VW golf 6 variant 1,6 TDI 77kw - kontrolka žhavení + porucha start stop sys.

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
RubenFojtik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.07.2021 20:58

VW golf 6 variant 1,6 TDI 77kw - kontrolka žhavení + porucha start stop sys.

Příspěvek od RubenFojtik »

Ahoj všichni, jsem čerstvým majitelem výše uvedeného golfa a mám problém, se kterým bych potřeboval poradit.
Jel jsem po dálnici s tempomatem nastaveným na 135km/h a po asi 20 min. jízdy auto škublo, rozsvítila se kontrolka žhavení (neblikala) a na displeji mi vyskočila hláška chyby motoru a následovně porucha start stop systému.
S autem jsem sjel ke krajnici, snažil jsem zařazovat i jiné stupně, ale auto škubalo a nechtělo jet.
Po opětovném nastartování vše bylo v pořádku, zrovna jedu po dálnici a není problém.
Mohlo na to mít vliv ježdění serpentinami v Alpách, nebo to, že jsem před tou jízdou neovládl spojku v kopci a chcíplo mi to asi 4x?
Pozn. Kontrolka žhavení se na budíku rozsvítí pouze ráno, při průběžném používání auta už potom ne. Je to v pořádku?

Díky za jakoukoli radu či zkušenost.

esh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.01.2016 08:46

Re: VW golf 6 variant 1,6 TDI 77kw - kontrolka žhavení + porucha start stop sys.

Příspěvek od esh »

Ahoj,
měl jsem to podobné. Byl to EGR -> muselo na výměnu (v autorizáku 15k), pak dost podobné bylo když jsem měl zanesený vstřik na 1 válci -> stačilo ho jen nechat projít zkušebnou a už zase 5k kilometrů jezdí, uvidíme, ale možná už bude nutná výměna vstřiků + rovnou i čerpadlo. Můj nájezd je už 220k.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“