Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
cesnek67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.07.2012 17:16
Bydliště: susice

Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od cesnek67 »

Ahoj, zdravím všechny, už nějaký čas nejde klíčkem na dálku odemknout, zamknout, jdu to řešit.
Když zmáčku nějaky to tlačítko na tom dálkáči, jediné co reaguje jsou zadní kufrové dveře, ty se odemknou, zamknou jak mají.
Pokud nepoužívám klíček, a odemykam, zamykam zevnitř těmy tlačítky na dveřík u řidiče ( s obrazkem otevřené dveře- odemknout , klíč - zamknout) tak reagují opět jen kufrové dveře, takže levou, pravou stranu odemykám klíčkem manuálně přes zámek, a zadní dveře musím zevnitř kličkou, v hajzlu bude až se nějak dveře dostanou do safe modu a nepujdou otevřít vůbec. Totiž, loni se mi stalo, že pravé zadní dveře nereagovaly na centrální zamykání, a nešly otevřít ani kličkou zevnitř, nijak, rachtal sem se v tom a povedlo se mi už nevím jak je odemknout, že funguje manuální zamykání a otevírání zevnitř kličkou, ale na centrálu to už přestalo reagovat.
V autoelektrice nejsem zběhlý, tak vůbec nevím, na co se mám podívat.
Koupil jsem jakési čínské vag zařízení na aukru za pár stovek, když to sprovozním na notebooku, myslíte že mi to může ukázat kde je problém.
Prosím o nějake intrukce, kde na co mam kouknout, jestli to není třeba pojistkou, a případně jakou, nebo jaké zařízení mám třeba proměřit.
poznámka( chvíly když sem hodně mačkal na dálce tak v levých zadních dveřích chvilku chrochtalo, a pak zas nic.. ale neodemklo se to.
Děkuju, Passat B5, combi 1,8 20v 92kw.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od majrek001 »

co komfortka neplave náhodou nebo dráty?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

cesnek67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.07.2012 17:16
Bydliště: susice

Re: Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od cesnek67 »

Díky za odpověd, nevím kde je a co je to komfortka, v elektrice nejsem zběhlý, prosím o upřesnění

cesnek67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.07.2012 17:16
Bydliště: susice

Re: Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od cesnek67 »

Jinak včera jsem rozběhl to vago, co stalo asi 180 kč na aukru + poštovné, kompatibilita s win 7 64 bitová verze.
Na jakou jednotku bych se tam mohl připojit, šla by přes to zjistit vada na té komfortce? přes vago se mi povedlo i měřit km/h, takže bych řekl že to propojení s vagem funguje.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od M@ty »

Komfortka je v černém plast. boxu pod kobercem a hluk. izolací před sedačkou řidiče. Musíš demontovat boční obložení (1x vrut kříž. hlava) pod palubkou a opěrku levé nohy (1x matice M6 - 10mm 6HR hlava), pak vycvakneš vnitřní obložení prahu a nadzvedneš koberec. Pro lepší přístup v případě rozpadlé kabeláže je lepší vyndat sedadlo šoféra : Demontáž krycích plastů kolejnic - 2x 1vrut a vpředu 2x matice M8 - 13mm 6HR hlava + konektor(y), posunou dozadu. Ale hlavně v případě vlhkosti odstranit zatékání. O tom je toho zde mnoho. Stačí hledat. Nebo ve FAG : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... &start=105
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

cesnek67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.07.2012 17:16
Bydliště: susice

Re: Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od cesnek67 »

Děkuji za stručné info, jdu tu komfortku najít a podívat se v jakém je ta elektrika stavu, jestli to bude shnilé, asi to někoho nechám vyměnit, netroufám si do toho, nebo to není tak těžké?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od M@ty »

No kabelaz neprve zkoukni a vsude, kde bude naznak zelene oxidace na buzirce, bude nejspis drat uvnitr mit problem. Hlavne tam kde se styka vic vodicu. Ve VAGine se pak mrkni na chyby centralniho zamykani.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

kdakel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 25.05.2012 18:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od kdakel »

99% uhnité kabely ve spojich, jak už bylo napsáno, hledej zelenou oxidaci a důkladně, většinou nejde na první pohled vidět.. Komfortka býva vetšinou OK, po stisknutí DO relátka v ní spínají, ale dveře nic - řešil jsem už několikrát a pokaždé oxidace

drazad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.11.2013 21:46

Re: Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od drazad »

Prosím, jak se vyzvakne plastové obložení prahu? Tahal jsem za to na ruzné strany a nešlo to. Nechci tam něco urvat tak se ptám. Dík
Passat B5.5

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od fredh »

musíš za to vzít nahoru a možná něco urveš. drží to dost
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

drazad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.11.2013 21:46

Re: Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od drazad »

Děkuji za odpověď. No právě, měl jsem strach že měco zlomím. Okolo těh úchytů už bělal plast tak jsem si říkal jestli to není ještě nějak zajištěné.
Passat B5.5

cesnek67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.07.2012 17:16
Bydliště: susice

Re: Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od cesnek67 »

Po letech se vracím k problému, auto měla 2 roky matka půjčené, chtěl bych to opravit. Komfortku jsem našel, otevřel, spoje úplně krásné, komfortka jako nová. při mačkání odemykání v komfortce cvakají relátka.
Do komfortky vedly kabely - 2 (takové, ze z 4 kabelů se spojuje do jednoho) byly uhnilé v izolaci, ooxidované, dal jsem tam čokoládu, žádná změna. Mohou být ještě kabely uhnilé někde jinde?
Poznatek č. 2 - nedá se od té doby taky otevřít nádrž tlačítkem u ruční brzdy,.. do toho tlačítka - vede štáva pro podsvícení tlačítka, ale pro otvírání nádrze nevede,... kdyz zapnu světla( osvícení tlačítka) a vyzkratuju to, ( nejspíše + podsvícení s - na otvírání nádrže) tak se nádrz otevře.
Vidím v tom možnou spojitost.
Na co dále se podívat?
Prosím poradte :)

fb_petr154
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.12.2021 19:05

Re: Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od fb_petr154 »

Zdravím, centrál funguje, jen dveře u řidiče nejdou otevřít ani klíčem,ani kličkou zevnitř,a ani centralem, jinak všechny ostatní dveře i kufr jde,co stim,díky za info

fb_petr154
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.12.2021 19:05

Re: Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od fb_petr154 »

Nejdou mi otevřít klíčem ani kličkou dveře u řidiče,a ani centrál nereaguje, jinak vše v pohodě passat b5 1.9 tdi,díky za informaci

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nefunkční centrální zamykání/odemykání

Příspěvek od srotty »

Zámek se zasekl v poloze Safe, proto nejde otevřít zvenku ani zevnitř. Takže budto zkoušet mnohokrát zamknout/odemknout jestli se chytne. Nebo rozebrat dveře zevnitř, dostat se k zámku a zkusit ho odjistit.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“