automatická převodovka

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

automatická převodovka

Příspěvek od vintera »

passat b 5.5 šestiválec nafta s automatickou převodovkou během ustálené jízdy po rovině najednou přestal táhnout, motor zvyšoval obrátky, přesto auto nezrychlovalo. Nyní na zpátečku zcela normálně reaguje jak má, ale dopředu při rozjezdu zvyšuje otáčky a netáhne jak má. To samé po rozjezdu mnohem vyšší otáčky motoru a síla nikde. Rychlost max tak 90/h. Kde by mohl být problém, pokud není převodovka KO? Najeto bude mít již asi několikrát 100, ale doposud žádné projevy ničeho neobvyklého.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: automatická převodovka

Příspěvek od xerxes »

Nazdar, koukal jsi někdy na olej?

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: automatická převodovka

Příspěvek od vintera »

Auto je kluka, říkal, že kupoval auto po servisu, olej nikde neuniká, což nevylučuje že chybí. Ale zarazila mne ta náhlost změny chování převodovky během jízdy zcela bez varování. Jakoby se něco zlomilo, vypadlo, vytekl olej. Do ničeho se kolem převodovky nezasahovalo. Moje znalosti končí u automatu ve dvojkovém golfu, tady to řídí elektronika. Teď mne napadlo, může být spojitost chování převodovky s řízením chodu motoru?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: automatická převodovka

Příspěvek od xerxes »

Motor reaguje taky na chod převodovky, aní bych se nedivil na olej v prevodovce

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: automatická převodovka

Příspěvek od vintera »

Našla se vada hadice sání motoru. Přisávalo to vzduch mimo měření, motor tedy ztrácel výkon a převodovka neřadila. Nyní řadí jako dřív.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“