2.0 Tfsi - propad výkonu

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
fb_ríšula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.08.2021 21:54

2.0 Tfsi - propad výkonu

Příspěvek od fb_ríšula »

Zdravim vas pratele, mam problem:-)
Jedna se o propad vykonu od cca 4tis.otacek na 1.a 2.rychlostni stupen pod plnym plynem samozrejme. Myslim si, ze to nekdy dela i na dalsi kvalty, jen to neni tak poznat. Jeste dodam, ze to neni vzdy a projev je takovy, ze misto stoupani vykonu to uz dotahne linearne. Motor je lehce naladen na 260ps/350nm. Myslite, ze je to vysokotlake cerpadlo? Pokud ano, otazka je, zda-li je potreba upgrade pri tomto vykonu uz nebo dat nove origo, kdyz to predtim fungovalo, mohlo by stacit!? Mate nekdo zkusenost? Da se poznat, co je na te pumpe spatne, kdyz ji rozdelam? Diky RiCi
PS: at vam to jezdi:-)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 2.0 Tfsi - propad výkonu

Příspěvek od srotty »

Diagnostika něco píše ?

fb_ríšula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.08.2021 21:54

Re: 2.0 Tfsi - propad výkonu

Příspěvek od fb_ríšula »

Zdravim te, na diag jsem nebyl, s motorem jsou porad problemy po chipu, tak me to uz nebavi:-) Posledne to vyhodilo nizky tlak paliva a byl to nakonec ventil N249. Auto jede dost dobre, jen obcas vynecha hlavne na tu dvojku, coz je skoda, tam to ma zrovna grady:-) Treba nekdo vi, jake ma spatna vysokotlaka pumpa projevy nebo jestli nestiha? Prece tam musi mit rezervu!?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 2.0 Tfsi - propad výkonu

Příspěvek od srotty »

Palivový filtr se měnil ? Jinak pumpa se dá změřit, jaký tlak dává. Ale to musí být vybavený servis.

fb_ríšula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.08.2021 21:54

Re: 2.0 Tfsi - propad výkonu

Příspěvek od fb_ríšula »

Diky za tip s tim palivakem, vymenim. Me vzdycky napadaji ty nejhorsi scenare:-)
Vycetl jsem teda, ze origo pumpa ma valit 130baru a mela by uzivit 370koni pri 7000ot., ale uz jen 158koni pri 3000ot., nicmene podle grafu z brzdy meho motoru to musi opravdu stacit, pokud funguje jak ma samozrejme. Ja mam napr. tech 158koni ve 3100ot., pokud jsou ty udaje spravne, tak jsem ale celkem na hrane:-)
Takze jak radis, zkusit ten palivak, nasledne zmerit pumpu v zatezi..pak sem postnu vysledky

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 Tfsi - propad výkonu

Příspěvek od swenak »

A co to dát na tu diagnostiku, než měnit co koho napadne? Najdi si někoho, kdo má kabel, zajeď si třeba do servisu, ale tenhle způsob řešení vede so pekel a ne do cíle.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

fb_ríšula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.08.2021 21:54

Re: 2.0 Tfsi - propad výkonu

Příspěvek od fb_ríšula »

Diky za reakci. Naposled me diag navedla na spatnou stopu a nestalo to uplne malo zbytecnych penez;
az diky tvemu prispevku, resp.soupisu problemu s temito motory, jsem na to prisel. A take jsem vlastne zkusil pokus omyl neco vymenit a vyslo to. Takze ti zpetne dekuji za tvoji iniciativu:-)

Uživatelský avatar
Tom4s
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 15.03.2014 19:14
Bydliště: Kravaře u Opavy

Re: 2.0 Tfsi - propad výkonu

Příspěvek od Tom4s »

Ahoj, uměl by mi prosím někdo poradit s LOGem? Mám BWA upraveno na 248 koní a požadavek mám na turbu nafoukaný až kolem 4.000. DV je asi rok a půl starý (membrána ale originál) a PCV tam je asi 2.000 km a taky origo. Akorát mi sem LOG nějak nejde vložit, tak asi jedině do mailu. Je to přípona CSV
VW Golf mk5 GTI

ex: VW Golf IV 1.6 sr
Seat Alhambra 1.9 TDI 96kW + chip
Škoda Superb 3.6 VR6 191kW DSG 4x4 upraveno na 219 kW

fb_ríšula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.08.2021 21:54

Re: 2.0 Tfsi - propad výkonu

Příspěvek od fb_ríšula »

Zdarec. Tak nakonec se ukazalo, ze zcela novy posuvny vzduch.ventil, a to plastova varianta, neni pro me idealni. Dal jsem tedy nadstavbu DV+ abych nemusel porad dokola kupovat gumovou verzi a uz je to ok

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“