Otázka ohledně dodacích lhůt

2007 - 20..

Moderátor: jets

fb_michael9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 31.01.2022 18:53

Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od fb_michael9 »

Ahoj všichni
Pocházím z Německa (vše je přeloženo pomocí Google překladače) a objednal jsem si Tiguan od prodejce VW přes německého prodejce EU. Jelikož čekám již 7 měsíců (Tiguan Life 150 k, 6ti stupňová manuální převodovka, ergo sedačky, prostředí, digitální kokpit, přídavné topení atd.), chtěl jsem se zeptat, jaké máte aktuální dodací lhůty. Můj prodejce mi bohužel nemůže nic říct, protože informace dostává až když tam auto je.

Uživatelský avatar
vassch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 01.10.2010 09:52

Re: Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od vassch »

Já se tedy připojím k dodacím lhůtám. Dne 20.8.2021 jsme objednali Tiguan 1,5TSI R-line. Obával jsem se, abych auto nedostal ještě do konce roku. Prodejce mi sdělil, že auto bude vyrobeno v 1. čtvrtletí roku 2022. Minulý týden mi bylo sděleno, že auto má předběžný termín výroby 26. týden 2022 (konec června - začátek července). Je to ale zase jen předběžný termín výroby, ještě není v systému potvrzeno, není jistota, že bude auto vůbec vyrobeno. Prý neví jak to bude. To znamená čekací doba - zatím 10 měsíců!

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od Shorty »

Objednal jsem v září, mělo přijít letos v červenci a zničeho nic přišlo už v únoru.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
vassch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 01.10.2010 09:52

Re: Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od vassch »

Tak to bych byl moc rád, kdyby bylo auto dříve. Svého Tigouše, kterého jsem měl 11 let jsem po podpisu smlouvy prodal a teď chodím pěšky. Nechám se tedy překvapit, nic jiného mi totiž nezbývá. Asi jsem si tam vymyslel moc věcí na které nejsou čipy.

macakp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.03.2022 23:24

Re: Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od macakp »

Ahoj, já jsem objednával 25.2.2022 a auto by mělo podle prodejce být v květnu 2023.

Uživatelský avatar
vassch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 01.10.2010 09:52

Re: Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od vassch »

To je strašný. Člověk chce jen obyčejný auto a čeká na něj přes rok. Já už se ani prodejce neptám, dozvím se vždycky, že není pevně zaplánované a že nic neví. Přitom jsem četl, že v Německu prodeje VW rostou, oproti jiným státům. Spíš si myslím, že potřebují vyrobit dost elektroaut a pak na zbytek doplánují benzíny a naftu. Teď nemají na elektroauta kabely, tak se raději nic vyrábět nebude, aby se náhodou nenavyšovaly emisní normy automobilky.

Uživatelský avatar
olmic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od olmic »

Zdravím :) tak se přidám objednání 08/21 dodání možná 06/22 :) Prý ho vidí zaplánovaný, ale to neznamená, že bude vyrobený a dodaný :D Bohudík jsem staré auto neprodal :)

Uživatelský avatar
vassch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 01.10.2010 09:52

Re: Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od vassch »

Tak tak. I já mám zaplánovaný termín (zatím stále) 26. týden. Ale prý pořád neví, zda bude auto vůbec vyrobeno. Mám prý "doufat". Tak si musím v červnu půjčit nějaké jiné postrkovadlo, abych se vůbec dostal na dovolenou. Na kole bych tam nedojel. Mám strašně tolerantní manželku, která si sice občas rýpne, že jsme auto hned prodávat nemuseli, že bychom teď na něm vydělali i víc. Ale kdo to mohl vědět?

Uživatelský avatar
vassch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 01.10.2010 09:52

Re: Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od vassch »

Tak jen pro pobavení. Vozidlo stále nemám vyrobené. V systému svítí zaplánovaný termín 25. týden, což už bylo před 14 dny. Auto nemá zatím ani VIN, takže se vyrábět nezačalo. Pomalu mi bude končit 11tý měsíc čekání a nikdo neví, zda bude nebo ne. Teď určitě budou mít zaměstnanci v Německu celozávodní dovolenou, tak si ještě nějakou dobu počkám. Třeba čekají až bude levnější benzín!

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od VSLRA »

Ahoj,
vůbec nechápu co se u VW děje… objednával jsem AllSpace 1.5TSI DSG Elegance (+ tažné, repro Harman/Karton, ErgoActive sedadla, titan šedá) už 20.9.2021 s termínem dodání červen 2022, v březnu mi řekli, že to bude až listopad 2022 a teď jsem dostal info, že až květen 2023…

To je katastrofa, čekačka na auto 20 měsíců… přijde vám to normální?
Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton -04/2016 (sold 5/2018)
Tig AllSpace 1.5 TSI Comfort - obj. 12.3.18, dodáno 10.1.2019,(prod. 9/2021)
Tig AllSpace 1.5 TSI DSG Elegance - obj. 20.9.21, plán CW 02/23

Uživatelský avatar
vassch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 01.10.2010 09:52

Re: Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od vassch »

Tak jak to vypadá už jsem se, téměř, dočkal. Jak jsem se dozvěděl, auto bylo vyrobeno ve 26. týdnu a teď už je 4 týdny na cestě z Německa. Tento nebo příští týden by mělo dorazit k prodejci. Takže čekání bez 14 dnů celý rok. Budu mít tedy jen "krátkého" Tiguana 1.5 TSI R-line. Ptal jsem se proč se čeká na Allspace tak dlouho. Prý jsou problémy v Mexiku a doprava dílů i celých aut je katastrofální. Tedy doufám, že to bylo Mexiko. Ani nevím, že se tam vyrábí. Takovou dálku.

Uživatelský avatar
vassch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 01.10.2010 09:52

Re: Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od vassch »

Po 11 měsících a 14 dnech jsem si odvezl nového Tiguana od prodejce. Mám radost, že jsem se vůbec tohoto dne dožil. Teď se budeme seznamovat. Auto je to moc pěkný, spoustu funkcí (i některé pro mne zbytečné), ze kterých jsem zatím mimo, protože technika šla za těch 12 let dopředu. Tak snad budu spokojený a nebudeme řešit nějaké problémy. Divil jsem se, že dnes už Vám nedají žádnou Servisní knihu ve které máte plán údržby. Prý je to všechno v počítači. Tak uvidím. Ostatním čekatelům přeji, aby se radovali co nejdříve. Prý se to trochu začíná hýbat a výroba se zrychluje.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od Shorty »

Taky nemám servisku a dokonce už tam ani není štítek s výbavou (PR kódy), který dříve býval pod plastovým krytem zadního čela.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od Master »

Ten co byval nalepeny na servisce se presunul do navodu k obsluze... tam taky neni?

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Otázka ohledně dodacích lhůt

Příspěvek od Shorty »

V autě už jsem nenašel žádný. Potvrdil mi to i prodejce, ať už ani nehledám, že všechno řeší přes tablet - scan VINu na skle a systém jim všechno vybleje.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“