Golf 1.6 16v 77kw nejde řadit když auto stojí a je nastartováné

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Golf 1.6 16v 77kw nejde řadit když auto stojí a je nastartováné

Příspěvek od Marekubicekkk »

Zdravím ve spolek z ničeho nic mi nejde řadit rychlosti jeden večer to bylo v pořádku a ráno tam nešla zařadit rychlost po nastartování..... nebo jde ale hrozně těžce mám pocit že zlomim řadící páku ale nakonec to tam procpu nejhorší je zařadit jakýkoliv převod když auto stojí a je jedno jaký...pak už to jde líp když je auto v pohybu ale lehce nejde ani jeden převod i za jizdy to má odpor nějaký... Když je vypnutý motor
vypnutý radit jde lehce převodový olej je měněny před půl rokem za originalni a únik je minimální dnes se dolilo cca něco přez litr oleje táhla a díly okolo vypadají v pořádku nic neni zlomeného upadlého prostě klasicky opotřebované jen při kontrole bylo něco vypadleho z kloubu tak se to nasadilo zpátky ...Jediné co vždy jde zařadit tak je zpátečka ale udělá takovej kovovej zvuk přijde mi že to jde přez zuby jak kdyby nevystavoval ten talíř ve spojce ale tohle už dělalo když se auto koupilo cca rok a půl.. když už je zařazeno tak je to v pořádku a nevydává to žádný zvuk ....na spojkove sadě je najeto cca 50tisic km před rokem byla měněna a značka Sachs mechanik známý co koukal na ty táhla a ty díly okolo to tipuje na pružinky v lamele nebo přítlačný talíř jedná se o vůz golf 4 1.6 16v 77kw rv. 2000 kód motoru AZD kód převodovky ERT dřív jsem řešil že šlo hůř řadit jedničku dvojku ale pomohl silentblok převodovky a výměna oleje v převodovce ale tohle co se stalo je úplně něco jiného večer to fungovalo a ráno neslo řadit momentálně to je v servisu u známého ale moc si nevíme rady poslední šance je kouknout do spojky jestli něco není zničeného nesetkal se s tím někdo ?

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1548
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf 1.6 16v 77kw nejde řadit když auto stojí a je nastartováné

Příspěvek od varok »

Nebude špatný ten spojkový váleček co je na převodovce?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf 1.6 16v 77kw nejde řadit když auto stojí a je nastartováné

Příspěvek od Marekubicekkk »

Spojková válec kontroval odvzdusnil spojku ještě sundal převodovku dnes a našel tam kousek plýšku volně v té převodovce tak mě napadá nemůže to být důvod proč vytekla z ničeho nic kapalina a dost častou závadu že se uvolní ten nýt v převodovce zbytek toho nytu tam ještě někde může být v tom mechanizmu a je někde zaseknutý proto nejde radit?? Jaký účel plní ty nýty a kde se tam popřípadě nachází aby se podíval na ty místa zda tam jsou? Kód převodovky je ERT jestli to říkám správně Asi to teklo delší dobu podle fleku na parkovacím místě nebo delší dobu no jsou tam skvrny takže podle mě třeba pár týdnů nebo dnů určitě déšť by to jinak smyl ty stopy a poslední den kdy to jezdilo jsem tomu po cestě domů šlapnul na krk párkrát do 5tisicu otáček jsem to vytočil uvolněný nýt znamená převodovka kaput nebo se to mohlo dostat i do spojky ? Ale díra v té spojce není když udržela olej novej jen spíš netěsnost menší a tou dírou po nýtů mohla téct ta kapalina vlastně Děkuju za jakoukoliv radu nevíme si moc už rady

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1548
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf 1.6 16v 77kw nejde řadit když auto stojí a je nastartováné

Příspěvek od varok »

Nýty jsou na diferenciálu. Ten je snýtovaný a po určité době se nýty střihnou a diferák se rozletí. Buď úplně rozseká převodovku, nebo v lepším případě je díra v plášti převodovky.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf 1.6 16v 77kw nejde řadit když auto stojí a je nastartováné

Příspěvek od Marekubicekkk »

