Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od Marekubicekkk »

Zdravím mám problém s kolísáním otáček auto jsem měl v servisu do servisu šlo na výměnu EGR ventilu a hadice odvzdušní Klikove skříně... EGR jsem vzal novej značku pierburg hadici originál novou po výměně mi začli kolísat otáčky ne že by auto zdechlo ale vydává divný zvuk jak kolísají otáčky a není to furt ale jednou za čas klesnou na volnoběh mechanik hledal chybu a nasel v tom že na volnoběh škrtící klapka nedrží v poloze co by měla ale dělá si co chce proběhla výměna škrtící klapky z vrakoviště jsem ji koupil ta už pozici jakou má drží pak to připojil na diagnostiku a psalo to chybu lambda sondy ta se vyměnila take z vrakoviště na diagnostice to už žádnou další chybu nepíše ale kolísání otáček stále přetrvává je to neoficiální servis ale je šikovnej nemá někdo radu čím by to mohlo být?říkal mi ať si seženu nové těsnění pod škrtící klapku a hadičku od EGR ventilu že tam někdo predemnou dál širší než má být že těsní ale je širší a něco mluvil o posilovaci brzd hadici nebo Podtlakove hadice řekl mi že na autokelly ji nesehnal a že nové těsnění nesehnal pod škrtící klapku a ta hadička od egru že tu taky nesehnal mohlo by to být příčina toho problemu?před výměnou egru auto šlapalo jak po másle až na tu kontrolku motoru a smrad z výfuku nic hrozného ale o lambda sonde jsem už věděl předtím byl EGR byl odpojený auto jsem si ze servisu dnes vyzvedl říkal mi že to jezdí brzdí za dva týdny až se vrátím z chaty to v nejhorším budu muset dovezt do autorizovaného servisu kde by teoreticky na problém měli přijít?a hlavně tam budou mít tu hadičku od egru a těsnění pod škrtící klapku takovou gumu těsnící na autokelly tyhle hadice a těsnění nenašel popřípadě kód motoru je AZD a rok výroby 2000 Kdyby měl někdo nějakou radu byl by jsem vděčný děkuju předem

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4765
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od srotty »

A udělal po výměně toho EGRu jeho zákl. nastavení ? Co to je za servis, když neumí sehnat základní věci jako je těsnění pod klapku.

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od Marekubicekkk »

No jak to říct já mu platím jen pár supů za práci já mu dovezu dily co řekne a on mi je jen namontuje a tím pádem usetrim peníze a jeho čas aby jel třeba na vrakac nebo něco objednával problem je v tom že já na něj spechal kvůli odjezdu na chatu byl jsem v Kelly se zeptat ale tam když jsem mu řekl o to těsnění pod klapku tak mi něco našel ale nevěděl jestli to bude sedět pod mojí klapku tak já nevím mechanik byl zklamanej že si auto odvezu bez té opravy čekal že mu včera dodám díly co řekl aby to opravil ale jak jsem psal spěchal jsem na něj protože dnes večer jedu pryč a jezdí to brzdí to tak to počká základní nastavení EGR ventilu proběhlo.... vcera když jsem jel z práce tak kolísání otáček se neprojevilo ale napsalo to check a motor tak v první řadě musím zjistit co to píše na diagnostice a včera mi ukazoval co je tam špatně za EGR ventilem je hadice do které ma přijít tahová jehla co je vedle motoru nebo jak to říct... A expert co mi to prodával tak tu hadici odpojil a dal tam jinou do které ta jehla nejde dát takže se tam válí jedna nezapojena hadice já to pak vyfotím protože moje vysvětlovací schopnosti jsou na bodu mrazu ..tak možná fakt to bude ten kámen úrazu ta hadice ale dokud to znovu nenapichne tak nevím

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1547
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od varok »

Někdy koupit něco na vrakáči není dobré. (osobní zkušenost) Ale pokud vám třeba ta lambda funguje jak má nebo ta škrtící klapka, proč ne? Zkuste zajít do jiného obchodu s autodíly, popř. objednejte na netu, třeba v cc-autodíly apod. Nevím odkud jste, ale třeba u nás v havířově nejsou v Auto Kelly nějací extra odborníci. Že by nešlo sehnat to těsnění pod klapku nebo hadici k egr ventilu se mi nezdá. A že není nějaká hadice zapojená, tak třeba nefunguje EGR ventil, tak to někdo nechal odpojené, aby to jezdilo a neházelo chybu?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od Marekubicekkk »

