Unik chladici kapaliny

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
faster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 28.10.2010 18:10

Unik chladici kapaliny

Příspěvek od faster »

Odněkud mně unika chladicí kapalina,pod motorem je pak loužička..poraďte co to muže být...

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1287
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Unik chladici kapaliny

Příspěvek od baxxter222 »

POZRI SPOJE PRI CHLADICI TAM TO MOZE UNIKAT.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KonevGti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 30.10.2011 17:16
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Unik chladici kapaliny

Příspěvek od KonevGti »

Já mám podobný problém ztrácí sem mi kapalina ale nikde neteče louže nikdy neni, jeden den doleju najedu za den 200 km a je fuč ale v motoru v oleji neni takže těsnění pod hlavou to asi neni, ale obcas když otevřu víčko tak se vrátí víc než bych čekal takže se někde hromadí a občas nateče nevim čim to děkuji za rady
VW Passat 3C

Adioos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.09.2012 14:39

Re: Unik chladici kapaliny

Příspěvek od Adioos »

Zdravím, mám podobn problém. Unikami chladicí kapalina z nadoby. Doliju na max a 14dni dolivam znovu. Když se podivam na nadobu tak jsou po stenach kapky. Otevřu nadobu a kapalina se vrati ale jen trochu. Když js teď dolil tak jsem si všiml, že ze spodního vypistu nadoby jde vir na hladinu. To asi znamena, ze to nekde utika. Vicko oleje a merka je jen olej. Na krytu od motora nic moc nejde videt. Mam sundat kryt a nechat stat jestli se neco neobjevi?

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Unik chladici kapaliny

Příspěvek od sharik4x4 »

Pokud to nikde viditelně neteče a pod autem není louže, je buď v háji chladič spalin nebo těsnění pod hlavou. Chladič spalin se dá přemostit a tím vyloučit jestli je ok nebo Ko.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

petaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 19.02.2014 21:35
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Unik chladici kapaliny

Příspěvek od petaman »

sharik4x4 píše:
28.12.2019 17:27
Pokud to nikde viditelně neteče a pod autem není louže, je buď v háji chladič spalin nebo těsnění pod hlavou. Chladič spalin se dá přemostit a tím vyloučit jestli je ok nebo Ko.
Zdravím, mám taky problém s vodou, zajímá mě věta : Chladič spalin se dá přemostit, děkuji jak, návod prosím.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Unik chladici kapaliny

Příspěvek od dream7000 »

žeby prepojením/spojením/ prívodovej a výstupnej hadice chladiacej zmesi do chladiča spalín napriamo vložením kúskom trubky odpovedajúceho priemeru? jednoducho spojis dve hadice a tym padom vyradis ten chladic z okruhu a sledujes ci ti bude voda miznut alebo sa to ustali, ak nebude miznut vies ze sa straca cez ten chladič, pokial to bude pretrvavat aj nadalej chyba bude inde

petaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 19.02.2014 21:35
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Unik chladici kapaliny

Příspěvek od petaman »

A jak dlouho můžu jezdit, když to takto propojím, nebude mít egr problém, že nebude chlazený, voda mizí tak trochu nepravidelně, hlavně dost hodně tlakuje do expanzky, mám totiž v háji buď chladič spalin nebo těsnění pod hlavou, hlavu se mi hned smekat nechce. v oleji voda není, není ani pod autem, tak nevím.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Unik chladici kapaliny

Příspěvek od dream7000 »

zmysel to má aspon kým zistíš to či ono, teda či sa voda tratí, alebo nie, ci to tlakuje aj nadalej atd.....

petaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 19.02.2014 21:35
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Unik chladici kapaliny

Příspěvek od petaman »

Zdravím, tak chladič spalin přemostěn, závada odhalena, po nějaké době ježdění voda nemizela, takže výměna chladiče spalin včetně EGR. Ale teď mám jiný problém, voda OK, problém spočívá v tom, že nevím co se při rozborce a zborce nevím čeho možného kvůli výměně toho chladiče, mi teď auto cuká při 1800 - 1900 tis. otáček, prosím nevíte nějakou radu na co by se mělo podívat, nebo co by to mohlo dělat. Jinak vše 2x nastaveno Diag. , kontrola Diag. bez chyb. test EGR OK, EGR nastaven Diagn. do základního nastavení, atd. Borec co to vyměňoval velmi schopný a Diag. se vyzná, dělá jenom VW. nevíme si rady. Samozřejmě může jít i o náhodu, že odešlo něco jiného co s výměnou chladiče paliv nemá nic společného. Díky všem za nějakou reakci.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Unik chladici kapaliny

Příspěvek od Prochy01 »

Co mas za auto? B7? Dali jste origo dily?
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

petaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 19.02.2014 21:35
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Unik chladici kapaliny

Příspěvek od petaman »

Prochy01 píše:
25.05.2022 20:44
Co mas za auto? B7? Dali jste origo dily?
Ano B7 motor CffB, originál ne, dali jsme značku PIERBURG

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Unik chladici kapaliny

Příspěvek od dream7000 »

ktosi s mechanikov hovorí, "problém treba hladať už v novom náhradnom diele" takéto niečo som videl ked skakal EGR ventil u mercedesa, nový diel a robil takuto vec, netvrdim že je to tvoj prípad, ak sa ti dá skúste vratiť nazad stary EGR a uvidíš aspon ci problem zmizne....tu moc možností nemáš, pokial je všetko dobre zmontované a diagnostikou urobené

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Unik chladici kapaliny

Příspěvek od Prochy01 »

Hale co jsem tu odpozoroval, tak u B7 místní fachmani vždy doporucovali dávat origo díl (ideálně přímo z autorizaku - Kelly mely svého času origo, ale to byl díl “starší generace” a ten měl taky sklony zlobit) - jednak je u B7 k tomu špatný přístup a jednak náhrady nefunguji a nevydrží. Takže já osobně bych to tipoval na tu druhovyrobu. Zkus tady pohledat tema s EGR a pročíst si to.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

petaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 19.02.2014 21:35
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Unik chladici kapaliny

Příspěvek od petaman »

dohodli jsme se s mechanikem na postupu co radí dream7000 a uvidíme, poté reklamace, ale jinak dík za reakce a poznatky. Dám vědět.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“