16V KR nejde nastartovat

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Jouzazz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.08.2019 18:49

16V KR nejde nastartovat

Příspěvek od Jouzazz »

Ahoj,
Prosím o radu. Po 8 letech jsem vytáhnul z podplachty svoje KRko. Auto jak nové, žádná rez jen pavučiny. Ale.......
Nejde nastartovat, motor jen točí a nic, svíčky suché tak tam asi nejde palivo. Čerpadlo tam bylo nové a to jak hlavní tak to v nádrži, jen si teď nepamatuju jestli má jít při otočení klíčkem slyšet, nebo ne. Já ho neslyším vůbec. Taky jsem sundal tu hroznou věc ze vzduch. filtru a ten talíř nad filtrem chodí hezky.
Díky za každý tip.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: 16V KR nejde nastartovat

Příspěvek od vintera »

Dlouho stálo. Možná je dobře, že nechytlo. Prohlédnout vedení elektriky, pojistkovou skříň. Mne se stalo, že po 3 letech stání bylo čerpadlo pod autem zcela zarostlé usazeninami z benzínu a koroze hliníku. Netočilo se. Propláchnout potrubí, vyměnit filtr a nabylo by ani na škodu, alespoň na čas, těsně před rozdělovač paliva instalovat ještě jeden filtr. Mne to vyškolilo. Poslední, co by se mělo stát, je že se zasere rozdělovač paliva a trysky. Byla by auta škoda.

Jouzazz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.08.2019 18:49

Re: 16V KR nejde nastartovat

Příspěvek od Jouzazz »

Díky za tipy, koukal jsem zda je proud do čerpadla a ten tam je na chvílí po otočení klíčkem. Zkusím vytáhnout celý zásobník i s čerpadlem a uvidím. Bojím se cokoli povolovat ať to neurvu. Jediné co jsem povolil je šroub od přívodu co je na rozdělovníku, vyteklo trochu benzínu a to bylo vše.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: 16V KR nejde nastartovat

Příspěvek od vintera »

Tak elektrika bude v pořádku. Když nejde převlečná matka povolit, vzít dvě malá kladívka a proti sobě matku poklepávat ze všech stran. Čerpadlo se dá zapojit natrvalo tak, že se vyndá relé z pojistkovky a dva velké kontakty v pojistkovce propojí drátem, proužkem plechu ohnutého do "U".
Lze také namísto origo relé vsadit obyčejné spínací. To potom běží čerpadlo vždy po zapnutí klíčku pořád. Jen bacha na požár!!! Manipulace s benzínem a elektrikou moc nejdou k sobě. Takhle mne vyškolil přerušený drát při výměně čerpadla a filtru, kdy všude bylo hodně benzínu a při manipulaci se ulomil drát, který po startu zajiskřil a nebýt po ruce hasičák, tak nebylo co opravovat.
Opravdu bych nepodcenil čistotu paliva co půjde do rozdělovače. Škody jsou pak velké a zbytečné. V poslední době se přidává hodně lihu (etanolu) do benzínů a ty pak při stání způsobují velkou korozi. Před odstavením vyjet všechen benzín, natankovat pouze nějaký 100 oktanový, přidat benzínový "VIF". Mám hodně uskladněných aut, motorek (30), tak je dost neblahých zkušeností s kvalitou paliva a následným čištěním již i po roce.

Jouzazz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.08.2019 18:49

Re: 16V KR nejde nastartovat

Příspěvek od Jouzazz »

Dnes jsem vytáhnul zásobník paliva co je v něm čerpadlo a zítra ho zkusím vytáhnout ze zásobníku a uvidím. Jak čtu tvoje řádky asi to není po tak dlouhé době jen vytáhnout z garáže a jezdit. Pokud to čerpadlo nerozhejbu asi to vzdám a dám Golfa někomu za symbolickou cenu ať ho úplně těmito pokusy neodrovnám, to si nezaslouží.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: 16V KR nejde nastartovat

Příspěvek od vintera »

Palivo rozchodíš, jen je potřeba dodržovat pravidlo čistoty.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“