Golf IV 1.6 16v 77kw hadice

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Golf IV 1.6 16v 77kw hadice

Příspěvek od Marekubicekkk »

Zdravím jak se prosím vás jmenuje hadice která se sundavá když potřebuju sundat kryt motoru hadice je na levé straně vzadu vede to někam dolů k motoru asi a ke krytu motoru sirsi hadice....aby jsem vyměnil vzduchový filtr chtěl jsem ji odpojit od krytu motoru ale zjistil jsem že je jak žvýkačka pružná a spuchrelá takže jsem to radši nechal tak ale otázka zní dokážu to bez zvednuti auta vyměnit sám nebo jako amatér se do toho pouštět nemám? EGR ventil jsem vyměnil sám :)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw hadice

Příspěvek od srotty »

Je to hadice odvzdušnění klikové skříně. Objednací číslo viz.foto.
Přílohy
hadice.jpg

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw hadice

Příspěvek od Marekubicekkk »

Děkuju moc hadici jsem už objednal ty vždycky poradíš zlatej člověk :) jen mám dotaz myslíš že to zvládnu sám nebo to spíš dát odborníkovi?myslel jsem jestli to je jen nastrčené ta hadice tak by jsem to mohl zvládnout co myslíš?:) Ale mám strach že pokud to nezvládnu tak s tím autem nedojedu ani do servisu nikde jsem nenašel návod jak to vymenit aby jsem cca věděl co mě čeká když tam strčím ruku do toho motoru :)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw hadice

Příspěvek od srotty »

Pokud jseš trochu šikovnej, tak bys to měl zvládnout. Hadice je nastrčená na plast.nátrubku a dole ještě zajištěna pružnou svěrkou. Tu stiskneš kleštěma . Lépe se to dělá zespodu auta.
Odkud jseš ?

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw hadice

Příspěvek od Marekubicekkk »

Z Prahy jsem já se na to odpoledne dojdu podívat předtím jsem to pořádně nezkoumal ale pokud je k tomu lepší přístup ze spodu tak to přenechám radši někomu kdo tomu rozumí mě se pod auto lezt nechce s mým pupkem by jsem se tam ani nevesel :) čirou náhodou nejsi taky z Prahy ? Tobě by jsem auto vozil na opravy rad

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw hadice

Příspěvek od srotty »

Bohužel, Olomouc.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw hadice

Příspěvek od varok »

Lepší asi bude když bude venku teplejší slunné počasí nebo motor trošku zahřát. Hadice půjde lépe dolů. Taky jsem už vyměnil na svém golfíkovi pár hadic a někdy to je porod sundat z různých nátrubků. Pokud jsou hadice ještě originál, takto tam mají narvané fakt hodně nasílu a pokud tu hadici už nepotřebujete, tak v nouzi i říznout lámacím nožíkem.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw hadice

Příspěvek od Marekubicekkk »

Já jsem se nakonec objednal ke známému na příští týden nechám to na něm mám strach z toho že to sundám a třeba to nenandam nebo tak něco a přístup k té hadici je jak k penězům :) ale děkuju za rady

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“