Golf V GTI - lepší brzdy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od swenak »

Tak zase jenom malé info. Pokud by někdo honil hmotnost 340x30 kotoučů, ale nechce Clubsport originál kotouče (9,7kg), můžete použít verzi pro Audi. Ta je o cca 0,5kg lehčí, než verze pro ostatní koncern. Např. ZIMMERMANN 600.3243.52 pro VW má 10,7kg a ZIMMERMANN 100.3327.52 pro Audi má 10,2kg. Je tam ještě rozdíl v tom, že ty Audi jsou chlazené z vnějšku, VW z vnitřku a taky, že u Audi je min. tloušťka 28mm, u VW 27mm (tedy o 50% delší životnost proti Audi). Cena +- stejná.Obrázek
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od Peťas »

V průběhu posledního měsíce jsem na své GTI dával větší brzdy z R32 (před měsícem zadní a teď o víkendu přední). Už po výměně zadních bylo, při silnějším brzdění, cítit, že auto brzdí vzadu víc než předtím. Teď, kdy je výměna brzd kompletní to brzdí podstatně líp, brzdy jsou pocitové o něco ostřejší a silnější.

Auto jsem projížděl jenom kousek, takže až si brzdy sednou mohlo by to být ještě o chloupek lepší. Protože auto mám na denní ježdění a ne na blbnutí na okruhu, jsem teď z brzdami spokojený. :good: Jako velkou výhodu toho "malého" upgradu vidím v tom, že všechny díly jsou přímo pro GV, takže všechno sedělo kus za kus, nemusel jsem řešit žádné adaptéry na třměny, podložky pod kola atd. :smoke: Nevýhoda bude určitě větší neodpružená hmotnost, ale jak se to projeví, jsem za těch pár km neměl možnost vypozorovat.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od swenak »

Souhlas, nejlepší volba, pokud se s tím nechceš sr...t:) Ale já už jsem teď taky snad OK, ono ta hmotnost, hlavně vepředu, dělá dost.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od swenak »

Jenom tak pro tu legraci :-) OZ Superleggera R17/8J, ET35, pořád TTRS brzdy a adaptéry na 340mm kotouče, ty jsou pro Audi. No a na tom Michelin Pilot Sport 5 245/40.
Přílohy
IMG_2601.JPG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“