DAB+ na ploutvi s android radiem

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
MaxSand
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.03.2018 10:58

DAB+ na ploutvi s android radiem

Příspěvek od MaxSand »

Zdravím, asi 4 roky jsem úspěšně provozoval android radio z číny, nicméně asi před týdnem se začalo rádio po nějakém čase po spuštění sekat a mám podezření, že jednoduše něco uvnitř odešlo (kondenzátor nebo něco podobného). Číňan byl vtipný a doporučil mi si od něj objednat nové rádio, ale jelikož vše ostatní funguje, uvažuju, že bych pořídil DAB modul do USB a rádio pouštěl přes něj. Chtěl bych to připojit na tovární anténu a potřeboval bych poradit, co a jak řešit. Mám Golfa po FL, takže již dvojitá fakra s dvojitým kabelem. Aktuálně je rádio připojeno přes redukci DIN > 1 fakra s napájením a rádio nijak neprotestovalo.

Co jsem si tak načetl, tak moje první bláhová myšlenka, že druhou antenu (kabel) bych mohl využít na GPS asi není reálná, ale možná máte nějaké praktické zkušenosti, co koupit a jak to připojit. V zásadě FM radio je pasé tedy ani nemusí být připojeno. DAB adaptér by měl mít koncovku SMB, tedy když to vemu zpět od anteny, tak dvojitou nebo jednoduchou fakru > rozbočovač signálu s napájením> DIN + SMA konektor a mělo by to fungovat. Je otázka, jak moc řešit nutnost mít připojený DIN nebo jestli je možnost nějakou použít anténu pro GPS. Aktuálně nefunguje pod palubkou špatně, ale na střeše by mohla fungovat líp. Je tady něco co jsem nedomyslel? Díky

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DAB+ na ploutvi s android radiem

Příspěvek od kubisz »

kabely jako takove jsou zamenitelne a konektory se daji prelisovat, nebo jednoduseji upravit pro pozadovany tvar; anteny na strechu se daji poridit i s GPS, FM a DAB zesikem, ale jak je to s napajenim napriklad DAB zesilovace z CHINA radia, to moc nevim... FM zesik jde napajet fantomovym napajenim
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

MaxSand
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.03.2018 10:58

Re: DAB+ na ploutvi s android radiem

Příspěvek od MaxSand »

V zásadě jsem to chtěl mít co nejlevnější, a myslel jsem, že bude stačit jen rozbočovač na DAB, ale pak jsem zjistil, že bez nové antény se zřejmě neobejdu. Pouze na FM to chytat nepůjde. Ono v zásadě ty dva anténní kabely asi půjdou použít, ale musím nějak vyřešit to napájení. Ono v zásadě už dneska má to rádio fantomove napájení (asi). Krabička, která má z jedné strany DIN + 12v napájení a na druhé straně je fakra.

Aktuálně to tedy vychází tak, že je třeba pořídit anténu, DAB modul a vyřešit napájení.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“