časová prodleva denního svícení

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
pavel.olsan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2014 10:57

časová prodleva denního svícení

Příspěvek od pavel.olsan »

Ahoj, poradil by mi prosím někdo ohledně denního svícení na Golf VI Variant s bixenony a LED diody pro denní svícení. Pozoruji posledních pár týdnů zvláštní chování automatického rozsvícení potkávacích světel (poloha AUTO na spínači světel). Ráno vyjedu a dost dlouhou dobu pořád svítí potkávací světla i při dostatečném venkovním světle. Dneska jsem vyjel z lesní cesty, kde teda bylo ještě šero, ale jinak mimo les na silnici svítilo ostré slunce a potkávací světla svítila celkem dlouho dobu, než se sama vypnula. Po vjetí do vjezdu (kde je šero) se opět potkávačky zaply a poté se zpět nevypnuly až do vypnutí zapalování. Dříve se světla zapínala a vypínala velice rychle (vjezd a výjezd z tunelu atd.). Všiml jsem si, že na čelním skle je hodně oděrek od kamínku i v oblasti senzorů v patě zpětného zrcátka, jestli je toto výše zmíněný problém. Setkal se někdo s tímto problémem taky? Případně jak to řešit (uplně se mi nechce dávat nové čelní sklo). Moc děkuji

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: časová prodleva denního svícení

Příspěvek od kubisz »

je toho tu celkem dost, ale nikdo vlastne moc nevi; jednak cidlo nesnima podle me bezne viditelne svetlo, ale nejakou jinou vlnovou delku a obcas to taky vypaday jakoby se to prepinalo i podle casu, kdy sou dany nejaky hodiny, kdy proste DRL nesepne (trebas v lete rano pred sestou a tak...); zkuste kazdopadne odpojit na chvilu baterku
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

pavel.olsan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2014 10:57

Re: časová prodleva denního svícení

Příspěvek od pavel.olsan »

aha, děkuji za nápad.Vyzkouším.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: časová prodleva denního svícení

Příspěvek od Peťas »

To, jak funguje snímač se moc nepovedlo. Mě se to chaotické fungování nelíbilo hned po tom, co jsem koupil GV (snímač je stejný i na GIV). Např. venku je jasná obloha, svítí slunko a jsou zapnuté tlumené světla. Někdy pomůže vypnout světla, zaptnou zpět na auto a svítí už jenom denní. Většinou se ale opět zapnou tlumené. Zkoušel jsem různě měnit nastavení procent v kódování, ale nějaký rozdíl v chování jsem nezaznamenal. Zkoušel jsem před snímač dávat i různobarevné folie, folie které zamezují propouštění UV, vyměnil jsem i samotný snímač a pořád je to stejné. :negative:

Bezproblémů to vlastně funguje jenom pokud není úplně jasno (když není krásně modrá obloha) - potom to spíná tak jak bych si představoval. Takže v zimě je to skoro bez problémů, v létě to skoro nefunguje. :fool:

Netuším jak moc to, v mém případě, ovlivnuje determální (pokovené) čelní sklo, ale vypada to, že to pokovení je i před snímačem (v kódování je pro to sklo přímo i hodnota), ale, jak už jsem se zmínil, i když jsem to zkoušel různě měnit, nic zásadního se v chování nezměnilo.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“