Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4766
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od srotty »

Chce to dát někam, kde golfy dobře znají. Klidně i škoda servis, protože je to podobný motor jako v oktávce. Ale ne Ford servis.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1548
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od varok »

Když si neví rady s tím motorem, tak alespoň mohli opravit ten zkrat na zpátečce, ne? Koukněte dozadu ke světlům a do motorového prostoru. Třeba to bude nějaká blbůstka a alespoň ušetříte pár korun. Spínač zpátečky by měl být někde na převodovce. Nedávno jsem ho taky měnil, já ho mám nahoře na převodovce.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od Marekubicekkk »

Spínač jsem našel ale elektrice nerozumím vůbec spíš se jí bojím dokážu zjistit tak maximálně zda mám prasklou pojistku od.elektriny davam ruce pryč...oni se k tomu neměli viděli práci kde by museli zapojit mozek a nechtělo se jim do toho auto jsem měl před pár dny v jiném servisu neautorizovanem a jak to říct řekli si o peníze a na auto se nepodívali řekli mi ať vyměním chladič výfukových plynů když jsem psal srottymu tak jsem se dozvěděl že moje auto žádný chladič nemá.... Takže jsem to vyřešil tak že jsem jim udělal scénu postěžoval si majiteli servisu a vrátili mi peníze katastrofa ty servisy zlatej můj mechanik kterej si neříká skoro nic za práci jen mu dám díly a vymění je nakoupil jsem různé těsnění hadice co jsou ko obě lambda sondy chybu nehází ale jsou použité z jiného auta zítra mi to vymění a ještě chci zkontrolovat trubku za egrem jestli není zanesena a v pondělí jdu k elektrikari aby opravil ten zkrat a zkontroloval zda nejsou porusene kabely k tomu egru a celkově elektřina v motoru jediné co mě napadá protože prostě tu chybu p0403 by to psat po výměně egru nemělo bral jsem kvalitní značku pierburg tak doufám že je chyba v elektrice dám vám info až to vyřeším ale děkuju všem za rady

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1548
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od varok »

No vzadu u světel jsem myslel kouknout jen vizuelně jestli není urvaný nebo jinak poškozený některý káblík svazku, nebo vycvaknout ten plast se žárovkami a zkontrolovat. To samé vepředu u motoru. Jestli není poškozen káblík nebo konektor co jde do spínače. Ale když už máte objednaného elektrikáře.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od Marekubicekkk »

Nevím kudy vede kabel ke světlům a k snímací rychlosti na převodovce jediné co jsem kontroloval tak konektor v motororove casti na tom čidlu když jsem tahal jemně za ty dráty všechno drželo tak nebo tak za ním musím tak ať si poradí :) já to nacpu dřív někam do sloupu než opravim tu chybu spalování a tachometr zítra jsem měl jít k mechanikovi ale skolila ho nemoc tak držte palce zítra budu měnit ty hadice a těsnění sám ještě přemýšlím nad tím jak v Praze jenom s heverem obyčejným vyměnit lambda sondy hmmm lehnout pod to tak mě to zabije jak je to určitě shnilé ze spodu :D možná zkusím poprosit toho elektrikáře aby je tam namontoval

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1548
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od varok »

A nemáte někde poblíž rampu nebo nějaký nájezd?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od Marekubicekkk »

Zkoušel jsem googlit jestli někdo nepíše o nějaké rampě v Praze nebo díře a právě že ne kdysi jsem měl u přístavu u Vltavy rampu ale ta už je pryč a nic krom toho že najedu na chodník me nenapadá ale jsem kus chlapa takže i to by bylo málo

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1548
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od varok »

Tu horní Lambdu asi vyměníte v pohodě shora, jestli půjde povolit. Ta zadní už je horší.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od Marekubicekkk »

Na lambdy jsem se vyprdnul řeknu pak v servisu aby je přehodili ale mám dotaz hadice odvětrání klikové skříně tak hadice je správná ale dole u sání na té hadici je plastovej nástavec který je nasazený do hadice ale je na pevno přidělaný k hadici která se nastrčí na tu klikovou hřídel ale mě přišla hadice bez toho nástavce sundat šla jednoduše ale čistě hadici bez toho nástavce tam nejde nastrcit a jsem zoufalej to jsem měl objednat ještě nějaký díl který nasadím na jeden konec hadice ? Popřípadě dodám foto kdyby jste mě nechápali

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1548
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od varok »

VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od Marekubicekkk »

Já nevím přijde mi tohle něco jiného dejte mi chvíli dojdu to vyfotit takhle se to blbe vysvětluje

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1548
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od varok »

Já taky nevím, já mám 1,6 8V a tam je jen na víku ventilů takový plastový komínek a hadice odvětrání kliky vede do něho.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od Marekubicekkk »

:P No a když vyndás hadici tak ji vyndás i s tím komínkem ? To mám přesne já ale ten komínek šel hrozně lehce vyndat až moc lehce jedním prstem jsem do toho stouchl a hadice i s komínkem šla ven ale komínek mi přijde že je na pevno přidělaný k hadici to co jsi mi poslal nato by hadice šla nasadit ale já tam mám asi něco jiného no výdržte já dojim a jdu to vyfotit

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4766
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od srotty »

Myslíš tohle ?
vymontovaný odlučovač.JPG
vymontovaný odlučovač.JPG (127.62 KiB) Zobrazeno 965 x

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf IV 1.6 16v 77kw kolísání otáček

Příspěvek od Marekubicekkk »

IMG_20210805_163851.jpg
IMG_20210805_163744.jpg
Takže pokud to chápu z těch fotek tak komínek je vycvakavaci ale já ty držáky dva mám ulomené tak je tam nasazený jen tak drží tam ale nemá to takhle být přijde že to pod tím je malinko od oleje takže asi i tak je ko a netěsní...on tam vůbec nedržel vyndal jsem ho jak prd toho kousků nastaveného se neleknete nevíte jestli mezi motor a ten odlučovač oleje má přijít nějaké těsnění?našel jsem si nový no name značka nějaká za 600 tak vezmu novej přemýšlel jsem jestli vzít originál na vrakaci nebo novou druhovýrobu a asi bude lepší novej

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“