GOLF III nestartuje

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

miro680
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.01.2017 02:19

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od miro680 »

Zdravím všetkých. Tak nakoniec mi to nedalo, nakoľko som neveril tomu, že motor je KO. Nešlo mi do hlavy, že to má predsa len tendenciu krátkodobého odpálenia valcov. Rozvody, doprava paliva aj elektrika OK. Dal som to jednému machrovi čo to vyriešil a opravil. Popísal som mu okolnosti a čuduj sa svete, po štyroch hoďkách auto plne pojazdné :-) No a závada? Celý problém bol v upchanom katalyzátore !!! Auto chytá na brnk a jednoducho plnohodnotne funguje :-)

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od KOŠŤÁL »

A jak jsi dospěl k tomu,že válce 3 a 4 nemají tlaky?
Obrázek

miro680
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.01.2017 02:19

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od miro680 »

No tak tie tlaky mi ozrejmil jeden maník, kde bolo auto predtým, na základe toho, že to vypľulo olej cez sacie potrubie až do vzduchového filtru. To mi nedalo a tak som to hodil tomu machrovi. Ten vlastne zistil, že je upchazý katalyzátor. Tak ho vymenil a auto fičí, ako predtým :-) Plyny nemali kadial unikať a to dusilo motor. Hneď som na radu toho machra vymenil olej (bol pomiešaný s benzínom) a olejový filter.

Cucan88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.05.2018 18:26

Re: GOLF III 1.8 55kw AAM nestartuje - startuje

Příspěvek od Cucan88 »

Zdravim všechny , prosim Vás měl bych pár hloupých dotazů. Nejsem elektrikář.... proto mám hloupé dotazy.

1) je normální když se mi podaří auto nastartovat aby na tech kovových krytech od kabelů co se převlíkají přes svíčky byl proud ????

2) ohledně startování - přijdu k autu , otočim klíčkem a když začnu startovat tak se roztočí startér ale auto nechytne. jde slyšet jak se točí ale nic se neděje. takhle to se stane klidně i 8 krát než auto chytne a když chytne tak motor divně a hlavně nepravidelně spaluje benzin , jakoby vynechával malinko . udělal jsem video na youtube tak pokud můžete tak na koukněte aby jste viděli co to přesně děla

3) když jsem měnil pod karburátorem těsnění je potřeba nějak nastvavit znovu tu klapku ,????

4) kde musí být motor ukostřen ???

5) diagnostika napsala jen Halluv snimac nebo neco takovyho a teplotni cidlo. obe uz opraveno.

tady je odkaz na to video jak to vypada při startovani - https://www.youtube.com/watch?v=Y9tfZNZSBoU" onclick="window.open(this.href);return false;


Děkuji za veskery napady a reakce. Jsem uz zoufalej....

Uživatelský avatar
1concorde
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1322
Registrován: 20.02.2010 08:46
Bydliště: slovensko

Re: GOLF III 1.8 55kw AAM nestartuje - startuje

Příspěvek od 1concorde »

[quote="Cucan88"]Zdravim všechny , prosim Vás měl bych pár hloupých dotazů. Nejsem elektrikář.... proto mám hloupé dotazy.
nie pohoda, takže:

1) je normální když se mi podaří auto nastartovat aby na tech kovových krytech od kabelů co se převlíkají přes svíčky byl proud ????

nie je. ak máš na obalovacích plechových krytoch VF káblov čo máš na sviečkach nejaké napätie, potom evidentne dochádza k prierazu izolácie káblov. Máš dve možnosti. A to: opatrne z tých káblov dať dole všetky tie tieniace plechy. Okamžite sa ti zväčší el. náboj prichádzajúci na sviečku, a lepšie bude odpalovať. Druhá možnosť je vymeniť káble za nové.
Ešte taká drobnosť ani jeden kábel od indukčnej cievky po sviečky by nemal mať viac 9k ohm. Ak bude mať nejaký kábel nad 9k vymeniť kábel.

