Nefunguje zadny stierac a ostrekovac

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
fb_marián5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.05.2021 18:02

Nefunguje zadny stierac a ostrekovac

Příspěvek od fb_marián5 »

Caute chlapi,

Mam golf 6 1,6 TDI obyc volant a maxidot budiky. Prestal mi ist zadny strierac a ostrekovac. Predne funguju ok aj ostrekovac. Potrebujem usmernit odkial zacat. Z fora som zistil, ze stierace uz nemaju relatko, ale vsetko funguje cez RJ ( ak to nie je pravda, tak ma opravte). Som lajk, ale chapavy a ucenlivy, tak ze ziadne odborne nazvy a skratky.
Takze asi treba skontrolovat poistky: ake? A kde? Ak su ok, treba skontrolovat funkcnost motorceka (ako?) a neporusenost kabelaze (ako?).
Alebo zacat z ineho konca? Usmernite ma prosim.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nefunguje zadny stierac a ostrekovac

Příspěvek od srotty »

Nezlob se , ale pokud chceš dělat tyhle věci a nevíš jak, tak to raději dej do servisu.

fb_marián5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.05.2021 18:02

Re: Nefunguje zadny stierac a ostrekovac

Příspěvek od fb_marián5 »

Nazdarek,
Myslim ze podstata tohto fora je navzajom si pomahat. Nikto z nas nie je profik a tesi ho, ze si dokaze vela veci opravit sam. Pre mna nie je problem dat auto do servisu, ale mna to ako cloveka tesi, ze sa mi to podarilo samemu a posuva ma to dalej v samorozvijani. Tolko k predch komentaru.
Chcel som som len usmernit, mozno tu niekto podobne riesil. Viem si pomerat ak ta toto zaujima.

fb_marián5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.05.2021 18:02

Re: Nefunguje zadny stierac a ostrekovac

Příspěvek od fb_marián5 »

Dnes som mal moznost sa do toho pozriet a zisrilnsom nasledovne:
Poistky v mot priestore OK,
Poistky v palubovke OK, ale na poziciu 41 a 42 nejde prud
Zaroven som zistil, ze nesvieri zadna hmlovka a cuvacie svetla (obe). Ziarovky su samozrejme OK. Podla diagnostiky cuvaci spinac a spinac svetiel funguju. Ziadne chybove kody neukazuje. Napada vas nieco?

fb_marián5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.05.2021 18:02

Re: Nefunguje zadny stierac a ostrekovac

Příspěvek od fb_marián5 »

Problem vyrieseny, nakoniec bol problem v kodovani RJ. Sposobila to deaktivacia Start Stop.
To je info pre tych, co by mali podobny problem. Vela prispevkov nema dotiahnuty zaver a clovek nevie ci sa problem vyriesil.
Vecna skoda, ze som s tym musel placat sam :(

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“