Objednávka vs kupní smlouva

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Onbla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.10.2021 00:21

Objednávka vs kupní smlouva

Příspěvek od Onbla »

Dobré ráno/den,

chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s nákupem nového vozu v Autocentrum Šmucler v Plzni.

Původně jsem si chtěl koupit nový vůz (VW) u jednoho malého prodejce, ale odradila mě kupní smlouva, kde si prodejce vyhrazuje změnit cenu za vozidlo v případě, že by došlo např. ke změně závazných právních předpisů.

Nezastropovaná konečná cena se mi nelíbila, zvláště když se během 12 měsíců, než by mi byl nový vůz předán, může přihodit tolik věcí. Tak jsem si říkal, že se zkusím poptat v nějakém větším centru. No a zrovna Autocentrum Šmucler Plzeň je zase druhý extrém. Smlouva je velmi jednoduchá. Samotný prodejce mi v mailu napsal, že se jedná vlastně jen o objednací formulář a zálohovou fakturu.


Návrh objendávky viz příloha.


Slyšel jsem, že kupní smlouva může být uzavřena i ústně. Přesto si nejsem jistý, jak jsou po podepsání objednávajícího formuláře chráněná moje práva zákazníka.

V objednávkovém formuláři nefiguruje např. dodací lhůta, záruční podmínky, podmínky za jakých může jedna ze smluvních stran od smlouvy odstoupit a samozřejmě by bylo fajn, kdyby tam bylo též uvedeno, že zákazník po objednávce složil 10 % zálohu.


Jeden prodejce má kupní smlouvu o několika stranách a druhý místo kupní smlouvy jen objednací formulář.

Jde o velký finanční obnos a taky o dlouhou čekací dobu, během které se všechno může ještě hodně zdražit, tak se chci zeptat, zda má někdo zkušenosti přímo s Autocentrum Šmucler Plzeň, nebo s jiným prodejcem, kde se nepodepisuje klasická smlouva, ale pouze objednávka.

Děkuji pěkně.

Jiří
Přílohy
objednávka.png

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“