Sportovní kožená sedadla Arteon

Co se nedá zařadit...
Odpovědět
ondrc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 18.09.2008 07:31
Bydliště: jižní morava

Sportovní kožená sedadla Arteon

Příspěvek od ondrc »

Ahoj všichni...
zajímaly by mě Vaše názory, zkušenosti, rady atd s koženými sedačkami....
Zvažuji objednání celokožených sedadel do nově konfigurovaného VW, namísto v současnoti používaných v kombinaci kůže na kraji/střed alcantara...konkrétně "celokožené skořepiny" pro Arteon Rline...(předpokládám že to řeší výhřev sedaček), v létě horké (tady není možno řešit ventilací)...nadměrné pocení atd?
Líbí se mi vzhledově, navíc je lze plně elektricky ovládat, ale nejsem si jist z pohledu komfortu....používám auto prakticky každý den...najedu cca 50tis/rok...a nerad bych poté litoval tohoto rozhodnutí... :D

Díky za každý tip/radu....

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní kožená sedadla Arteon

Příspěvek od CentriFUGA »

Měl jsem 3x celokožené sedačky (1x touran a 2x superb II). Při koupi Passata b8 jsem vzal comfortline, kde byly látkové sedačky. Výsledek byl ten, že vím, že celokožené už nikdy. V létě jsem přestal mít mokré záda, v zimě zmrzly zadek. Dokonce jsem zjistil, že vyhrev sedaček funguje u látky normálně a rychle. U kožených sedaček trvalo prohrati sedadel třeba 5 minut. Tady 30sekund.
Nyní mám u tiguana alcantaru střed a látkové boky a to je také bezva, stejně jako látka.
Vím, že už bych kůži koupil maximálně s alcantarou uprostřed. Celo kožené již nikdy.

Uživatelský avatar
Mastegl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 03.02.2021 07:26
Bydliště: Praha

Re: Sportovní kožená sedadla Arteon

Příspěvek od Mastegl »

Mám v B8 celokožné s odvětráváním a musím říct, že odvětrávání mám na nejvyšší stupeň zapnuté v podstatě celé léto a každý teplejší slunečný den. S odvětráváním je to v pohodě. Dokonce když z venku příjdu do auta už s mokrýma zádama, tak mi je to příjemně zchladí (furt čekám, kdy z toho onemocním :D ). Celokožené bez odvětrávání bych nebral nikdy, to bych v tom létě chcípnul a musel bych sebou vozit náhradní hadry na převlečení. A to i v případě, kdy to v horkých dnech přeháním s klimatizací na 21 °C. I tak je potřeba odvětrávání zapnout.
Passat B8 Variant Highline 2.0 TDI 110kW DSG 2016/11 MR2017

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Sportovní kožená sedadla Arteon

Příspěvek od capo »

Já měl 2 auta po sobě Alcantaru uprostřed a nyní mám celokožené s ventilací. Ve všech případech jsem byl spokojen. Alcantara je méně náchylná na "promáčkliny". Osobně bych kůži bez ventilace nechtěl.
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

ondrc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 18.09.2008 07:31
Bydliště: jižní morava

Re: Sportovní kožená sedadla Arteon

Příspěvek od ondrc »

Nakonec se i já s největší pravděpodobností přikloním k variantě kůže a střed alcantara a to i za cenu že přijdu o elektrické nastavení sedačky, protože kombinaci alcantara + elek.sedačky VW z nějakého pro mě záhadného důvodu nenabízí....je to škoda, protože myslím že spousta lidí by si za tu elektriku rádo připlatilo bez toho aniž by museli do celo-kůže... velká škoda že není nabízeno sedadlo jakou Octavie RS... skořepina s kůží a alcantarou uprostřed....

jendir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 07.12.2011 15:23

Re: Sportovní kožená sedadla Arteon

Příspěvek od jendir »

Mám Passata r. v. 12/2016 střed alcantara a okolo kůže, tmavě hnědé provedení a sedačka je elektricky seřítelná a má i "masáž", takže by to mohlo jít nakonfigurovat

Odesláno z mého SM-G991B pomocí Tapatalk


Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sportovní kožená sedadla Arteon

Příspěvek od Master »

Sportovni celokozene sedacky maji take jiny tvar, nez ty alcantarove poloelektricke. Ac je to k vzteku, sportovni sedadla, ktere jsou celkem paradne tvarovane jdou objednat jen celokozene (myslim, ze ani s odvetranim ne) coz je ale krajne neprakticke. Pak nezbyva nez vzit standardni sedacky s alcantarou, ale ty uz nemaji tak dobre bocni vedeni. Celkem by me zajimalo podle ceho a koho u VW ty kombinace vybiraji, z meho okoli totiz 11 z 10 lidi rekne, ze celokuze (navic bez vetrani) je k nicemu.

Uživatelský avatar
Tunator
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 17.11.2020 07:00

Re: Sportovní kožená sedadla Arteon

Příspěvek od Tunator »

Kůži jedině s ventilací, jinak nebrat. Ventilace funguje dobře. Nejdřív vychladíš na nejvyšší úroveň a pak už stačí nejnižší, který udržuje fajn klima tvý pr**le :) Nejlepší je ale alcantara a k R line v Arteonu se bude hodit nejvíc.

ondrc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 18.09.2008 07:31
Bydliště: jižní morava

Re: Sportovní kožená sedadla Arteon

Příspěvek od ondrc »

Presne tak jak rika Master...ty kombinace jsou na hlavu...to u Octavie RS jsou sedadla ideal...skorepiny v kombimaci s alcantarou... u VW bohuzel tato kombinace nemozna..a to se nebavim ani o tom ze ani u tech "obycejnejsich" sedadel nejde za zadny priplatek zvolit variantu ovladani komplet v elektrice... coz me teda od dob Superba docela chybi....

Uživatelský avatar
Tunator
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 17.11.2020 07:00

Re: Sportovní kožená sedadla Arteon

Příspěvek od Tunator »

Absenci komplet el. taky nechápu.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“