tečou zadní tlumiče

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...
czuba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 01.10.2010 15:29

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od czuba »

to hampejz : upřímně nepočítám s tím, že to bude na kulanci ani žádnou slevu ze strany vw i když je to výrobní vada. To by jsme se museli začít s vw soudit a to pochybuju těžce, že by toto prošlo s takovou armádou právníků :-D

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od hampejz »

to v CZ moc nefunguje. V US spotřebitelská žaloba a šlo by to

czuba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 01.10.2010 15:29

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od czuba »

To říkám všem stále pořád. U nás komunismus stále neskončil a nározně to jde vidět na státních zakázkách (dělám ve zdravotnictví), rozsudcích soudů a podobně :D

Jak řekla jedna stařenka ve slunce seno ..... JDU BLEJT :D

jopoz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 04.03.2010 12:35

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od jopoz »

[youtube] https://m.youtube.com/watch?v=6FZes0lcQkA[/youtube]

Tak pre zaujimavost na pobavenie aky hnoj je ZF

czuba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 01.10.2010 15:29

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od czuba »

to si delate (_._) !!! To jsou jakoze tlumice po 100tkm jo? Tak to chci vazne videt co budou ty moje jak to rozhodi :-D
To spadne samo od sebe :-D

Uživatelský avatar
Tunator
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 17.11.2020 07:00

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od Tunator »

Takže mě to čeká za rok kua...

czuba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 01.10.2010 15:29

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od czuba »

Ahoj Lidičky. Omlouvám se, že jsem se neozval, ale popravdě jsem na to při rekonstrukci nějak zapoměl.
Nicméně auto bylo v servise 2 dny. Auto projížděli, měli ho ne zvedáku a nezjistili vůbec nic špatného. To, že to rosí, mi technikem bylo sděleno, že je to normální a ukazoval mi oficiální papír od VW, kde je to detailně popsané, to aby to bylo na výměnu, by to muselo téct asi tak, jako kdyby jste na ten tlumiš lili olej, ale né, mírně pomazané olejem. Takže tlumiče jsou údajně v pořádku.
Nicméně jsem jim říkal, že od LP nebo LZ kola se při projetí rychle za sebou jdoucích příčných nerovností ozývá tlumený kovový zvuk, jako kdyby vymlácený silentblok, uložení, nebo něco podobného a také prý nic nenašli.
V pondělí nechávám vyměnit dvouhmotu, pač díky politice EU je po smrti a znovu jim řeknu ať projdou podvozek, že teď když je 30 stupňů a více, dělá to o poznání více.

danidani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 30.09.2013 16:55
Bydliště: Cerhovice

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od danidani »

Ahoj, kolik máš najeto, že dvouhmota?

czuba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 01.10.2010 15:29

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od czuba »

nyní 100tkm :-D

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od hampejz »

czuba - děkuju za info. Já to taky budu jen monitorovat a jezdit. I neautorizovaný servis mi řekl to samé.

Stana1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.12.2020 12:48

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od Stana1985 »

Taky se přidávám mám tlumiče DCC u mě je zas problém že tlumiče netečou jsou suché ale ozývá se tupé rány při přejezdu nerovností a teď jsem zjistil že při vysokých rychlostech auto celkem plave na cestě.geometrie je nedávno dělaná tak se přiklánímze asi tlumiče odešli najeto 170tis km.

Stěrače na ponorku
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 28.08.2019 12:53

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od Stěrače na ponorku »

jo, jak to začne mlátit a plavat, tak jsou KO. Ideálně bych měnil i uložení tlumiče, pružiny a silentbloky ramen, aby pak neodešly i ty nový.

czuba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 01.10.2010 15:29

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od czuba »

tak abych to tady kapánek oživil.
Po výměně setrváku a upozornění servisu že přední náprava mlátí pořád, mi bylo řečeno že se závada neprojevila. To jsem odjížděl nasraný s tím, že první menší výmol a uslyším to zase a .... světe div se. Vubec nic. Nadšení přetrvalo do druhého dne kdy jsem jel do práce a mlátilo to znova. Takže jsem dal na jejich radu, že kdyby to dělalo stále, vymění se tyčky stabilizátorů. Udělal jsem si to sám. Tyčky jsem vzal od Lemforderu, jak přední tak i zadní a.... dělá to pořád. Teda do doby, než vemu za pružinu, pořádně za ní zatahám tam a zpátky (jako kdyby jste ji chtěli vyrvat) a na chvíli je klid.

Dělá to takové zvuky jako kov na kov a už mne vůbec nenapadá, kde by mohla být chyba krom toho, že jsou v haji tlumiče. Uložení náprav, čepy a další jsou dle servisu v pořádku ...

edit:// nenajde se někdo z okolí Třinecka, F-M, kdo by se koukl kde může být chyba a popřípadě by jsme to spolu vyřešili?

Dik

jopoz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 04.03.2010 12:35

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od jopoz »

Pre Czuba
Ked to mas kov o kov, daj dole koleso a kukni na brzdovy strmen, vola, tiez dost casta zavada na passate

czuba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 01.10.2010 15:29

Re: tečou zadní tlumiče

Příspěvek od czuba »

Pro jopoz

Vuli myslis na brzdovych trmenech primo? Jako ze by byly povoleno vodotka trmenu?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“