Hluk od zadní nápravy - 4motion

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
hrabik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 26.07.2009 16:26

Hluk od zadní nápravy - 4motion

Příspěvek od hrabik »

Ahoj Všem,

prosím o vaše názory a tipy.
Již delší dobu pozoruji zejména při delších jízdách hučení procházející interiérem. Nejprve jsem myslel, že se jedná o hluk od pneumatik, ale po poslední jízdě podezřívám ložiska zadní nápravy. Při této jízdě, jsem měl možnost jet po úplně novém a hladkém asfaltu a lokalizoval jsem, že hučení vychází zezadu. Navíc jsem na této cestě zkusil i slalom. Při náhlé změně směru vlevo tj. zatížení ložisek na pravé straně je hluk od pravého zadního kola intenzivnější.
Po delší jízdě při které jsem jen minimálně brzdil, jsem zkusil hmatem teplotu na všech kotoučích v místě nábojů. Přední kotouče v těchto místech zcela studené na brzdných plochách teplé. Zadní kotouče v místech nábojů dost teplé (pravá strana víc), Brzdná plocha téměř studená.

Zatím jsem neměl možnost roztočit kola na zvedaku a poslechnout ložiska, ale vzhledem k tomu, že se jedná o všehrab, myslím, že je to zbytečné. Jakýkoli pokus o roztočení kol se utopí v odporech pohonu. Tak jako u předního náhonu. Snad by šla jen nahmatat vůle v ložiscích.

Jáký je váš názor? Už jste se setkali s něčím podobným?

U VW, které jsem doposud vlastnil, jsem se ještě nesetkal, že by ložiska cca po 100 000 km byla na výměnu (to jen u Fiatu :) ). Na B5 jsem měl při prodeji najeto cca 210 tkm a ložiska byla OK.

Díky za rady.

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hluk od zadní nápravy - 4motion

Příspěvek od mirke »

spíš než ložiska bych to viděl na hardy spojku viz. tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=131&t=206022" onclick="window.open(this.href);return false;

hrabik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 26.07.2009 16:26

Re: Hluk od zadní nápravy - 4motion

Příspěvek od hrabik »

To jsem taky pročítal a až bude příležitost tak na ni pro jistotu mrknu.
Ale ja necitim zadne vibrace jak ostatni pisou, jen hluk. A navic mi to nejde dohromady se zahratymi naboji na zadnich kolech. A hlavne je to slyset i pri jizde na neutral. Kazdopadne dik za tip.

Stana1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.12.2020 12:48

Re: Hluk od zadní nápravy - 4motion

Příspěvek od Stana1985 »

Zdravím uz jste zjistil čím to bylo???

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“