DO - Konfigurace dálkového ovladače

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
DarkAng3l
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 30.04.2012 23:32

DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od DarkAng3l »

Dokázal by mi někdo poradit, jak mám synchronizovat druhý ovladač k centrálu? Fungovali oba, ale jednou jeden přestal jít. Vše co jsem našel na fóru, tak mi nefungovalo. Koupil jsem do toho novou baterku a výsledek stejný. Přikládám obrázek, jelikož nevím zda je to originál nebo ne. Vlevo je funkční a ten vpravo nechce jít.
Přílohy
DSCN0725.JPG

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od Bastard »

Není jednodušší se podívat rovnou na stránky výrobce? :wink: http://www.jablotron.cz/cz/Stahnuti/man ... a/?dcid=63" onclick="window.open(this.href);return false;

DarkAng3l
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 30.04.2012 23:32

Re: DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od DarkAng3l »

Bastard píše:Není jednodušší se podívat rovnou na stránky výrobce? :wink: http://www.jablotron.cz/cz/Stahnuti/man ... a/?dcid=63" onclick="window.open(this.href);return false;
Díky, ty umíš vážně poradit :) Hledal jsem, ale zadat přímo výrobce mě nenapadlo :fool:

Uživatelský avatar
vospunt
Závodník
Závodník
Příspěvky: 500
Registrován: 15.09.2010 02:07
Bydliště: Šumperk , Olomouc

Re: DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od vospunt »

na řj DO musí být funkce, která ti ji spáruje s DO (já to mám 5x otočit klíčkem a vypnout do asi 1-2s intervalu, pak čeká na jakékoli tlačítko stisknuté DO a s tím se spáruje) tak jak říká Bastard najdi to na stránkách výrobce
Passat B6 Variant 2.0 125kw DSG 2007 Highline

Historie:
Golf 3 Variant 1.8l 55kw 1997

DarkAng3l
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 30.04.2012 23:32

Re: DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od DarkAng3l »

vospunt píše:na řj DO musí být funkce, která ti ji spáruje s DO (já to mám 5x otočit klíčkem a vypnout do asi 1-2s intervalu, pak čeká na jakékoli tlačítko stisknuté DO a s tím se spáruje) tak jak říká Bastard najdi to na stránkách výrobce
Zkusil jsem to podle výrobce, ale stále žádný výsledek. Jelikož tam je vypojit pojistku na minutu, ale já nevím kterou přesně, tak jsem vyhodil celou baterku. Do 30s jsem 3x vypnul a zapnul klíček, dle výrobce, ale žádné blinkry dlouze neblikly, takže jsem se do učícího módu nedostal, tím pádem jsem nemohl naučit ovladače. Netuším, jak je to přesně myšleno, ale každá řídící jednotka to má jiné no. K té mé se nějak nemůžu dopátrat.

Uživatelský avatar
vospunt
Závodník
Závodník
Příspěvky: 500
Registrován: 15.09.2010 02:07
Bydliště: Šumperk , Olomouc

Re: DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od vospunt »

dával sis to tam sám nebo to tam bylo ?
naskenuj /vyfot (pokud máš) manuál k DO
nebo aspon značku s nějakým číslem pod čím to najdem ...
je možný že drátek od zapalování nemáš na ŘJ zapojen tak budeš muset vzít kousek drátu a ručně vzít +12V a strčit->vystrčit 3x drát .. simulovat otočení klíčku
Passat B6 Variant 2.0 125kw DSG 2007 Highline

Historie:
Golf 3 Variant 1.8l 55kw 1997

DarkAng3l
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 30.04.2012 23:32

Re: DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od DarkAng3l »

Tak jsem si konečně našel čas a rozdělal jsem zase kousek auta.

Takže tento centrál už tam byl, nevím zda ho někdo dodělával nebo už je origo.
Manuál nemám, jinak bych vás tu samozřejmě neotravoval a našel jsi to v manuálu.
Proto přikládám foto, jak vypadá, bohužel už je to starý auto, tak to podle toho taky vypadá.
Co jsem tak měřil, tak když jsem zapnul zapalování, tak do 2 šlo 12V, jak je ten velký konektor.

Zkusím projet google, jestli nenajdu manuál atd...

Kdyby někdo věděl, kam má vést 12 V, abych mohl do učícího režimu, tak bych byl moc vděčný.
Přílohy
DSC00113.jpg

Uživatelský avatar
vospunt
Závodník
Závodník
Příspěvky: 500
Registrován: 15.09.2010 02:07
Bydliště: Šumperk , Olomouc

Re: DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od vospunt »

ten učící mod bývá často x krát (asi 5x) otočit klíček a vypnout a nakonec nechat zaplý a měli by svítit blinkry pak jak zmáčkneš dálku měli by probliknout ale bývá to dle ŘJ co je na ní napsaný ? typ model ...

edit:
ale jak se dívám tak je to asi Jablotron CA-322 (IMO+DO centrál):
http://www.jablotron.cz/cz/Stahnuti/sta ... y/?dcid=77 je tam i manuál a vše okolo

edit2:
učení tohoto typu:
Učení dálkových ovladačů - při odblokovaném imobilizéru zapněte klíček zapalování a do 1 minuty 5x stiskněte tlačítko VALET. Systém se přepne do režimu
učení dálkových ovladačů - potvrzeno dvěma dlouhými signály blinkrů, kontrolka
LED trvale svítí.
Stiskem libovolného tlačítka dálkového ovladače naučíte autoalarm na tento
ovladač reagovat. Pokud je ovladač nový, potvrdí naučení blinkry bliknutím. Pokud
je již tento ovladač naučen, pohasne pouze kontrolka LED.
Naučit můžete maximálně 3 dálkové ovladače. Pokud se pokusíte naučit více
ovladačů, budou zapamatovány pouze poslední tři.
Poznámka : První zadaný ovladač maže všechny dříve naučené ovladače, při
učení musíte mít tedy k dispozici všechny ovladače, na které má autoalarm dále
reagovat.

