Autohold funguje jako ruční brzda

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Autohold funguje jako ruční brzda

Příspěvek od kubisz »

Lada.s píše:
24.07.2021 19:48
autohold a ruční brzda jsou dvě odlišné věci.
Jinak AH také drží tlakem přes ABS
svyho casu skodovka tvrdila toto:
Elektronická parkovací brzda vozu Superb je vybavena funkcí Auto Hold, která zabraňuje samovolnému pohybu vozu a řidiči tak poskytuje větší komfort jízdy při rozjíždění a vyšší bezpečnost. Pokud se vůz zcela zastaví, zabrzdí ho dva elektromotory na zadních kolech na místě. Řidič pak může bez obav uvolnit nohu z brzdového pedálu. Jakmile znovu přidá plyn nebo u manuální převodovky začne zabírat spojka, funkce Auto Hold se automaticky vypne.
cili jako podfunkce el. rucky... ale je fakt, ze mame pouze fyzickou rucku a realne to odzkouseny nemam... nebude to tak, ze to postupne vylepsovali a dneska uz je vsecko pod jednim nazvem "AutoHold"? diky
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

andrewvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.07.2021 20:06

Re: Autohold funguje jako ruční brzda

Příspěvek od andrewvw »

Tak se údajně dle VW jedna o softwarovou chybu, kdy pedál spojky špatně komunikuje s tou funkci. Pojedu s tim do servisu a uvidím.

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Autohold funguje jako ruční brzda

Příspěvek od Lada.s »

kubisz píše:
24.07.2021 22:19

cili jako podfunkce el. rucky... ale je fakt, ze mame pouze fyzickou rucku a realne to odzkouseny nemam... nebude to tak, ze to postupne vylepsovali a dneska uz je vsecko pod jednim nazvem "AutoHold"? diky
Když zapneš Autohold tak při zastavení normálně drží tlak přes ABS, teprve až když stojíš déle jak 3 minuty tak zatáhne ručku (zavrčí motorky).
Po přidání plynu se odbrzdí a jedeš. Stejně tak když při AH vypneš motor nebo otevřeš dveře tak zatáhne ručku.
Měla to tak už B6,B7 a úplně stejně i B8

andrewvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.07.2021 20:06

Re: Autohold funguje jako ruční brzda

Příspěvek od andrewvw »

Update: Dnes po přehrání softwaru ABS + ESP je vše vyřešeno a vše funguje jak má. Takže pokud má někdo problém s autoholdem jako já, je řešení zde!

alanko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 11.08.2020 06:15

Re: Autohold funguje jako ruční brzda

Příspěvek od alanko »

andrewvw píše:Update: Dnes po přehrání softwaru ABS + ESP je vše vyřešeno a vše funguje jak má. Takže pokud má někdo problém s autoholdem jako já, je řešení zde!
Kde? Obrázek

Uživatelský avatar
Fireee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 08.05.2018 08:24

Re: Autohold funguje jako ruční brzda

Příspěvek od Fireee »

no v přehrání fw, jinak, stalo se mi jednou, když jsem sundal prase na B7 a rozbil se bixenon, tak tím jak se spojily dráty došlo k rozkódování auta, mimo jiné nefungovala korektně ruční brzda s AH. Řešení bylo zajet na online diag do autorizáku a překódovali auto onlinem podle VIN. Od té doby bylo vše zase ok. Ale souvislost s přední brzdou je hovadina, zvlášť když se na nic jiného nesahalo.
B8 2.0 TDi 110 kW @chip 135 kW
Genevo One na palubě - jsem pro férový elektronický boj ;-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“