Vyměněná převodovka olej v ní originál vyměněna část toho kovového domečku takova tyčka a na konci nahoře je kloub bílý a okolo toho železo to železo bylo vypadlé a prasklé tak půl cm chybělo toho železaco objímala ten kloub převodovka těsní jak má ani kapka nikde ale řadit stále nejde....bylo mi řečeno že mám měkký spojkový pedál a ukázal mi spojkový valec že má být v nějaké poloze ale je jakoby furt dole povoleny... Odvzdušňovali to nepomohlo to a měli tam i nějakou stříkačku tlustou u toho položenou brzdové kapaliny je dost ale řadit stále nelze zkoušeli seřídit řazení ale nemám LANA ale takovou TRUBKU co vede od převodovky až dopředu k motoru JDE TAKY NASTAVIT TO ŘÍZENÍ?a moc neví jak to nastavit řekli mi že bude potřeba vyměnit celá spojková sada i s ložiskem v té spojce a můj dotaz spočívá v tom jestli to tak může být auto je tam 5dnu spojkový pedál byl předtím normální nemohli něco poškodit? Jen šlo hodně ztuha řadit fakt hodně silné jsem musel tlačit na řadici páku aby se zařadil ten kvalt a nešel ani jeden vlastně řadit se zapnutým motorem krom zpátečky ta šla přez zuby hroznej zvuk jinak prej mechanizmus vypadá v pořádku ale nevím čemu už věřit a čemu ne přijde mi že si neví rady tak jsem volal pánovi co repasuje převodovky jestli by mi nastavil ten mechanizmus říkal že jo že to nastaví ať to zítra přivezu ale furt nevím jestli vyměnit tu spojkovou sadu nebo seřídit mechanizmus řazení z ničeho nic jedno ráno nešlo řadit ani jeden kvalt když je motor nastartovaný jakoukoliv radu uvítám... Děkuju

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf 1.6 16v 77kw nejde řadit když auto stojí a je nastartováné

Příspěvek od Marekubicekkk »

Auto je opravené závada byla praskly přítlačný talíř... Není někdo ze středočeského kraje kdo umí seřídit mechanismus řazení ? Mám tam tu tyč byli měněné nějaké komponenty na tom domečku převodovka a spojka spojkové válečky silent bloky ale neznám nikoho kdo by to uměl nastavit kam jsem volal tak to neumi

Marekubicekkk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.04.2021 10:42

Re: Golf 1.6 16v 77kw nejde řadit když auto stojí a je nastartováné

Příspěvek od Marekubicekkk »

Ještě s tím spojené občas mi nejde dát jednička lehce tím myslím jedním prstem stačí proslapnout spojku podruhé nebo potřetí a pak to jde nebo pustit brzdu aby se auto hnulo do kopce když stojím tak stát na spojce pustit brzdu rychle za jedna a jet přijde mi že čím dál je auto v provozu tím horší to je takže asi na to má vliv i teplota mechanismus je vyčištěný a zkontrolovány nic není křivě ani polámané a cca se to snažili od oka seřídit...všechny kvalty jdou řadit jedním prstem takže bomba ale ten první převod mě štve vypadá to že na těch semaforech zaspim i když já by jsem jel kdyby šla dát jednička
a řadit dřív než padne červená to by jsem zase stal na spojce a ničil novou spojku nemáte někdo návod jak seřídit mechanismus tyč a ten robot mechanický nejlépe obrázkový? nemám táhla každej umí jen táhla seřídit ale kam jsem volal v Praze tak nikdo neví jak seřídit tyč a ten domeček včera mi pan říkal jo přijeďte ale nezarucim jak dlouho to bude trvat deset minut nebo den dva tři 😂 to ve mě vzbudilo nedůvěru a odmítl jsem... Autorizak nh mi řekl že za měsíc mají termín ale neví zda to nějaký z mechaniku už dělal ale poradí si se vším ....nejde vyměnit tyč a to okolo za táhla ? Kód motoru AZD převodovka ERT 1.6 16v 77kw rv 2000 a nebo není tu někdo kdokoliv kdo serizoval tenhle mechanismus platím zlatem kočičím 😁? Přijedu kamkoliv po ČR jsem z Prahy... Takže nejlépe Středočeský kraj napadlo mě vyměnit všechny podložky v mechanismu to by mohlo pomoct ale stejně bez seřízení odborného to nikdy nebude ono :(

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf 1.6 16v 77kw nejde řadit když auto stojí a je nastartováné

Příspěvek od xerxes »

Ten mechanizmus je prostě neštěstí, strašně překombinované

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“