Kolísání teploty Touran 1,6 TDI 77kw 2015

2003 - 20..

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Martin_75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.02.2021 19:06

Kolísání teploty Touran 1,6 TDI 77kw 2015

Příspěvek od Martin_75 »

Ahoj všem, loni v létě jsem koupil Touran 1.6 77 kW 2015 jezdí krásně vše bylo ok až do chvíle než se ochladilo a teploty se dostaly k 0. Všimnul jsem si že mi kolísá toplota na 90 se dostane cca až tak po ujetých 13km ale pak zase spadne třeba až na 60 a i když najedu dalších 15 km tak se na 90 kolikrát ani nedostane a když ano musim jet do kopce aby byl motor v tahu když jedu po rovině nebo z kopce se zařazenou rychlostí tak teplota padá dolů. Nechal jsem vyměnit termostat a snímač teploty (čidlo) ale nic se nezměnilo. Rozvody vcetne vodní pumpy vyměněny v roce 2019. Voda se taky neztrácí.
Neměl někdo takovýto problém a nevíte čím by to mohlo být?
Děkuji za pomoc .

jiri.newo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 15.02.2019 19:33

Re: Kolísání teploty Touran 1,6 TDI 77kw 2015

Příspěvek od jiri.newo »

Moje odpověď možná nejde přímo k otázce, ale mám obdobnou zkušenost na stejném voze. Ale pouze jen když mi nejde/nezapne příhřev z důvodu rezervy paliva.
Například cesta 100km, voda stále 90st., venku -5. Jakmile pípne rezerva a jedu dál a pak třeba zastavím na závorách u koleji, pomalu klesne k 60st. Za jízdy klesá pouze jen z kopce v tomto počasí a opět jen bez příhřevu. Ale pokud mám dost nafty, je vše OK.
A vždy mám zaplé A/C na Climatroniku - podmínka funkce příhřevu. Při nastavení topení na manuál se mi auto vyhřeje motorem cca po 15 km na 90. V této zimě ovšem. Na podzim nebo jaře je to dříve

V létě je vše OK. S autem nikdy nic neděláno, cca 100tis.km od nova.

fb_michal80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.05.2021 14:58

Re: Kolísání teploty Touran 1,6 TDI 77kw 2015

Příspěvek od fb_michal80 »

Ahoj, vymenil sem čidlo, termostat,+vodní pumpu,-na reklamci, reklamace neprošla. Cca r sem obehaval servisi a zadna odpověď. Nakoniec som si kupil vag a riešil to sám. To kolisanke teploty bolo "šaplave" vyko chladiacej kvapaliny :O motor nemal tlak, nechladil sa pumpa fungovala na na cca 30 %. Vyko stoji cca 84 Kč, motor sa začal správať uplne ináč :O spotreba už neskace medzi 4-5,5-6, drží na danej hodnote, a motor sa už pri regeneracii nepriehrieva. Pred vymenou vyka vyletela teplota na 120 celz, teraz max na 105.

Odpovědět

Zpět na „Touran“