2) ohledně startování - přijdu k autu , otočim klíčkem a když začnu startovat tak se roztočí startér ale auto nechytne. jde slyšet jak se točí ale nic se neděje. takhle to se stane klidně i 8 krát než auto chytne a když chytne tak motor divně a hlavně nepravidelně spaluje benzin , jakoby vynechával malinko . udělal jsem video na youtube tak pokud můžete tak na koukněte aby jste viděli co to přesně děla

najprv skús tie zapalovacie káble, ak budeš ich vymienať daj zn. BERU. skontroluj ešte viko a palec rozdelovača či nemajú opálené kontakty,

3) když jsem měnil pod karburátorem těsnění je potřeba nějak nastvavit znovu tu klapku ,????

nie, tú nemusíš nijako nastavovať

Uživatelský avatar
David Cupánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 06.09.2017 12:26

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od David Cupánek »

Ahoj chlapi, pročetl jsem to tady a nemám teda úplně jasno.

Řeším 1.6 55kW AEE. Asi 2 týdny má auto problém, že někdy nechce nastartovat. Prostě točí a nic. Když náhodou chytne (hned na první otočení), tak už běží úplně v pohodě. Po chcípnutí ale zase někdy šlo a někdy nešlo nastartovat. No, každopádně teď už nejde nastartovat vůbec a prostě jen točí a točí a točí...

Zapalovací cívka, víko a palec rozdělovače jsem vyměnil za nové - beze změny.
Čerpadlo v nádrži vrčí, otáčky to při startování na budíku ukazuje (cca 200).
Pojistky pod volantem vypadají OK, o jiných nevím.

Vím že když mi blbnul Immo na Ventu 1.8 55kW, nebo na cabriu 1.8 66kW, tak motor normálně nastartoval a až potom asi po 2 vteřinách chcípnul, tady nemá ani snahu naskočit. Může to i tak být imobilizérem? Jak to potvrdit/vyvrátit a jak ho případně vyřadit?

Někdo tady psal ještě něco o alternátoru, s čímž jsem si uvědomil že na TDI mi kvůli špatnému alternátoru nefungovaly otáčky na budíkách. Na AEE taky berou budíky otáčky z alternátoru, nebo z čidla na rozdělovači?
VW Golf III Variant 1.9 TDi | VW Golf III Cabrio 1.8i | Audi A8 D3 4.2 MPI | VW T4 2.5 TDI

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od 11mAjA11 »

Co diag ???
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
David Cupánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 06.09.2017 12:26

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od David Cupánek »

K diagnostice se nedá připojit, ale to nešlo u tohodle auta nikdy ani když normálně jezdilo... K motorovce ani budíkům se nepřipojím, ABS jednotka je bez chyb.
VW Golf III Variant 1.9 TDi | VW Golf III Cabrio 1.8i | Audi A8 D3 4.2 MPI | VW T4 2.5 TDI

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak diagnostikovat po staru multimetrem a žárovkou..
Pri tom motání motorem se to ulije nebo vůbec do válce palivo nedojde ??
Svicky sou suché, mokré ? Sou tam ty co mají být originál ?
Na start sprej / brzdový čistič to chytne?
Jiskru to hází dobrou ?
Po odpojení teplotního čidla chladící kapaliny to něco dělá ?
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
David Cupánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 06.09.2017 12:26

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od David Cupánek »

Tak nakonec to bylo relé palivového čerpadla. Když jsem ho hned zezačátku vytáhnul a zkoušel přes dráty přímo na baterku, tak spínalo v pořádku. V autě někdy seplo a někdy ne, většinou spíš ne. Vyměnil jsem za jiné a už několik dní funguje.
VW Golf III Variant 1.9 TDi | VW Golf III Cabrio 1.8i | Audi A8 D3 4.2 MPI | VW T4 2.5 TDI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“