Názor na koupi ojetiny z Italie

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
MordorTDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 29.06.2019 10:34

Názor na koupi ojetiny z Italie

Příspěvek od MordorTDI »

Ahoj klubáci,

prosím o názor na tohle Golfíno

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... f/18745814

Díky
VW Golf Variant 1.6 TDI 85Kw Comfortline 2018

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Názor na koupi ojetiny z Italie

Příspěvek od srotty »

A co chceš slyšet ? Každá ojetina potřebuje individuální přístup. Takže pokud autům nerozumíš, vem si sebou mechanika. Jinak motor 1,4 TSI všeobecně známý problém s rozvody,DSG zase odchází spojky. Pokud s tím počítáš,tak do toho klidně jdi.

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Názor na koupi ojetiny z Italie

Příspěvek od Sebasten »

Dovoz Itálie, ideální KM (110 tis.), problematický 1.4 TSI z prvních let, do toho DSG, když to sečtu a podtrhnu = zaděláno na průser. Jedině s mechanikem, pokud někoho takového máš, tak eventuálně an

MordorTDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 29.06.2019 10:34

Re: Názor na koupi ojetiny z Italie

Příspěvek od MordorTDI »

A byl stoceny tachometr... :-/
VW Golf Variant 1.6 TDI 85Kw Comfortline 2018

Koldas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.12.2020 20:16

Re: Názor na koupi ojetiny z Italie

Příspěvek od Koldas »

Jak mám ověřit, zda má auto najeto to co udává prodávající? Jde to podle vin na 100%?

Jurcik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.08.2021 23:29

Re: Názor na koupi ojetiny z Italie

Příspěvek od Jurcik »

Dá se to zaplatit, a ano dá se to podle vin zjisti. Dobré jsou také záznamy na STK, pokud je auto z CZ. Problém to je u dovezených aut ze zahraničí. Jinak ale celkově bych se vyhnul koupi od soukromníků. Raději autorizovaný dealer

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Názor na koupi ojetiny z Italie

Příspěvek od swenak »

To je zas moudro. Zjistit se to s jistotou nedá, když bude někdo chtít, tak to "zatají". Proto to chce hlavně ověřit stav vozidla a nekoukat na čísla jako na něco "směroplatného".
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Koldas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.12.2020 20:16

Re: Názor na koupi ojetiny z Italie

Příspěvek od Koldas »

Jasně, ale jak si mám ověřit stav auta? I to se dá asi dobře zakamuflovat ne? Neříkám, že potřebuji nové auto, ale zase nechci kupovat něco s nájezdem 400 a na tachometru 150 třeba.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Názor na koupi ojetiny z Italie

Příspěvek od swenak »

Když se budeš koukat na volant, tak dá. Když se budeš, resp. někdo, kdo tomu rozumí, koukat na celý vůz, tak už je to o dost horší. Nepoznáš tím sice skutečné km, ale to je i jedno, podstatné je, co se dá dlěstavu čekat, a ne, co bylo.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Jurcik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.08.2021 23:29

Re: Názor na koupi ojetiny z Italie

Příspěvek od Jurcik »

Přesně jak píše swenak. Já jsem měl auto které jsem kupoval s nájezdem 448 tisíc km. Konkrétně octávie, která mi udělala dalších 120 tisíc km z běžným servisem. Jezdila by dál, ale potkal jsem srnku a v zápětí strom u cesty. Auto už se nevyplatilo opravovat. Další auto jsem koupil celkem zánovního golfa od autorizovaného prodejce https://www.autoopat.cz/ , kam jsem před tím jezdil s octávií na servis. Jezdím tam i s golfem. Závěrem je, že najeté km opravdu nerozhodují o stavu auta. I auto s nájezdem do 200 může stát celkem za nic, pokud se o něj nikdo nestaral.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“