problémy s LP sedadlem - bolest pravé nohy

2012 - 201. Sponzor: www.hothatchshop.cz - G7 GTI APR Stage 1 316hp a 516Nm

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
JirkaKB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.06.2022 20:15

problémy s LP sedadlem - bolest pravé nohy

Příspěvek od JirkaKB »

Zdravím, obracím se na toto fórum s takovým zvláštním problémem. Máme několik měsíců VW Golf VII Variant s manuálně ovládanými obyčejnými sedadly. Jako první řidič tohoto vozidla jsem začal pociťovat po nějaké době řízení bolest v pravé noze jdoucí od stehna až dolů, takové bodání do svalů. Zkoušel jsem různá nastavení sedadla a vůbec nic nepomohlo. Po nějaké době začala mít stejný problém i manželka jako občasná řidička vozidla. Co jsem se díval do manuálu, existují sedadla s různým druhem nastavení, u některých jde nastavit i sedák, což ale není případ našeho sedadla. Řešil už někdo podobný problém a jaké jsou možnosti, pomohla by výměna sedadla za jiný typ ? Nerad bych se auta zbavoval, jsem s ním jinak velice spokojen a tohle musím nějak vyřešit, bolest nohy se objevuje prakticky vždy, v jiných vozidlech se s tímto nesetkávám. Děkuji za přínosné rady.
PS: Ještě mne napadlo, jestli nebude problém v plynovém pedálu, ale to už se jen chytám dalších možností, protože noha vždy bolí při šlapání na plynový pedál.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: problémy s LP sedadlem - bolest pravé nohy

Příspěvek od swenak »

Pokud se nepletu, tak na toto je právě dobré mít elektrické sedačky, tam ten sedák jde naklánět.

Jinak asi jenom změnit posed, třeba níž sedačku, aby netlačil předek sedáku na spodní stranu stehna, nebo změnit vzdálenost sedačky a úměrně k tomu volant.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: problémy s LP sedadlem - bolest pravé nohy

Příspěvek od misoR »

Vyskove nastavenie sedadla trochu myslim aj upravi sklon sedaku. Elektricka sedacka robi to iste, len tlacidlom

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: problémy s LP sedadlem - bolest pravé nohy

Příspěvek od swenak »

V těch všech, co jsem měl, to tak nebylo. Manuál pouze výška, alektrika právě i sklon sedáku bez výšky.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Golf VII“