MOTOR - PÍSKÁNÍ při záběru

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Michal Urbánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.07.2013 21:18

MOTOR - PÍSKÁNÍ při záběru

Příspěvek od Michal Urbánek »

Ahoj všichni,
Nerad zakládám nové téma, ale ani po několika hodinách studování tohoto fóra jsem nic nenašel.
Tourana jsem si pořídil nedávno a moc se v něm nevyznám, hlavně v tom motoru 2.0tdi 136k rok 2003.
Mám problém s pískáním při přidání plynu, ale není to turbo, houkání turba znám. Tohle je pískání jako když vám pískají brzdy, velmi vysoký a pronikavý tón. Dělá to při všech rychlostech a nejvíc od 1700 do 2000 otáček, a občas to zaslechnu i při podřazení...
Pomožte mi prosím někdo... už s tím máte nějaké zkušenosti???
Moc díky

Tomasx1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 06.07.2012 20:35

MOTOR - PÍSKÁNÍ při záběru

Příspěvek od Tomasx1 »

Velka sance je,ze ti to dela chladic vyfukovych plynu...ja tam hridelka kolem ktere to unika...

Michal Urbánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.07.2013 21:18

Re: MOTOR - PÍSKÁNÍ při záběru

Příspěvek od Michal Urbánek »

A ten prosím najdu kde? Jestli je to celkem přístupné, mohl bych zjistit jestli to je ono...

Uživatelský avatar
jasan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.08.2013 17:18
Bydliště: LnS

Re: MOTOR - PÍSKÁNÍ při záběru

Příspěvek od jasan »

tak se mi dlouho nic neprihodilo, uz bylo na case.BXE, najeto 225500km, EGR zaslepen (pořad softove nevyreseno-sviti chyba), zadny modry a bily dym. Obcas mi prijde jen malinkato po nastartovani bilej, ale to jen kdyz to fakt pozoruju a neni to caste. Auto jede uplne normalne.

Probehla kontrola turba na aute, lopatky vypadali OK, nikde nic vydrene.

Vlnovec taky OK.

Nekdy to dela a nekdy zas ne.

Je to jak kdyz na me piska nekdo pistalkou.

https://www.youtube.com/watch?v=ElgqnmZgABQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Netusite?

EDIT:

nasel jsem myslism to stejne, pisou ze by mohlo delat praskly tesneni mezi palici a svodama, tak nevim

https://www.youtube.com/watch?v=HF_pUPmhtOo" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek Touran 2008, 1.9 BXE 77kw

Uživatelský avatar
jasan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.08.2013 17:18
Bydliště: LnS

Re: MOTOR - PÍSKÁNÍ při záběru

Příspěvek od jasan »

vyreseno...povoleny svody u turba...tak rovnou novy tesneni i kdyz by potreba asi nebylo, zkoukla se turbina rovnou a slo to zpet...
Obrázek Touran 2008, 1.9 BXE 77kw

Dusan43
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.09.2015 01:19

Re: MOTOR - PÍSKÁNÍ při záběru

Příspěvek od Dusan43 »

Dobrý den,mohu poprosit o cenu opravy,jak je to těžké ,lehce přístupné jsou svody?Diky

Odpovědět

Zpět na „Motor“