schémata jsou tam
Passat B6 Variant 2.0 125kw DSG 2007 Highline

Historie:
Golf 3 Variant 1.8l 55kw 1997

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od Bastard »

A pokud ti to nepůjde, řeš to přímo s jablotronem... Zlatej případ, kdy znáš výrobce, ten existuje a navíc je to česká firma :mrgreen:

DarkAng3l
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 30.04.2012 23:32

Re: DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od DarkAng3l »

vospunt píše:ten učící mod bývá často x krát (asi 5x) otočit klíček a vypnout a nakonec nechat zaplý a měli by svítit blinkry pak jak zmáčkneš dálku měli by probliknout ale bývá to dle ŘJ co je na ní napsaný ? typ model ...

edit:
ale jak se dívám tak je to asi Jablotron CA-322 (IMO+DO centrál):
http://www.jablotron.cz/cz/Stahnuti/sta ... y/?dcid=77 je tam i manuál a vše okolo

edit2:
učení tohoto typu:
Učení dálkových ovladačů - při odblokovaném imobilizéru zapněte klíček zapalování a do 1 minuty 5x stiskněte tlačítko VALET. Systém se přepne do režimu
učení dálkových ovladačů - potvrzeno dvěma dlouhými signály blinkrů, kontrolka
LED trvale svítí.
Stiskem libovolného tlačítka dálkového ovladače naučíte autoalarm na tento
ovladač reagovat. Pokud je ovladač nový, potvrdí naučení blinkry bliknutím. Pokud
je již tento ovladač naučen, pohasne pouze kontrolka LED.
Naučit můžete maximálně 3 dálkové ovladače. Pokud se pokusíte naučit více
ovladačů, budou zapamatovány pouze poslední tři.
Poznámka : První zadaný ovladač maže všechny dříve naučené ovladače, při
učení musíte mít tedy k dispozici všechny ovladače, na které má autoalarm dále
reagovat.

schémata jsou tam
Jop, to bude ono.

Vím, že ten jeden výstup, co není na led vede někam pryč, k podlaze prostě. Říkal jsem si k čemu je a ono je to nějaký posraný tlačítko no :D Tak aspoň už nemusím, jak ten kretén zkoušet zapalování, teď jen vyštrachat podle drátků tlačítko a můžu pohodlně naučit klíčky.

Díky moc :good:
Bastard píše:A pokud ti to nepůjde, řeš to přímo s jablotronem... Zlatej případ, kdy znáš výrobce, ten existuje a navíc je to česká firma :mrgreen:
Já myslím, že když najdu to tlačítko a neudělám mu nic, tak to bude v pohodě hele :)

Uživatelský avatar
vospunt
Závodník
Závodník
Příspěvky: 500
Registrován: 15.09.2010 02:07
Bydliště: Šumperk , Olomouc

Re: DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od vospunt »

stačí se podívat co tlačítko spíná ( +12V nebo zem ) a můžeš to udělat ručně bez hledání tlačítka ale to ses mohl prve podívat na net když tam je napsaný ten výrobce a část čísla a až potom se ptát na foru ....
Passat B6 Variant 2.0 125kw DSG 2007 Highline

Historie:
Golf 3 Variant 1.8l 55kw 1997

DarkAng3l
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 30.04.2012 23:32

Re: DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od DarkAng3l »

Podle návodu jsem se dostal do učícího režimu, následně nakonfiguroval oba dva ovladače, bylo blinkry potvrzeno, že ovladače jsou spárované. Ale po vypnutí klíčku pořád reaguje jen ten jeden.

Ještě jsem četl, že po zapnutí zapalování blikne dioda tolikrát, kolik je ovladačů spárováno, což blikne 2x.

Neví někdo proč si ten druhý nezapamatuje? Nebo zapamatuje a potom na něj nereaguje?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od Bastard »

Řeš to s výrobcem...

DarkAng3l
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 30.04.2012 23:32

Re: DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od DarkAng3l »

Bastard píše:Řeš to s výrobcem...
Výrobci jsem napsal, ale než odpoví, tak to bude chvíli trvat. Proto to píši sem, abych to urychlil, kdyby to někdo věděl.

Nové informace - ovladač reaguje na řídící jednotku, jako když jsem v nastavení, dokáže měnit hodnoty, ale když s ním chci odemknout nebo zamknout auto, tak se ani nehne.

Není možné, že má ten ovladač více modů, při kterých se dá ovládat něco jiného? Četl jsem, že někomu ten ovladač zapínal sirénu nebo tak něco, ale řešení tam nebylo. Budu muset počkat na vyjádření od výrobce.

havelka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.04.2015 15:20

Re: DO - Konfigurace dálkového ovladače

Příspěvek od havelka »

Bastard píše:
01.02.2013 13:57
A pokud ti to nepůjde, řeš to přímo s jablotronem... Zlatej případ, kdy znáš výrobce, ten existuje a navíc je to česká firma :mrgreen:
Prosím . mám dotaz - dálkový ovladač skončil v pračce - šlo by to spárovat .s ovladačem , který mě zůstal od lamelových vrat ? díky Smutná

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“