1.4TSI 90kW 122PS CXSA - nestabilní volnoběh při studeném motoru

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
strangerino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.04.2022 18:41

1.4TSI 90kW 122PS CXSA - nestabilní volnoběh při studeném motoru

Příspěvek od strangerino »

Ahoj,
už opravdu nevím, kde se zeptat a kde dostat správnou odpověď na můj problém...

Když ráno nastartuju, tak sešlápnu spojku nebo jinak zatížím motor (např. dálková světla, apod...) a začne se dít toto. Motor se začne jakoby dusit a otáčky padají až k 300-400... Toto tedy není mé video, ale projev je na 100% identický...

https://www.youtube.com/watch?v=_Kvba-5ITP4

Vozidlo jsem kupoval s nájezdem 117tis. Tato závada se začala projevovat zhruba měsíc po koupi vozidla, tudíž jsem závadu reklamoval v autobazaru, kde jsem vozidlo zakoupil.
Reklamace byla uznána - došlo k výměně motoru za jiný (Motor má najeto 20tis). Autobazar motor nechával vyměnit v Auto Jarov a následně nechat i kompletně zkontrolovat vzhledem k tomu, že se nejednalo o kompletně nový motor...

Komprese na jednotlivých válcích je všude okolo 13.2-13.5... Tedy žádné velké rozdíly a komprese dle referenčních tabulek.

Aktuálně mi vozidlo díky nemoci cca 14 dní stálo a problém se začal znovu objevovat (poprvé od výměny motoru).

Našel jsem již spoustu videí, kde se toto řešilo, ale nevyřešilo - zřejmě to tedy trápí více lidí.
Do auta tankuji Natural 95 + VIF. Svíčky i cívky jsou kompletně nové, chyby ve vagu žádné.


Budu rád, když někdo z Vás bude vědět nebo mít nápad po čem se podívat... Už jsem opravdu bezradný.

fb_radek41
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.10.2021 10:34

Re: 1.4TSI 90kW 122PS CXSA - nestabilní volnoběh při studeném motoru

Příspěvek od fb_radek41 »

Mě to dělá taky.

fb_radek41
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.10.2021 10:34

Re: 1.4TSI 90kW 122PS CXSA - nestabilní volnoběh při studeném motoru

Příspěvek od fb_radek41 »

Mám to po třetí v autorizaku tak jsem zvědav. Mě to začalo dělat když auto čekalo měsíc na opravu zadního nárazníku a při té příležitosti jsem si nechal udělat rozvody.

Zelvon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.07.2022 15:27

Re: 1.4TSI 90kW 122PS CXSA - nestabilní volnoběh při studeném motoru

Příspěvek od Zelvon »

Dělá mi to taky, mám automat, buď se to projeví hned po startu a nebo při nejbližším zastavení během.pár set metrů. Ale děje se mi to jen při nižších teplotách tak pod patnáct stupňů, v létě vůbec a z teplé garáže taky ne. S diskuzí s automechaniky by to mohlo mít souvislost s lambda sondou, případně jejím výhřevem a celkově s řízením směsi studeného motoru.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“