ale to je celá jednotka pro pro Xenon VIZ OBRÁZEK 6- to asi nebude mít s tímto nic společného ne????

2. Jak se tady píše varianta je vypnou diagnostikou (kódováním) spodní LED pásek a nechat svítit jen U-čko kolem XENONU ale jak to chcete udělat??? prošel jsem ve VAG PROF i VAG-COM veškeré kódování jednotek světel A NIC TAKOVÉHO NEEXISTUJE ...někdo tvrdí přestřihnout k LED pásku od toho trafíčka jeden kablík....ale jaký a je to ověřený nebude světlo hlásit chybu???

3. ANO VĚTŠINOU BLBNE SPODNÍ PÁSEK POUZE U P. SVĚTLA - ví někdo proč....mě například svítí ale tak na 30% a do žluta.

4. pokud to nikdo ví a nechce prozradit s obchodních důvodů rozumím, ale nabídněte tedy kdo to kde přesně a za kolik dělá, kam se to dá poslat co to stojí a jak to dlouho trvá.

Díky za info, aby se konečně tento problém zdárně ukončil. díky L.

high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Re: LED denné svietenie v svetlomete T2015

Příspěvek od high »

Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Re: LED denné svietenie v svetlomete T2015

Příspěvek od high »

high píše:
04.01.2023 18:47
https://www.dobresvitime.cz/


zde to opravují
dochází tam k ulomení LED pásku a přerušení kontaktu, je třeba pásek dát nový (čína). Dochází k tomu zejména ve východní Evropě, protože tu máme silnice samou díru a to většinou na pravé straně :)
Světlomet se musí celej nahřát a plexi dat pryč, je to spojený silikonem, takže odstranit silikon a dát novej speciální. Celkově docela pakárna, takže pokud to děláš prvně, nebude to vypadat zrovna vábně :(
Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

Odpovědět

Zpět na „Touareg“