Nízky výkon klimatizácie, diferencia medzi Ľ a P stranou

2008 - 2012

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dimi3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 10.07.2017 07:57
Bydliště: Zlate moravce

Nízky výkon klimatizácie, diferencia medzi Ľ a P stranou

Příspěvek od Dimi3 »

Zdravím páni.
Mám zaujímavý problém ktorý sa mi prejavuje tak že som si nie istý akým smerom sa vybrať, preto prosím o radu.
Obdobnú záležitosť som tu nenašiel, väčšinou buď jednotlivé strany mali trvalý rozdiel alebo klíma nechladí vôbec alebo to bol iný jasný problém.


Takže moje problémy:

Klíma chladí ale nie hneď
- to by znamenalo že je buď málo chladiva alebo zlý regulačný ventil na kompresore
situácia je ale taká že teplota za výparníkom klesá až k 2°C čo by malo vylučovať vadný ventil
-taktiež počuť syčanie po nábehu a odstavení klímy, neviem ale či je to vada, príde mi to ako normálny fyzikálny proces tlakovania okruhu

taktiež je veľký rozdiel teplôť výduchov L/P strana
- rozdiel sa po 20 minútach úplne zmenší, no to som už skoro doma :D
- rozdiel je aj na výduchu rozmrazovacej klapky k čelnému sklu
- robil som aj základné nastavenie klapiek, potom som kontroloval LO a HI nastavenie a klapka v meraných hodnotách chodila pekne od cca 30 po 222 ak sa dobre pamätám. Jednoducho hodnoty koncových polôh klapky sedeli
-chyba v diagnostike nikde žiadna

Meranie som začal v 24h "odstátom" aute v tieni, teploty všetkých snímačov sedeli, trochu bol uletený výparník ale len o dva stupne. Overoval som teplotu výduchov aj snímačom na domácom multimetri, rozdiel teplôt medzi L/P stranou som nameral aj na nohách aj na výduchu rozmrazovacej klapky čelného skla. Taktiež aj za výduchmi multimetrom aj na snímačoch cez VCDS.

Ešte prikladám priebeh, horná polovica je skoro hneď po naštartovaní a ACmax a spodná strana o pár minút neskôr.

Obrázek

Tak prosím o radu či:
-objednať nový regulačný ventil (napriek tomu že teplota za výparníkom klesá až k 2°C), mám kompresor SANDEN PXE14
-rozobrať palubovku a reálne preveriť chod teplotnej klapky vpravo
-preveriť teplotný snímač za výparníkom
- úplne iné riešenie ktoré ma ani nenapadlo :D Viem si predstaviť že to môže byť všeličo, taktiež neservisujem klímy každý deň, takže k diagnostike pristupujem s rešpektom. Preto uvítam každú rozumnú radu.
Aktuálne: VW JETTA MK6 2.0 TDI CFFB DSG - Čip 184ps a premapovanie DSG od RB-Digital
Boli: VW Golf II 1.6 TD * Alfa Romeo 159 2,4jtdm (250ps) * VW Bora 1,9TDI(ASV)

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Nízky výkon klimatizácie, diferencia medzi Ľ a P stranou

Příspěvek od Peťas »

Začal bych kontrolou / doplněním chladiva. Pokud slyšíš syčení, tak to většinou znamená, že je ho tam málo.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
Dimi3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 10.07.2017 07:57
Bydliště: Zlate moravce

Re: Nízky výkon klimatizácie, diferencia medzi Ľ a P stranou

Příspěvek od Dimi3 »

Chladivo by sa malo dať skontrolovať aj doma nie?
Napríklad pri vypnutom motore by v závislosti od okolitej teploty mal mať určitý tlak podla ktorého vieš či ho tam je dosť alebo nie.
Lebo v servise kam chodím to zistia až keď klímu vyvákuujú a to už musíš zacvakať naplnenie.
No a ak zistím ze je toho dost tak mozem pripravit peniaze na dalsie naplnenie po prípadnej výnene regukačného ventilu.
Otázka teda znie, aký tlak má mať chl. médium ak je ho dosť? Kedy je málo a kedy je to OK?
Samozrejme nemyslím tak málo že ho obmedzí blokáda nábehu kvôli hláške nízky tlak :D
Aktuálne: VW JETTA MK6 2.0 TDI CFFB DSG - Čip 184ps a premapovanie DSG od RB-Digital
Boli: VW Golf II 1.6 TD * Alfa Romeo 159 2,4jtdm (250ps) * VW Bora 1,9TDI(ASV)

Odpovědět

Zpět na „Golf VI / Jetta“