Automat 1,8 motor 2H

benzin i diesel

Moderátor: lister

Odpovědět
BuryPLZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 21.05.2021 10:46

Automat 1,8 motor 2H

Příspěvek od BuryPLZ »

Je tady nikdo kdo má automat na vysvětlení kolik má mít rychlostí a jestli se má odpojovat při sundání nohy z plynu? Servisák mě tvrdí že by se měla odpojovat a že mě neřadí 4 stupeň a že je zralá na repas.V chytrých knihách :pleasantry: píšou že má jen 3 stupně. Už jsem z toho magor a díky za vaše rady :good:

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Automat 1,8 motor 2H

Příspěvek od Peťas »

Automat má jenom 3 rychlosti, to je v pořádku. Jestli se má odpojovat při sundání nohy z plynu už nevím, ale myslím že ne. Měl jsem 3 rychlostní automat v GII, ale jak se choval po sundání nohy z plynu už si fakt nevybavuju - je to už celkem dávno.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

BuryPLZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 21.05.2021 10:46

Re: Automat 1,8 motor 2H

Příspěvek od BuryPLZ »

Díky za odpověd Peťas👍 Jak si byl spokojenej ty s automatem? Všichni mě od toho zrazujou a nechci zbytečně dělat repas pokud to není nutný. Ještě nikdo kdo má nebo měl automat o podělení zkušeností?

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Automat 1,8 motor 2H

Příspěvek od Peťas »

Tři rychlosti nejsou zrovna moc, takže to nebylo zrovna živé (mělo to 66kw). Ale na druhou stranu vydržel fungovat i s 2.0 16V 100kW (přehazoval jsem v tom motor).

Jestli to máš ale v GI Cabrio, tak by to mohlo být pohodové svezení. Přijde ovšem na to, co od toho auta čekáš. Jestli Ti jde o pohodové, klidné vyjíždky, nebo si chceš užít řízení a někdy se i trochu vyblbnout. :wink:

A co se týká repase, tak pokud bych si skládal auto "na dýl" a chtěl ten automat, tak bych ho zrepasoval, ať to mám 100% OK. A pak už bych na něj nikdy nemusel šáhnout (kromě občasné výměny oleje), protože s "víkendovým" autem se toho za rok už zase tak moc nenajezdí.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

BuryPLZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 21.05.2021 10:46

Re: Automat 1,8 motor 2H

Příspěvek od BuryPLZ »

Jj je to G1 Cabrio takže mě o rychlou jízdu fakt nejde 👍 Motor má 72 kw takže to až tak špatný zase není. Mě jen zarazilo co říkal mechanik a jestli se má při sundání nohy z plnynu při 3 stupni odpojovat. Mě se zdá že teda ne tak proto se ptam kdo ho má nebo měl. Jinak řadí luxusně a olej je krásně čistej takže to tak asi zatim necham, protože copak se najezdí za rok 😁

Uživatelský avatar
freebee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 518
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno-Tišnov-Železné
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat 1,8 motor 2H

Příspěvek od freebee »

Mám Cabrio 1.8 2H 72kW a 3 rychl.automat , jede skvele a je krasne "ZIVEJ" :-)
VW my live , VW my heart , VW forever
ICQ 244-351-363 _ Autoelektronika _ prodej--montaz--servis

Montáže autoalarmů ,GPS ,centrál.zamykání ,handsfree ,autorádia ,příslušenství atd ......

https://www.facebook.com/autohifielektronika/

Odpovědět

Zpět na „Motor“