2.0 BiTdi 176kW vs. 2.0 TSI 162kW - celkove naklady

Co se nedá zařadit...
Odpovědět
fb_michal86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.08.2021 12:04

2.0 BiTdi 176kW vs. 2.0 TSI 162kW - celkove naklady

Příspěvek od fb_michal86 »

Zdravim,

Chcem kupit Passat Variant a vyberam z tychto motorizacii. Rocnik cca 2017+ a najazd idealne do 100 tisic km.

Niekolko krat sa tu riesila spotreba tychto aut. Mna by ale zaujimalo TCO (Total Cost of Ownership), teda kolko ma vyjde celkova prevadzka. Porizovaci cena auta je +- rovnaka. Spotreba u TSI je o malo vyssia.

Ako to je ale so spolahlivostou a servisnymi nakladmi? Je klasicky servis drahsi u jedneho ako u druheho? Resp. kompenzuje sa vyssia spotreba TSI nizsimi nakladmi za servis?

Niekde som cital, ze vymena rozvodovej sady u TSI je cca 2-3 krat drahsia ako u BiTdi, ale to sa mi nejak nezda... mozte to niekto potvrdit?

Diky!

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: 2.0 BiTdi 176kW vs. 2.0 TSI 162kW - celkove naklady

Příspěvek od capo »

Upřímně - tohle TSI bude buď alltrack nebo předokolka. Předokolku bych já osobně nebral, měl jsem octavku s 140Kw TSI a hrabala. Tohle sice bude malinko těžší, ale....
Každopádně když se podíváš na nabídku aut, tak TSI je celkem nesehnatelné a když už tak o dooost dražší než BiTDI. Takže dle mého nemá smysl TCO vůbec řešit vzhledem k rozdílným pořizovacím nákladům. Rozvody budeš na tomhle autě dělat jednou..... Důležitější je, co se ti bude víc líbit. Samozřejmě zvukově je TSI o dost lepší :).
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“