Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Maramk4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.04.2018 12:51

Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Příspěvek od Maramk4 »

Dobrý den , řeším na autě problém bylo to v servisu a nikdo mě nedokáže odpovědět.

Jak již z nazvu je psano mam docela silné vibrace do volantu při rychlosti nad 120km/h

Na autě je momentálně nové :
Spojka - komplet spojková sada sachs - přitlačak setrvák lamela spojkové ložisko
Poloosy - Jak prava předni tak leva předni
Přuziny : všechny 4 nové žnačky sachs
Ramena předni naprava jak leve tak pravé
Kompletni uloženi motoru oba dva nahoře a jeden dole
Přední ložiska kol
Alu kola r17 borbet 5x112 se středici dirou 70 a pres kroužky na 57,1
Nové zimni pneumatiky hankook 225/45 R 17
Tlumič vybraci jak v předu tak v zadu (konce kardanu)

Už mě nic víc nenapadá co by to mohlo dělat krom verze diferak vzadu nebo kardan.
Co se tyka predni napravy vzadu na rameni sou plne puky gumy ale to by nemel byt problem

Zajimal by mě váš nazor a taky jestli se s tim už někdo nesetkal nahodou

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Příspěvek od Master »

Zkouselo se tam dat spravne (a spravne vyvazene) kola bez stredicich krouzku a podobnych zalezitosti?

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Příspěvek od noxik600 »

Na tohle je všude moc individuálních řešení .
Např. nevyvážená kola, poklice, špatné gumy, křivý disk, ložiska kol,..

Ale jak píše master, prvně bych vyvážil kola.
Kola se správnou dírou 57.1mm to dělají také?


Jinak původní tlumiče zůstaly? Proč?

VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

eda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 08.02.2011 18:36
Bydliště: od Kolína

Re: Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Příspěvek od eda1 »

Ahoj, měl jsem tohle na G V variant, motor BLS. Dal jsem do toho dost peněz a pak to raději prodal. Kupec nechával někde vyvažovat kardan, pohrál si s uložením motoru a vibrace se snížily o 90%. Zbytek je prý vlastnost.
Eda

eda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 08.02.2011 18:36
Bydliště: od Kolína

Re: Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Příspěvek od eda1 »

A ještě udělat perfektně geometrii zadní nápravy.

Maramk4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.04.2018 12:51

Re: Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Příspěvek od Maramk4 »

Zdravim tak mam na autě srovnane originalni kola , fungl nove zimni pneumatiky prevažene na 3 mašinach vždy ukazalo 0 a furt mě to mlati do volantu

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Příspěvek od swenak »

Řešil jsem to "léta" na MKV na tvrdém podvozku. Jezdil jsem pak delší dobu OCT2 na balónech, tsky vibrace. OCT1 to samé. Amarok to samé. OCT3 RS, to samé. Teď MK6 s DCC a to samé. Ono to nakonec bude tou blbou dálnicí, někdy OK, někdy to vibruje. Samozřejmě, někdy je to navíc něčím na autě, asi je otázka, jak moc to je. Oskákané pneu, vyvážení, poloosa, ložisko, kotouče, silentbloky (ramena, motor, ...). Může to být dokonce problém na zadní nápravě, ač to je cítit zepředu.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Příspěvek od Pantani »

To kolega z práce řešil takhle na poměrně drahým Volvu. Už nevěděl co má dělat, řešily se kola, nápravy, prošel asi 4 pneuservisy po celým městě, kde mu slibovali jak maj skvělou vyvažovačku - nově seřízenou atd. Až v pátým, když už to vzdával mu vyvážili gumy a auto jezdí jak má.
Brácha už lámal hůl nad svojí Mazdou a taky to bylo vyvážením kol.
Jak už ale bylo napsáno, bohužel to může bejt čimkoliv.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Příspěvek od swenak »

Jenom update. Sice to i na mk6 vibrovalo, ale decentne. Pak jsem menil casti podvozku a najednou vetsi problem. Dle vseho byl problem v konzoli napravnice, tu jsem menit sice nechtel, ale dostala se tam z puvodniho mk5, pac byl problem s rozdelanim. Tak jsem pak nechal vymenit opet konzole (vzal jsem jete) a vibrace se uklidnili na puvodni lehkou uroven. Jeste nemam geometrii udelanou a necham prevazit nekde v lepsim servisu kola, ale kdyz tak se kouknete i na ty konzole.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

fb_vojtěch6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 25.01.2021 15:13

Re: Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Příspěvek od fb_vojtěch6 »

Mám uplně ten samej problem vymene všechny 4 tlumice + ulozeni nove sponi cepy nove cepy, silentbloky ramen, stabilizacni tycky, 2x vyvazene pneu, ale delalo to i na zimakach - geometrie udelana, prave sem koupil nove poloosy protoze to začina lehce lupat jedna stara a pry ty vibrace jsou z vnitrniho kloubu ale koupil sem skf poloosy tak je mozna budu vracet podle tech recenzi na ne nebo nevim, doufam ze ty poloosy pomuzou no budu menit i brzdy jeden mechanik mi rekl ze to muzou delat kotouce a desticky a trmeny ze to tam špatne jezdi ve voditkach a v pistkach a proto namazat a vycistit ted o vikendu to budu delat jestli to nepomuze tak se zblaznim
mam nalitano 330 tis, ale vše bylo docela v pohode auto jezdi krasne ale tak 4 mesice zpatky mam proste vibrace ve volantu nad 120 a trošku vibruje i pedal pri plynu

fb_vojtěch6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 25.01.2021 15:13

Re: Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Příspěvek od fb_vojtěch6 »

Chlapy pomohla nova skf poloosa prava zmizely vibrace v pedalu a volantu !!

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Příspěvek od swenak »

To asi proto, žes ji měl zkroucenou, ale např. já měl 2 různé + pak zakázkovou ocelovou plnou a bez výsledku.

Nikde se ale neřešila ještě jedna věc, resp. jeden "typ" vibrací a to jenom do volantu, mně teď přijde, že to jde jenom do volantu, když ho pevněji uchopím, tak "OK". No a co jsem se díval, ono ve sloupku řízení je tlumič 26,5Hz. Nevím ale, jak to na MK5/6 a dalších stejné platformy je, co jsem našel, u starších vozidel to byl nějaký gumový díl ve volantu. Tady to tak ale není. Nevíte někdo, jak to je? Netušil jsem, že něco takové vůbec je, ale našel jsem to ve výbavě mého vozu jako "Dynamický tlumič vibrací na volantu 26,6Hz".
Přílohy
Výstřižek.JPG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

fb_vojtěch6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 25.01.2021 15:13

Re: Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Příspěvek od fb_vojtěch6 »

Jako ze tam mas soortovni tlumice a pruziny proto ti to dela nechapu no me se zlepsily po vymenne ty poloosy docela jizdni vladtnosti nevibruje to ale nekdy to taky lehce citim ale preziju to jeste sem na tom nejle s junejma kolama mam tam 18 od chiny jakuza japan a musi se tam dat stredici krouzky maji lehkou vulicku pri 160 km

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Golf 6 2.0 tdi 4x4 - Vibrace do volantu

Příspěvek od swenak »

Ne, nedělá to proto. Sice tvrdší podvozek samozřejmě značí, že to je o něco horší, ale primárně něco musí ty vibrace generovat. Teď mi odešla manžeta pravého předního kloubu. Vibrace jsem měl velice jemné, obecně pohoda. Po pár týdnech mi to mechanik opravil a najednou zase vibrace jako prase.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“