Kupa jazdenky starsi a menej kilometrov vs novsi a vacsi najazd

Co se nedá zařadit...
Odpovědět
lumirek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.01.2010 20:10
Bydliště: Bratislava

Kupa jazdenky starsi a menej kilometrov vs novsi a vacsi najazd

Příspěvek od lumirek »

Ahojte, roky som tu nebol, akosi som nepotreboval.
Ale nastal cas sa posunut dalej od mojej B6, ktora skvelo sluzila a neviem sa velmi rozhodnut medzi nasledovnym:

2018, 172.000km, uplne full vybava
2017, 110.000km. pekna vyvava, ale ten druhy ma o triedu lepsiu.

Inac maju stejne motory atp, rozdiel v cene je 50.000Kc v prospech toho novsieho s vacsim najazdom. Nie som velmi odbornik na auta, tak by som chcel nazor, resp. ci su nejake vseobecne rady.

Mockrat dik.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupa jazdenky starsi a menej kilometrov vs novsi a vacsi najazd

Příspěvek od CentriFUGA »

Je to o prioritách a nájezdu.
Pokud najedeš za tok do 10tis km, můžeš vzít ojetější, pokud najezdíš více, vezmi méně ojetý. Sám jsem viděl na passatu, jak šla cena rapidně dolů ve chvíli, když se tachometr přehoupl přes magické číslo 200k km.

Otázka je to pak priorit ve výbavě, já osobně se km nebojím, měli jsme 2 passaty a oba při prodeji kolem 205.000km šlapali jako hodinky, tam se bát nemusíš. Smozřejmě se pak mnohem více blíží různé servisy typu tlumiče, atd..

lumirek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.01.2010 20:10
Bydliště: Bratislava

Re: Kupa jazdenky starsi a menej kilometrov vs novsi a vacsi najazd

Příspěvek od lumirek »

Vdaka za nazor, auto si dam samozrejme preverit pred kupou. A hej, presne, jazdim tak 10-12tis km rocne, je to z nemecka, servis pravidelny, tak by to dufam mohlo byt ok.

Uživatelský avatar
Mastegl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 03.02.2021 07:26
Bydliště: Praha

Re: Kupa jazdenky starsi a menej kilometrov vs novsi a vacsi najazd

Příspěvek od Mastegl »

Jak píše kolega, záleží i na nájezdu a na tom, jak dlouho si chceš auto nechat. Také najedu cca 10-15 tisíc ročně a auto asi pošlu dál cca za 5 let, ideálně před tím, než najede přes 200 tisíc. To už je taková ta hranice, nad kterou se to kupujícím už moc nelíbí. Proto jsem hledal něco kolem 120 tisíc najeto, klidně trochu starší, ale s full výbavou. Takhle mi to na těch 5 let výjde :) Pokud hledáš DSG, cca 120 - 130 tisíc je dobrý nájezd, to už je DSG po servisu (každých 60tis.), pokud se majitel staral. Já přesně takto kupoval s nájezdem 123000.

Osobně raději ale upřednostním výbavu před nízkými kilometry. Ocením to, že v noci mám nejvyšší ledky, navigaci mám přehledně na očích díku HUD, parkování je hračka kvůli 360 kameře a nezapatlávám si ruce od kufru, protože el. otevírání :) Dodělat tohle všechno dodatečně do Passata určitě vyjde na víc peněz, než vyměnit "pár věcí" na podvozku u ojetějšího Passata, který ale tu výbavu už má.
Passat B8 Variant Highline 2.0 TDI 110kW DSG 2016/11 MR2017

lumirek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.01.2010 20:10
Bydliště: Bratislava

Re: Kupa jazdenky starsi a menej kilometrov vs novsi a vacsi najazd

Příspěvek od lumirek »

Vdaka, presne takto sa na to pozeram aj ja, mechanicke veci sa ked tak opravia, ked je to za dobru cenu, daju sa dat nejake peniaze bokom na pripadny servis, ale vybavu uz tazko doplnim. Nemecke cesty a servis tychto aut s firemnych flotil by mal byt tiez lepsi nez tu v cz/sk. Ak na tom nejazdil nejaky idiot. Uvidime co povie nestranny mechanik, ktory sa venuje preklepavaniu aut.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“