MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od hiero »

skontroluj pred startom ci nie je zaseknuta chcipacoa klapka

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Tlapa 78 »

hiero píše:
06.09.2021 21:31
chybne cidlo vacky robi problem pri starte....vsak to nalogujte v zatazy
Jo, to mi občas dělá, musím déle točit než to naskočí. Ale jen občas. Proto asi ta sporadická chyba. To turbo taky vyskakuje sporadicky. Dnes mám v plánu podívat se na tu kabeláž a peo jistotu to prostříknu kontaktolem - uvidíme.
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Tlapa 78 »

Dnes jsem mimo jiné chtěl najít problém v čidle. Nejsem žádný velký opravář, ale rád zjišťuju jak co funguje, ale zároveň musím vědět jak na to. Po delší době jsem tedy našel toto a myslím, že je to ono: https://1drv.ms/u/s!AvFiZPbAn6nSg899xHfrC2_Vh0s4Lg
Má to tři piny, to by prý mělo mít. Jenže dráty jdou někam bokem pryč k té vačce (jestli je to ono), zkusil jsem odpojit konektor a byl krásně čistý. Přišlo mi, že má protočenou kabeláž, tak jsem to zkusil otočit ať se to zbytečně nekroutí a dosáhl jsem akorát toho, že chyba v diagnostice už není sporadická ale trvalá... Takže teda asi kabeláž, ale úplně nevím kde a co s tím - asi to budu muset někam dát. Jsem sice vyučenej elektrikář (před 20 lety) ale nikdy jsem to vlastně nedělal a nepouštím se do něčeho co neumím... Auto jede, turbo taky, ale dlouho startuje.
Naposledy upravil(a) Tlapa 78 dne 07.09.2021 21:39, celkem upraveno 2 x.
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od hiero »

kabelaz idespredu na bloku do niektoreho konektoru ako je olejovy filter su tam dva,,,,riadne to skontroluj....a a no to dlhe tocenie je sposobene ze rj nema signal z vacky a chvilu jej trvy kym si zisti na zaklade kluky a signalov zo vstrekovacov ako natom je :D

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Rados sv »

Chcipaci klapka je volná,otevřená na max.

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Tlapa 78 »

hiero píše:
07.09.2021 21:16
kabelaz idespredu na bloku do niektoreho konektoru ako je olejovy filter su tam dva,,,,riadne to skontroluj....a a no to dlhe tocenie je sposobene ze rj nema signal z vacky a chvilu jej trvy kym si zisti na zaklade kluky a signalov zo vstrekovacov ako natom je :D
povedlo se mi vložit fotku, tak podle popisu myslím, že to bylo ono. Bylo to vedle olejového filtru a byly tam dva konektory
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Tlapa 78 »

Je nějaké typické místo kde se to může prodírat? Zkusím to zkontrolovat, když nic nenajdu, tak holt autoelektrikář. Je možný (bezpečný) s tím jezdit? A má to mít nějaký napětí? Na kterých pinech?
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Tlapa 78 »

Tak jsem to dneska ráno cestou do práce testoval. Než jsem ráno nastartoval tak jsem chybu vymazal. Po nastartování nic, žádná chyba, chytlo to hned. Po cca 2km jsem znovu načetl chyby a nic. Ale u práce už tam byla. Na chodu motoru jsem to ale nepoznal. Tak mi přijde, že takhle by se přidřený drát asi nechoval, ne? To asi bude opravdu to čidlo.
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Tlapa 78 »

Koukám na ty kabely od čidla vačky co mi zlobí. Našel jsem a propípal drát číslo 2 (béžový) a drát číslo 3 (zelený) - oba jdou do ŘJ motoru. Ale ten první, černožlutý, nemám, do toho konektoru ŘJ nejde. Kde mám prosím hledat?
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od michall »

Ten do řj motoru nevede, podle schémat je to společný vodič pro více snímačů a měl by na něm být plus přes pojistku S234, pojistkový držák dole, úplně vpravo, naležato
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Tlapa 78 »

Díky, nakonec jsem ho našel v tom druhém konektoru ŘJ - je možné, že by se ty dráty někde spojovaly? Taky byly černožlutý. Taky pískal - takže opravdu je špatný to čidlo. Už mám náhradní z jiného motoru, ale už se šeřilo a nenašel jsem dosud odvahu rozdělat kryt rozvodů 🙄
Našel jsem si video jak a to, všechno sedí, ale asi to nakonec nechám na servis...
Bohužel jsem vůbec nevzpomněl na rádio - samozřejmě safe - někde jsem četl, že se o po čase samo načte - je to tak? Nebo to lze načíst z Vagu?
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Tlapa 78 »

Tak čidlo vyměněno a je po problémech! Nepadá do nouzáku, teplej motor startuje stejně jako studenej, na brnknutí - mám radost!
A rádio začalo samo hrát asi po třetím startu :-)
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

DandyN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.01.2019 22:17

Sharan 66kw

Příspěvek od DandyN »

Zdravím, mám čerstvě Sharana 66 kW,nejde nastartovat,po roztažení chytne ale nejde za plynem,jen se to tak jako plouží,na volnoběh jde hezky, když se ohřeje tak chytne na startér ale musí se dlouho točit než vrkne, prosím co by to mohlo být,rozvody mají najeto 40000km,je to rok 1997,AHU kód motoru
VW Sharan I,1.9 Tdi,66kw

DandyN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.01.2019 22:17

Re: Sharan 66kw

Příspěvek od DandyN »

tak opraveno,prasklá pružina v čerpadle
VW Sharan I,1.9 Tdi,66kw

Maja1984
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.07.2022 21:34
Bydliště: Hořice na šumavě

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Maja1984 »

Dobrý večer ,mám podobný problém akorát po vypnutí a opětovném nastartování cca 500 m v pohodě a pak znova. Plus to doprovází chrčení při zařazeném rychlostním stupni , když mám volnoběh tak to vypadá ok. Jsou to taky váhy vzduchu ? Včera jsem si to auto koupila . Při zkušební jízdě vše ok ,ale po ujetí 30 km to začalo chrčet a ztrácet výkon . Mám Sharan 1,9 Tdi 85 kw Rv. 2006
Vw Sharan 1,9 tdi 85 kw 4x4 rv. 2006 :D

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“