Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Fotky, inspirace, tuning...
Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od prassat »

Hezká recenze a ta barva auta moc zajímavá. U mě v okolí jsem jí snad ještě naživo neviděl :-)
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

darecekkk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.03.2018 21:27

Re: Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od darecekkk »

Recenze po 10 000km.

Bez závad.
Průměrná spotřeba 7.1/100

Musím říct, že po těch 10k jsem už s autem spokojený. Vleze tam opravdu všechno a tak nějak celé změklo :-)

Jezdím každý den 40km trasu do práce, tam. S golfem TSI 1.4(2018) jsem ji dělal za 5.9l a s passatem za 6.2l/100...Polovina té trasy je po dálnici a mám tam 150km/h.

Nevím jestli jsem to psal už předtím, ale start/stop je absolutně nepoužitelný. Vypíná i při odbočování na vedlejší cestu, kdy auto ještě ani nestojí. Takže se vám vypne posilovač a když chcete rychle odbočit tak je tam sekundová prodleva než všechno "naběhne"..Řekl bych že je to i nebezpečné. Ale za ty roky už bych vypl start/stop i kdybych se v noci probudil v autě a měl někam hned jet :-D
Přitom v Golfu fungoval docela obstojně :fool:

Za 2 týdny nás s rodinou čeká první dovolená někam na Moravu tak jsem zvědavý.
Přílohy
20210614_142824.jpg
20210326_150930.jpg
20210413_062532.jpg

fb_marek42
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.08.2021 16:51

Re: Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od fb_marek42 »

Super recenze! Jsem taky příznivcem tohoto motoru a hodně mě zajímá, jaká je spotřeba v takovém autě (Passat, Superb), když je třeba plně naložen na dovolenou :) : 4 lidi a věci v kufru. Co jsem se díval na spritmonitor.de tak by mohla být spotřeba do těch 7l, což mi přijde pěkné.

Krtek6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 19.05.2008 10:51

Re: Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od Krtek6 »

Na co proboha taháš takovej mega kočárek :D větší ještě neměli?

darecekkk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.03.2018 21:27

Re: Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od darecekkk »

Žena je milovníkem retra :D a tyhle kočáry vyjedou i kopce, po kterých často chodíme.
Nyní už ale pomalu měníme za sporták. :oops:

Jinak najeto mám 15 tisíc.

Dovolená proběhla v pohodě. Plně naložený + rakev + nosič na kola a spotřeba nešla nad 7l/100. Na konci 6.8l/100.
Vůbec jsem auto nešetřil a rychlost na dálnici byla pořad 150km/h+-. Zase jsem jel ale s dětmi takže brzda plyn to taky nebylo.

Pokud trefíte nějakého slimáka na okresce a musíte jet předpisově, tak jsem dokázal už i 4.9l/100. Ostrava-Třinec po vedlejších cestách.

Vyzkoušel jsem i maximálku a ta byla na rovince 210km/h, ale pak už to nemělo sílu. Motor je "použitelný" do těch 160km/h což v 99% stačí.
Jako bývalý majitel sportovních litrových motorek, tak pro mě není žádné auto silné, tak to berte s rezervou. :D

Co se týče závad tak mi vrže klika od řidičových dveří(jak u staré škody 120). Ale asi to bude stačit promazat.
Dále se mi občas nechce vysunout tažné zařízení. Motorek bzučí a nic se neděje. Musím tomu pomoct rukou.

Jinak jezdí to a troubí to, takže pořád spokojenost :D

Uživatelský avatar
Tunator
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 17.11.2020 07:00

Re: Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od Tunator »

Co jsem slyšel, tak u toho tažného je to normální jev. Pokud se chvíli nepoužívá, tak to lehce přirezne a pak se tomu musí pomoct rukou.

brodske
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.10.2021 18:59

Re: Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od brodske »

Zdravím, dakujem za peknu recenziu, som na tom podobne len tá výbava je u mna o kus slabšia .. 1.5 tsi dsg kombi biznis .. teraz 18k km z 8/2020 .. pridávam sa so spotrebou .. cez sviatok cez republiku (450km) s deckami a totalne bez ponahlania sa .. 5,2 litra na 100km .. z toho na dialnici 110km/hodinu a relax plus 50% okresky predpisovo .. takze potvrdzujem že sa da jazdiť, ked je cas s peknou spotrebu ..

mal by som otazku .. píska/vrčí vám niečo od motora po vypnutí ? (bez straty výkonu bez akýchkolvek hláseni)
po akomkolvek posunutí auta(treba aj 10 metrov so studeným motorm) .. mi z predu auta od motora ide pískavý/vrčaví zvuk asi 2-3 minuty potom sa to vypne .. stretli ste sa s tym ?.. zatial mi vo VW povedali ze to nemam riesit a ze si mam jazdit dalej .. tak som si chcel preverit aj od uživatelov .. dakujem za prípadnu odpoved ..