IMG_20210613_092322.jpg
IMG_20210613_092338.jpg
Tahle hadice je odpojena prý má vést do té vzadu nějaká "jehla" která se do toho připojí je možné že tohle je ten problém proč to ukazuje kontrolku motoru ?od doby co se mi ukázala zase check motor tak zvyšování otáček jsem nepocítil ale moc s tím teď na chatě nejezdím až se vrátím domů tak v dohledné době to dám do oficiální servisu stejně chci druhý klíč nechat vyrobit a vyměnit vložky obě....a aby to tam namontovali tu chybějící hadici a nové těsnění pod tu skrtici klapkupokud to bude psát zase lambda sondu tak koupím novou u klapky si dokážu overit zda funguje jak má ale lambda sonda je pro mě i servisaka velké nezname i když ji tam montoval z auta u kterého to chybu lambda sondy nepsalo a ještě pokud by někdo věděl čísla dílu té hadice co tam chybí a těsnění gumové pod klapku byl by jsem rád kdyby jsme mi to napsali aby jsem to objednal a ušetřil za oficiální servis..pak by jsem to tam dal jen na výměnu vložek a výrobu klíče

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4765
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od srotty »

Pokud myslíš tu hadičku na první fotce, tak to je filtr na přisávání vzduchu do Egru. Pokud na Egr není zapojena, nic se neděje.
Pokud servisák neumí diagnostikou zkontrolovat funkci lambdy, tak je to špatný servisák. Je to základní věc, co by měl znát. Takže ano, dej to raději jinam.

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od Marekubicekkk »

Jo jo tu hadičku na první fotce dám to jinam snad si tam s tím poradí no jako servisak říkal že chybu lambda sondy to nepíše ale víš jak s autem jsem ujel 20km a už mi svítí kontrolka motoru zase takže to že chybu vymazal neznamená že ten problém zmizel..prostě to dám do autorizovaného servisu a děkuju za vysletleni co to je protože on mluvil o více hadicich a já se v tom už nevyznal

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4765
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od srotty »

On zřejmě taky ne :D

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1547
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od varok »

Ta hadice na druhé fotce je od sání do posilovače brzd. Bývá tam taková tenší plastová hadička, průměr odhadem 10-12mm, která ráda praská když už je stará, tak tam banda cpe obyčejné na vodu nebo palivo, protože originální stojí docela ranec. Taky jsem tam měl takovou, ale aspoň utáhnutou kovovou sponou. Ale sehnal jsem starší sání, protože původní bylo uprostřed ulomené ty spoje a naštěstí tam byla i ta hadička. :) Nevím jestli to bývá i u 16V, ale kolísání otáček mi dělalo i čidlo tlaku oleje na servočerpadle. Po výměně se to hodně zlepšilo.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od Marekubicekkk »

Jo to mi něco říkal že je to jinej průměr nějaká ta hadice...ale srotty to rekl krásně :) on je super ten mechanik ale na mechanické části když jde o diagnostiku nebo elektřinu vozí to někam jinam a ani elektrikář nedokázal právě určit závadu nebo to co mu řekla diagnostika to vyměnil ale asi je tam ještě něco špatně spíš to dělali pokus omyl i když ty díly byli špatně tak ve finále jsem rád že tu klapku třeba vyměnil i když z vrakace ale jezdí to lépe a na volnoběh při zahřátém motoru je to na 800-900 otáček dřív to litalo okolo 1100 a po výměně lambda sondy auto už nekouri z výfuku a nesmrdí to já si auto kupoval jako pracovní první auto na naučení když to odru tak to me to nebude tak trápit ale chci ho mít funkční a ne aby mi to psalo chyby nato jsem moc velkej puntičkář nechám se překvapit co najdou v tom autorizovanem servisu našel jsem jeden u nás co spolupracuje s autokelly a dostanu na výběr od jaké značky chci díly což znamená pro mě i míň peněz než za originální ale samozřejmě některé díly je lepší vzít originálni pokud mají vydržet dík za radu pak sem napíšu naco přišli a jestli tě problém je vyřešen

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4765
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od srotty »

No ono kolikrát Kelly je dražší jak originál VW, takže pozor na ně.

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od Marekubicekkk »

Překontroluju si jejich nabídku projistotu jako minule třeba ten EGR ventil jsem objednal z internetu prvovýrobou za dvojku a na Kelly začínají od 2tisic vejs druhovýroby... Takze s tím s tebou souhlasím ale nějaké ty hadice čert vem když vydrží dva roky budu spokojenej a nemusí být originální pokud bude lacinější

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1547
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od varok »

Druhá věc je, jestli to bude kvalitní druhovýroba. Nikdo netvrdí že musíte kupovat všechno originál, ale kvalitní, ne AQ, VIKA a podobné sr...y. zkuste v OBI, Hornbachu apod koupit hadici v zahradním centru, vnitřní průměr takový, aby šla na to kolínko na posilovači natáhnout hodně natěsno. Za 1m hadice dáte pár korun. Takové plastové průhledné, nebo barevné ale průsvitné.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4765
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od srotty »

To jako myslíš vážně ?

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1547
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od varok »

A proč ne? Ty gumové co tam někteří dávají jsou na ho..o, ale ty plastové proč ne? Zase tak vysoká teplota tam není a jestli chce někdo šetřit?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“