Nepravidelný chod motoru

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
fb_zdeněk28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.05.2022 13:02

Nepravidelný chod motoru

Příspěvek od fb_zdeněk28 »

Dobrý den, prosím o radu ohledně motoru 1.6 TDI CR 77kw. Rozhodl jsem se na autě udělat údržbu při nájezdu 250 000 km, a to výměna vstřiků, vyčištění DPF a vyčištění EGR. Vstřiky byly zaslány na repase a byly jim přiděleny nové kódy, které jsme zapsali přes diagnostiku do řj. DPF vyčištěno se zárukou 3.let nebo 100 000km. EGR rozebrán relativně čistý všechno vevnitř se hýbalo bez sebemenšího problému. Po smontování auto po nastartování hapruje tak, že si na volnoběh občas snaží přidat a dochází ke kolísání otáček. Při stojícím autě při sešlápnutí plynu, kdy je omezení otáček na cca 2800 začne auto jakoby tarokovat mezi 2700 až 2900 otáčkami. Při jízdě jdou slyšet klepající vstřiky něco mezi 2500-3500 otáčkami. Auto při jízdě kdy se pouze ,,lechtá´´ plyn cuká.
Provedli jsme vyčištění škrtící klapky a potrubí od EGR. Diagnostika žádné chyby neukazuje.

Do auta jsem zkoušel s podezřením, že to dělají nově repasované vstřikovače vstřiky z auta se stejným typem vstřiků, které fungují 100% bez problému, ale problém zůstává stejný.

Mám pocit, že jsme prolezli vše co se dalo, ale závadu se nám nedaří najít, tak bych chtěl poprosit jestli někdo měl podobnou závadu, nebo má nějaký nápad na co se ještě podívat nechť napíše.

Děkuji, s pozdravem Peřina.

fb_zdeněk28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.05.2022 13:02

Re: Nepravidelný chod motoru

Příspěvek od fb_zdeněk28 »

Vyřešeno, vadný repasovaný vstřik. Po hození vstřiků z jiného auta auto krásně běží. 🙂

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nepravidelný chod motoru

Příspěvek od srotty »

Vždyť jsi psal, že po výměně vstřiků z druhého auta problém přetrval. Tak jak to, že najednou to funguje ?

fb_zdeněk28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.05.2022 13:02

Re: Nepravidelný chod motoru

Příspěvek od fb_zdeněk28 »

Protože sem je blbec nenakodoval, jen jsem je tam strčil.... 😀

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“