2.3 V5 110kw

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Roberto_SVK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 10.12.2017 21:40

2.3 V5 110kw

Příspěvek od Roberto_SVK »

Zdravím klubáci.

Mám motor 2.3 V5 AGZ 110kw
Nech hľadám ako hľadám mám zaujímavý problém a neviem sa nikam posunúť. Mal som ráno skúsenosť, že som naštartoval motor a hneď zdochol. Skúsil som to druhý krát a chytilo a už bolo v poriadku(začalo však čosi hučať) na videu je to presne znázornené. https://www.youtube.com/watch?v=PxAOrTK ... bertoKovax (a otázka čo to pípnutie signalizuje pri zapnutí zapaľovania?)

Dnes ráno som skúsil otočiť kľúčom do prvej polohy, počkať asi 10 sekúnd. Vypol som zapaľovanie a znova som zapol do prvej polohy. Nechal som tiež asi 10 sekúnd a štartlo a bez hučania držalo otáčky a postupne kleslo na tých 850 či koľko to má mať na voľnobehu. (čerpadlo v nádrži počuť zapnúť).Toto všetko mi samozrejme robí pri studenom/prvom štarte po noci. Ak je motor zohriaty chytí ale ako keby klesli otáčky a opäť ich zodvihne ale nezdochne. A všimol som si aj ak je motor zohriaty na voľnobežných otáčkach vibruje s autom. A ešte aby to bolo kompletné čerpadlo v nádrži je zhora zaplavené benzínom. Vyčistilo sa to skúsili sme (čierna hadička) zapol som zapaľovanie a opäť bolo vidieť ako sa to plní benzínom. Môže táto netesnosť spôsobovať dačo alebo je to len ďalší problém ktorý vyriešim len výmenou tej hadičky.

Vopred sa ospravedlňujem za neodborné vyjadrenie ale v mojom okolí nie je nikto taký zatiaľ, kto by mi mohol pomôcť.

fb_václav34
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.09.2022 22:40

Re: 2.3 V5 110kw

Příspěvek od fb_václav34 »

To "hučení" je sekundární vzduchový čerpadlo
To je laicky řečeno příměs normálního vzduchu do výfuku aby byly lepší emise 😂
Bora
2.3 V5 110kw
1998

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 2.3 V5 110kw

Příspěvek od xerxes »

fb_václav34 píše:
28.09.2022 19:55
To "hučení" je sekundární vzduchový čerpadlo
To je laicky řečeno příměs normálního vzduchu do výfuku aby byly lepší emise 😂
no spíš aby lambdy nedostávaly takový záhul

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“