Vydřený brzdový třmen od kotouče

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
fb_martin146
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.10.2021 21:14

Vydřený brzdový třmen od kotouče

Příspěvek od fb_martin146 »

Zdarec, potreboval bych pomoct.

Mam VW passat B 5.5 rok 2002, 2.5 Tdi 110kw, kod motoru AKN, predni nahon. Auto mi zaclo na predni naprave delat hroznou neplechu. Takovy soupavy az drhnouci zvuk. Rozdelal jsem komplet brzdy v predu i v zadu. Vymenil jsem brzdove pistky v prednich i zadnich trmenech jelikoz byli uplne rezave a zatuhle. Dale jsem nechal na soustruhu stahnout zadni brzdy aby se vyrovnali a dal nove desky a do predu jsem dal uplne nove kotouce (vnejsi prumer 312mm, ktere tam byli i predtim) vcetne novych desticek. Na prave strane kde mi brzdy drhli, tak jsem si vsiml, ze ten “drat” v trmenu co drzi brzdy je ulomeny. Koupil jsem novy a dal ho tam. A tadaaaa kolo stale drhne… plus po odvzdusneni auto hur brzdi nez predtim, a pritom v trubkach neni zadny vzduch.

Ocistil jsem vsechny dosedaci plochy jako loziska, ulozeni desticek a trmenu, ale problem stale stejny. Vsiml jsem si, ze se kotouc z vnitrni strany na horni hrane obrousil o neco docela slusne. Tak jsem to zase rozdelal a vsiml si, ze v trmenu jsou od kotouce vydrene drazky a to bude nejspis ten problem proc to tak drhne. Zaboha nemuzu na to prijit proc. Jedine co jsem udelal, ze kdyz sundam ten “drat” z predu trmenu tak to nedela. Kdyz ho tam dam tak to dela. Nejake rady co stim?? Diky.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vydřený brzdový třmen od kotouče

Příspěvek od xerxes »

někdo se tam v tom musel hrabat,proč by tam dávali 288?jak tam mají být 312mm? není tam něco ohlé?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“