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od Master »

Co prevodovka? Jak jste s tim spokojeny? Idealne jestli mate srovnani s vetsimi koncernovymi DSG DQ250/381/500?

fb_matěj14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.07.2022 17:25

Re: Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od fb_matěj14 »

Dobrý den, naprosto super recenze a díky za to. Akorát na stejnou motorizaci čekáme. Akorát o 2 roky mladší kus (05/19). Takže jeden z posledních z této série B8. A rád pak přidám své postřehy, pokud budu mít něco zajímavého.
A musím říct, že Vaše recenze hodně při výběru pomohla. Ať se daří!

darecekkk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.03.2018 21:27

Re: Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od darecekkk »

Recenze při 38 tkm

Skoro rok jsem nic nenapsal. Moc práce...Jsem rád že některým tato recenze pomohla vybrat auto a tuto motorizaci.
Měl jsem važnější úraz a auto 3 měsíce nejezdilo. (aspoň jsem ušetřil benzín :lol: )

Nuže:
Auto mi ve 23 tkm ukázalo, že mám dolít olej. Dolil jsem asi deci a druhý den odvezl do servisu na výměnu oleje. Aspoň mě to donutilo.

ve 25 tkm mi přestala jet klima. V servise opraveno v rámci záruky. (vadný motorek klimy).

Jinak jsem pořád spokojen. Jednu věc, které lituji je že jsem si nezaškrtl vyhřívaní skla. Marně jsem si nalhával že auto budu garážovat.
Z garáže se mezitím stala dílna :lol:
Jde to dodělat? Vím že jde, ale kdo to umí? kde?

S autem opět proběhly nějaké dovolené. Plná nálož. Kufr, děti, nosiče.... Nikdy jsem nešel přes 7l/100tkm. Dokoupil jsem střešní nosič a to auto pojme neskutečně věcí.

Marně hledám co bych vytkl.
Otázka na převodovku. Mám zkušenost jen krátkodobou z DQ250...Obecně si myslím, že smrtelník, který jezdí normálně a každý den nejezdí do kopce, netahá koně s návěsem a nedělá často věci, které prostě mají vliv na opotřebení, tak takový člověk nepozná jestli je to špatná nebo dobrá převodovka.
Já osobně nic nezaznamenávám. Žádné katastrofické cukání v koloně atd. Ale možná že má někdo zkušenosti s nějakými jinými a dokáže to posoudit.

Další věc co by mě zajímala, je z čeho vychází informace na mapě(virtual cockpit) a kdo zadává informace?
Po prvním sněžení jsem se divil, že auta v příkopě a různé malé bouračky kolem kterých jsem jel tak byly na mapě vyznačeny.
Což mě docela překvapilo.
Obecně je vtipné někdy sledovat míru dopravní zácpy na cestě. Ukazuje to i provoz na dálnici která se teprve staví a jezdí tam maximálně nakládače a Tatry. :laugh:
Přílohy
20220808_114430.jpg
20211127_151706.jpg
20221211_124412.jpg

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od Atila »

Na výhřev okna se vyprdni.Radši dej webasto a máš teplo v celým autě a neškrábeš.
Já ho tam mám origo a nemůžu si to vynachválit.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

darecekkk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.03.2018 21:27

Re: Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od darecekkk »

Webasto jsem chtěl od výroby, ale byla to největší položka po světlech. Chtěli za to snad 65 tisíc. To už bylo moc.
Dá se z druhé ruky dodělat? a má to smysl? děkuji :blush:

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od Atila »

Určitě se dá dodělat,a starší tě rozhodně výjde lépe.Ono to okno nebude o moc levnější.A výsledek stojí za to.Dnes ráno -13 a za 30 min bylo v autě na triko. :)
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Krtek6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 19.05.2008 10:51

Re: Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od Krtek6 »

No já třeba zase ve vyhřívaným okně vidím smysl ten, že ti odpadne problém s kondenzovanou vodou, která na tom skle ulpí zevnitř..aneb jízda stylem když nevíš jestli ti je horko nebo zima a furt do toho štěluješ a měníš nastavení...

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Můj passat variant TSI 1.5 - dlouhodobá recenze

Příspěvek od Atila »

Tak to se mi neděje.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Odpovědět

Zpět na „(ne)Jen můj Passat B8“