Padá nafta

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Vali96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2017 16:47
Bydliště: Ostrava

Padá nafta

Příspěvek od Vali96 »

Čaute..mám dotaz jestli je nějaký fígl jak zjistit jestli je únik nafty před tandemem (nadrž-tandem) nebo až za tandemem...
Případně jak změřit kolik tandem tlačí..
Mám 2.5 R5 2004
Dík

ovesnyvk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 21.01.2013 15:23

Re: Padá nafta

Příspěvek od ovesnyvk »

nejlíp podle mě dát auto na diagnostiku a spustit palivové čerpadlo v nádrži a pak uvidíš, jestli někdo něco teče, popřípadě na čerpadle je šroub, kterým jde změřit i ten tlak.

Vali96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2017 16:47
Bydliště: Ostrava

Re: Padá nafta

Příspěvek od Vali96 »

Dík

Vali96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2017 16:47
Bydliště: Ostrava

Re: Padá nafta

Příspěvek od Vali96 »

Čus tak jsem tu zase ..vyměnily se gumičky na vstřicih plus se preventivně pretesnil tandem.byl nějaký mastný..
Teď k problému...všechno se vrátilo zpět,auto nastartovalo ale teď mi nejde podtlak na brzdy👎👎
Co je špatně?

Vali96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2017 16:47
Bydliště: Ostrava

Re: Padá nafta

Příspěvek od Vali96 »

Ještě otázka...tandem se maže naftou nebo to něj teče i olej?znova se vytáhl s auta a rozpůlil na dvě poloviny...foukl jsem do vývodů pro podtlak a začal vytékat olej ...

ovesnyvk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 21.01.2013 15:23

Re: Padá nafta

Příspěvek od ovesnyvk »

je tam i olej asi nějak rozstřikem. Dej radši čerpadlo nové, já sem ho bral z ebay.com asi za 2500 a funguje. jak to raz rozebereš tak už to není asi dobře a může ti jít klidně i nafta do oleje a pak zadřít auto, na to bacha :)

Vali96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2017 16:47
Bydliště: Ostrava

Re: Padá nafta

Příspěvek od Vali96 »

Ono samotné přetěsněni není nic zvláštního a neobvyklého..ale mě zajímá co se posralo když předtím vše fungovalo a teď nejde podtlak..
Koukal jsem i na hlavu motoru jsou tam dvě dírky, jedna prázdná a v druhé je kulička.Počitam že tama jde ten olej do tandemu.kdyz jsem zase tandem rozebral a foukl do díry na podtlak tak začal kapat olej tam jak je ta malá klapka...
Napadlo mě jestli se to nějak nezahlcuje tím olejem..?

Schnapi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.10.2020 18:56

Re: Padá nafta

Příspěvek od Schnapi »

Pokud jsi fouknul ať už na přívod, nebo vývod nafty a tekl z něj olej tak je to špatně, protože budeš mít zasraný filtr určitě i olej v nádrži a tandem k.o.
Maže se olejem z hlavy, rozhání naftu, tudíž se maže olejem a tlačítko naftu ke vstřikům.
Měřit se dá, na tandemu je záslepka, kterou když vyndáš a zapojíš budík, tak měříš tlak v tandemu.

Vali96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2017 16:47
Bydliště: Ostrava

Re: Padá nafta

Příspěvek od Vali96 »

Čaute závada odstraněna...bylo špatné gufero na hřídelce..dalo se opět nové a už to šlape naštěstí..
Hlava mi to nebrala co se stalo..před rozebráním normálně fungovalo a pak problém ..no tak už víme..

Vali96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2017 16:47
Bydliště: Ostrava

Re: Padá nafta

Příspěvek od Vali96 »

Takže historie se opakuje...opět nestartuje 👎
Od "opravy" auto najelo cca 400 km.. do včera starty na jedno protočení.Včera bylo auto na STK a emise byly bez problémů.i technik říkal že paráda..takže kde je ten zakopaný pes?
Může být problém v tom že by byly ty vstriky už nějak vyklepané a tím pádem by lítaly v díře?Hlava je dělaná a už je vidět na nových vložkách že se tam dělají otlaky od vstřiku..je to normální?po GO hlavy to najelo max 8tis.km
Na dvou vstřicich je vidět že na jedné straně je opotřebované tělo vstřiku a je vidět už zlatý odstín materiálu. Jinak gumičky se měnily už po třetí za tu dobu..už jsem fakt zklamaný s toho auta

Vali96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2017 16:47
Bydliště: Ostrava

Re: Padá nafta

Příspěvek od Vali96 »

Zdar..auto jsme po dlouhém startování natočili... motor běžel hladce netřepal se..udělala se diag vstřiku a hodnoty jsou dobré.potvrdili mi to dva mechanici.. po 4hodinove odstavce motor chytl na drc.po 12 hodinové už nenastartoval.. sundal jsem přívodní hadici s filtru do pumpy a byla suchá až na pár kapek.. taktéž hadici s pumpy do "krmící" lišty a taky sucho.přepad taky sucho.akorad s lišty trochu vyteklo...
Ve fitru byla nafta až uvnitř.přitom by měl být plný až po ty nátrubky né?

Vali96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2017 16:47
Bydliště: Ostrava

Re: Padá nafta

Příspěvek od Vali96 »

Tak závada byla v novém palivovém filtru..naštěstí jsem ještě nevyhodil ten starý tak bylo co prohodit ..takže fitr starline nebrat...

Odpovědět

Zpět na „Touareg“