Prodad výkonu motoru

benzin i diesel

Moderátor: lister

Odpovědět
BuryPLZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 21.05.2021 10:46

Prodad výkonu motoru

Příspěvek od BuryPLZ »

Prosím o pomoc. Dnes byl asi poslední den bez sněhu na západě Čech tak jsem vytáhl cabrio 1,8 motor 2H, ale mam problém s motorem který jsem zatím nemusel nikdy řešit. Auto nastartovalo uplně v pohodě a když se lehce ohřálo tak jsem vyrazil. Když jsem se rozjel tak začal propad výkonu motoru. Když jedu pomalu cca do 2000 otáček auto jede ok, ale jak chci přidat tak uplně hluhý místo ve výkonu a škubání jako kdyby vynechával jeden válec. Pokud zase plyn uberu a jen ho šolíchám tak jede normálně stejně jako normálně startuje a běží na volnoběh a i na prošlápnutí plynu na volnoběh :fool:

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Prodad výkonu motoru

Příspěvek od Peťas »

To může dělat vlastně cokoliv. Podle toho tvého popisu problému bych začal hledat kolem paliva. Byl někdy vyměněný palivový filtr? Je v pořádku tlak paliva? Potom vzduchový filtr, svíčky....
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

BuryPLZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 21.05.2021 10:46

Re: Prodad výkonu motoru

Příspěvek od BuryPLZ »

Palivovej,vzduchovej filtr novej svíčky i lambda sonda, kabely, palec, rozdelovac taky. Je divný že najednou z ničeho nic. Když jedu pomalounku ok ale jak pridam auto se pomalu zastavi🙈 ale na volnobeh kdyz proslapnu plyn tak jde uplne normalne do vysokejch otacek. Kde se prosimte Petas meri tlak paliva na motoru 2H a kolik tam ma spravne byt barů? Kamos rikal ridici jednotka a zkusit odpojit baterku nebo ze to muze delat ta automaticka prevodovka coz se me zda jako blbost. Kdybych nahodou kupoval novy palivovy cerpadlo tak taky nevim kolik by melo davat barů protoze v nabidce jsou asi 3 ruzny tlaky 🙄

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Prodad výkonu motoru

Příspěvek od Peťas »

Originální číslo palivového čerpadla je 867906091 a to vyhodí náhrady s tlakem 1.2bar (u některých výrobců 1.1bar). Kolik má být na liště vstřikovačů nevím, zatím jsem to nemusel řešit. Tam to asi bude proměnlivé, podle toho jak to nastavuje ten podtlakový regulátor.

Svého času jsem měl problém s novou lambdasondou (použil jsem nějakou neznačkovou), ale chovalo se to jinak - auto jelo normálně, najednou přestalo táhnout a z výfuku se černě kouřilo. Po chvilce to přestalo a auto jelo zase normálně. Projevovalo se to náhodně. Dal jsem novou sondu Bosch a byl klid.

ŘJ možná, ale osobně bych tomu moc nevěřil. Resetem (odpojením baterky na cca 30min) nic nezkazíš.

Převodovka určitě ne, ta je plně mechanická a jediné na co reaguje je lanko plynu.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Odpovědět

Zpět na „Motor“