Jak zprovoznit BT jednotku

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
TOMMYFUFY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 10.09.2017 11:33

Jak zprovoznit BT jednotku

Příspěvek od TOMMYFUFY »

Ahoj.
Mám v autě BT jednotku 1k8 035 730D, ve stropním světle je mikrofon a vedle rádia je ten držák na firemní telefon nebo co to.
Radio je RCD 210 ( mám tu i RNS 310 ale to taky tel. nepodporuje)
Maxidot auto nemá.
Multifunkční volant nemá.

A mě zajímá jak to zprovoznit, ve VAG sem to BT aktivoval ( aktuálně je kódování 012120) ale nemám páru jak se s tím spojím když nemám maxidot ani Multifunkci a přes rádio to taky neudělám.

Pokud by někdo věděl budu rád, nerad bych tam bastlil Parrot a podobně když je tam originál.
Golf VI Variant, 1.6 TDI 77kw

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Jak zprovoznit BT jednotku

Příspěvek od noxik600 »

VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
TOMMYFUFY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 10.09.2017 11:33

Re: Jak zprovoznit BT jednotku

Příspěvek od TOMMYFUFY »

Ahoj, diky za odkaz usoudil jsem že s tím Teda nic nebude, ale pak jsem sehnal TOUCH ADAPTER a ten mi to rozjel, vše funguje jak má.
Kdyby někdo hledal tak číslo adaptéru je 3C0.051.435 PA
Golf VI Variant, 1.6 TDI 77kw

Uživatelský avatar
kukom66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.12.2021 00:00

Re: Jak zprovoznit BT jednotku

Příspěvek od kukom66 »

Ahojte. Mám dotaz ohľadne bluetooth jedotky.
V aute ( Jetta mk6 2014 ) som mal radio RDS 510 s bluetooth jednotkou. Vymenil som ho za číňana RCD 330 takže na Maxidote (alebo ako sa volá ta obrazovka medzi budíkmi) už neukázuje info z navigácie ani info o audiu avšak bluetooth jednotka tam zostala (myslel som si že je vstavaná v RDS 510) . Teraz vždy keď naštartujem tak sa mi zobrazí bluetooth ponuka s párovacím kódom (aj keď predtým som tam mal MFD). Keďže RCD 330 má bluetooth v sebe rád by som to nejak deaktivoval aby ma to vždy po štarte neotravovalo a ja nemusel to vždy prepínať na MFD.

Uživatelský avatar
kukom66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.12.2021 00:00

Re: Jak zprovoznit BT jednotku

Příspěvek od kukom66 »

Poprípade, stačí mi odpojiť bluetooth modul ( keď ho nájdem lebo pod sedačkou nieje. Ak som správne pochopil na internete tak 2014 modely ho majú v MDI module v priehradke spolukazdca) alebo musím ešte niečo kódovat?

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zprovoznit BT jednotku

Příspěvek od kubisz »

RCD ani RNS 510 BT modul v sobe nemaj; staci BT jednotku zakazat v GW, nebo ji fyzicky odpojit (at uz MDI, nebo primo jen BT jednotku); RCD330 by mela umet bily / barevny budiky pro radio
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
kukom66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.12.2021 00:00

Re: Jak zprovoznit BT jednotku

Příspěvek od kukom66 »

Aha, vďaka za odpoveď. No práve ja som BT nemohol nikde náisť a niekde na vwvortex som čítal že niektoré modely v 2014 môžu mať BT v rámci MDI čo je za odkladaciom priestore pred spolujazdcom.

Skúšal som to hľadať aj cez ElsaWin, ale pri kapitole o Telephone system `→ Chapter „Overview of fitting locations – telephone system“` , je tam že môže byť

:arrow: buď pod sedadlom spolujazdca (2,3):
`→ Chapter „Overview of fitting locations – telephone system“`
Obrázek

:arrow: alebo v laktovej opierke/odkladaciom priestore pred spolujazdcom(6,7,8; ... 1,2 Not fitted).
`→ Chapter „Overview of fitting locations – telephone system, UMI“`
Obrázek

Avšak u mňa nesedi ten tvar boxu čo tam je na obrázku, teda:
Obrázek


V inej kapitole, nie o telefóne ale o externých audio vstupoch som našiel ten box čo mam ja, teda:
Obrázek

Je teda bluetooth jednotka tam (alebo ju mám hľadať inde)?

Takže, ak tomu chapem správne, tak stačí keď odpojím to MDI(fotka M91-10015) a budíky už nebudu ukazovať menu pre Bluetooth, resp. budú ho ukazovať ale pre bluetooth z rádia?

(bohužiaľ nemám možnosť meniť nastavenia kódovania keďže nedisponujem vcds)

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zprovoznit BT jednotku

Příspěvek od kubisz »

RCD 330 podle me nema BT menu na MFD, ale pouze pres radio na jeho obrazovce (parovani, volby cisla apod.), takze ani po odpojeni MDI se ukazovat na display mezi budiky nic nebude; MDI je mimojine to, co je na obrazku M91-10015 (ten posledni); v nem klido BT jednotka byt muze; odpojenim prijdete o moznost USB pro RNS/RCD, ale RCD330 ma USB na sobe, takze by to vadit nemelo; osobne vlastne ani netusim, jestli RCD330 umi s MDI vubec komunikovat; po odpojeni Vam to bude v diagnostice vyhaozavt chybu, dokud to neupravi nekdo kodovanim; taky uplne nevim, co bude delat za neplechu pripojeny mikrofon, ale je mozny, ze je pripojenej primo do MDI, takze jeho odpojeni se odpoji i MIC; RCD330 ma MIC integrovany v sobe, takze zaznam zvuku by mel jit OK; na MFD se bude ukazovat pravdepodobne jen AUDIO cast (cili radio / mp3); MF volant by mel fungovat i pro ovladani audia
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“