Styl jízdy ?

2004 - 2008

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Dynamite_Dawe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.05.2022 07:41

Styl jízdy ?

Příspěvek od Dynamite_Dawe »

Ahoj,

mám možná uplně blbý dotaz, ael mě by to prostě zajímalo a nikde jsem to tu nenašel. Vlastně nikde jsem to nenašel.
Zajímalo by mě, co všechno odchází na motoru při stylu jízdy řekněme půl minuty po nastartování "plnej kotel", styl jízdy brzda plyn a za 3 km přijet na místo určení a chcípnout motor. Třeba po práci na nákup stejným stylem a pak domu stejným stylem. Konkrétně třeba u motoru 2.0 TFSI 147kw. Ale i u dieselu nebo obyčejné atmosféře.
Ono se to nikde nikdy nedoporučuje, ale vlastně kromě Turba jsem nikde nenašel přesně proč, co všechno tam prostě jde do pr... Jako jestli tenhle styl jízdy je o penězích. Pokud mám na to abych měnil turbo každý rok, tak je to vlastně docela v pohodě. Je mi jasný, že ne, ale co tam všechno odchází.


Díky

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Styl jízdy ?

Příspěvek od swenak »

Tak zejména je problém mazání, je studený olej, studený motor. U DSG stodený olej převodovky.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Styl jízdy ?

Příspěvek od BigBang »

Mazání, na tom to všechno stojí a padá. Dál tu máš chlazení, teplotní chování materiálů atd.
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Maher
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 05.06.2012 10:01
Bydliště: Sereď, SK

Re: Styl jízdy ?

Příspěvek od Maher »

hore je spomenuté mazanie ale ked chces aj nieco konkrétne tak pri podobnom štýle jazdy odchádzajú ojničné ložiská, hydrošetly, steny vlacov sú nadmerne opotrebované, ďalej je riedený olej plaivom pre netesnosti v studenom bloku motora, katalyzátor a DPF filter je nadmieru zaťažovaný kôli vysokému objedmu nespáleného paliva z dvôvodu jeho pridávania do zmesy v studenom motore kedy lambda ešte nedáva na studeno ideálne hodnoty a riadiaca jednotka sa snaží bohatšou zmesou urýchliť ohrev motora ... a takto sa dá pokračovať ďalej
Black Golf V 1.4 16V 55kW, Black Golf VII Variant 1.6 TDI

Dynamite_Dawe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.05.2022 07:41

Re: Styl jízdy ?

Příspěvek od Dynamite_Dawe »

Okey, tak díky kluci za vyčerpávající odpovědi. Je toho koukám opravdu dost :) aspoň jsem se zase něco dozvěděl

Odpovědět

Zpět na „Golf V / Jetta“